REDAKTORIAUS SKILTIS: Neatimkime galimybės

Audronė MALŪKIENĖ

Iki referendumo dėl pilietybės išsaugojimo liko mažiau nei mėnuo.
Savo poziciją: ar norime, kad mūsų šalies piliečiai išlaikytų savo gimimu įgytą Lietuvos Respublikos pilietybę, jeigu jie įgytų ir kitos Lietuvai draugiškos valstybės (priklausančios NATO, ES, EBPO ar EEE organizacijoms) pilietybę – išreikšime gegužės 12 d.

Manau, kad šis referendumas ir jo klausimas labai svarbus daugeliui mūsų. Statistika liudija, kad per metus Lietuva praranda po tūkstantį savo piliečių, įgijusių kitos valstybės pilietybę. Atkreipkime dėmesį, nekalbama apie išvykusius ir kitose šalyse gyvenančius, dirbančius, siekiančius mokslo aukštumų. Tik apie priverstus rinktis. Po 1000 kasmet.
O kokia kiekvieno mūsų šeimos ir giminės statistika? Kiek mūsų vaikų ir anūkų, kitų giminaičių gyvena ne Lietuvoje, o kitose šalyse? Kiek jų vaikų, jau ten, svečioje šalyje, gimusių? Juk anksčiau ar vėliau jiems gali tekti rinktis – kokios šalies piliečiais tapti – Lietuvos ar tos kitos…

Suasmeninkime ir kitą statistiką: praėjusiais metais gimė 401 mūsų rajono gyventojas, iš jų 67 – gimę užsienyje. Tai beveik 17 proc. visų savivaldybės naujagimių arba, grubiai skaičiuojant, kas šeštas vaikas.
Kad ir kaip ar kur toliau susiklostytų šių šeimų gyvenimas, neverskime vaikų rinktis. Ieškoti argumentų, pasiteisinimų, svarstant, ar atsisakyti savosios prigimtinės teisės. Arba dalies savęs. Kaip kas supranta.
Manau, pasakymas: taip, aš sutinku, kad mano vaikai ir anūkai išlaikytų Lietuvos pilietybę, gavę mums draugiškos kitos šalies pilietybę, yra teisingas ir atitinkantis dabartį.
Tuo labiau kad daugelis kitų valstybių jau seniai nemato dvigubos pilietybės problemos. Šiuo metu iš 27 Europos Sąjungos valstybių narių tik penkios (!) šalys neleidžia piliečiams turėti ir savąją, ir kitos valstybės pilietybę.

Įsiklausykime į visuomenės informavimo kampanijos „Suapvalinkime Lietuvą“ argumentus. Ji kviečia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva.
Optimizmo, kad Lietuva bus didesnė, yra.
Praėjusių metų gruodį atliktos sociologinės apklausos duomenimis, 3 iš 4 (76 proc.) respondentų teigė, kad  yra svarbu išsaugoti gimimu įgytą LR pilietybę, įgijus kitos Lietuvai draugiškos valstybės pilietybę.
Be to, 60 proc. apklaustųjų išreiškė ketinimą dalyvauti referendume.
Dalyvaukime. Būtinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto