Savaitė

PLUNGĖ
Žemaičių dailės muziejuje vyko tarptautinis mokslinis seminaras „Istorinių parkų ir sodų paveldas: atgaivinimas, pritaikymas ir priežiūra”. Tyrinėtojai ir paveldo specialistai iš Lietuvos ir Lenkijos aptarė dviejų šalių istorinių parkų paveldo klausimus.
RIETAVAS
Čia jau devintąjį kartą vyko kasmetinė tradicinė savivaldybės šventė Mykolinės. Jos metu apdovanoti gražiausiai tvarkomų sodybų ir tvarkingiausių daugiabučių savininkai.
GARGŽDAI
Penktadienį Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos geografijos mokytoja metodininkė Sigita Ivanauskienė buvo apdovanota Klaipėdos apskrities Garbės ženklu ir diplomu už ypatingus nuopelnus Klaipėdos apskričiai. Sigita Ivanauskienė tokį apdovanojimą pelnė už šalies geologijos ir geografijos olimpiadų nugalėtojų bei prizininkų parengimą, ekologinę veiklą.
SKUODAS
Truikinų kaime atidaryta pirmoji Klaipėdos apskrityje oficiali šaudykla. Ją savo senelio žemėje įrengė ginklų parduotuvės savininkas Skuode Liudas Jonaitis su sūnumi Audriumi. Šaudykla Truikinų kaime – vienintelė apskrityje, atitinkanti visus reikalavimus ir turinti leidimus.
KRETINGA
Vienuoliktą kartą įvyko laikraščio „Pajūrio naujienos“ rengiama Moliūgo šventė. Jos metu tradiciškai buvo renkamas didžiausias moliūgas. Tokį šiais metais užaugino Dalia Baužienė: jos moliūgas svėrė 81,4 kilogramo. Tai – kol kas didžiausias moliūgas per visą Moliūgo šventės istoriją.
ŠILUTĖ
Be pėdsakų dingo trečiadienio vakarą į marias tikrinti tinklų išplaukę kintiškiai: neseniai žvejybos įmonę įkūręs 25 metų Marius J. ir jo pagalbininkai 28-erių Egidijus M. bei 21-erių Rolandas G. Apie vidurnaktį paskutinė iš jų gauta žinia, kad žuvų tinkluose rado labai daug ir jau grįžta, bet mariose tąnakt ir vėliau siautėjo audra. Ketvirtadienį ir penktadienį pradingusiųjų ieškota sraigtasparniu, kateriais, bet pusantro metro šėlstančiose bangose nieko nerasta.
MAŽEIKIAI
Bendrovės „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Kristianas Pateras pasirašė penkias paramos sutartis dėl lėšų skyrimo Mažeikių rajono savivaldybei, viešajai įstaigai Mažeikių sporto centrui, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios parapijai bei Mažeikių sporto mokyklai. Bendra paramos suma – beveik milijonas litų.
TELŠIAI
Telšių apskrities laikraštis „Telšių ŽINIOS” minėjo savo veiklos dešimtmetį.
Redakcija ir skaitytojai įgyvendino bendrą projektą – dešimčiai išskirtinių asmenybių įteiktos nominacijos „Ylos maiše nepaslėpsi”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto