Savaitė

PLUNGĖ. Trijų Karalių dieną NVO „Krantas” organizavo kalėdinių eglučių rinkimo akciją. Atnešusieji eglutę gavo dovanėlę, buvo pakviesti pasiklausyti miesto mokyklų jaunųjų muzikantų koncerto.
RIETAVAS. Rietavo savivaldybės taryba nusprendė, kad Daugėdų seniūnė Asta Globienė atstovaus Rietavo savivaldybei vietos veiklos grupėje „Rietavo iniciatyvos”.
GARGŽDAI. 2008 m. pasėlius deklaravo 3411 Klaipėdos rajono ūkininkų. 67 proc. jų paraiškų patvirtintos ir žemdirbiams išmokėta 4,8 mln. litų. Tai ES paramos dalis (244,77 Lt/ha). Tikimasi, kad likusi dalis bus išmokėta pavasarį.
TELŠIAI. Sausio 6-ąją – Trijų Karalių dieną – Lietuvos liaudies kultūros centro iniciatyva Žemaičių muziejuje „Alka” pagerbti tautodailininkai, išrinkti geriausi liaudies meistrai. Jie pasipuošė „Aukso vainikais”. Parodos Telšiuose organizatorė – vadybininkė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių apskrities pirmininkė Sigita Dacienė.
Dėl galimybės užsidėti „Aukso vainiką” varžėsi tautodailininkai iš Telšių, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Tauragės, Utenos, Šiaulių, Alytaus, Vilniaus apskričių.
Už vaizduojamosios dailės kūrinius „Aukso vainiku” vainikuota grafikos darbų autorė Ona Pusvaškytė (Kaunas). Adelės Tumėnienės (Zarasai) audiniai išrinkti geriausiais darbais taikomosios dailės srityje, Adolfo Teresiaus (Kauno r.) – kryždirbystės.
KRETINGA. Policijos pareigūnai iš parduotuvės „Amsterdamas“, kuri įsikūrusi Rotušės aikštėje, paėmė galimai narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Parduotuvėje prekiaujama smilkalais, oro gaivikliais, aromatizatoriais, kurie, pasak platintojo, „pakelia nuotaiką“, bet yra legalūs. Dėl besiplečiančio tokių parduotuvių, kaip „Amsterdamas“ Kretingoje, tinklo susirūpinimą pareiškė ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas. Dėl galimos prekybos sveikatai pavojingomis medžiagomis jis kreipėsi į Vyriausybę ir Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisiją.
ŠILUTĖJE F. Bajoraičio viešoji biblioteka surengė susitikimą su kraštiečiu, keliautoju, žurnalistu, fotografu Dainiumi Kinderiu. Nuo 1998 m. pradėjęs aktyviai keliauti D. Kinderis 4 žemynuose aplankė per 70 šalių. Įsimintiniausia keliautojui buvo pažintis su stebuklinguoju Afrikos žemynu. Kelionės po Afriką išgyvenimus D. Kinderis aprašė knygoje „Atgal į Afriką“.
PAGĖGIAI. Dalyvavusi vos viename Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje iš tarybos narių nutarė atsistatydinti Dalė Lukošienė. Taryboje D. Lukošienė pakeitė į Seimą išrinktą Kęstą Komskį.
D. Lukošienė tokį sprendimą priėmė po to, kai jos pažįstamas, su kuriuo draugauja daugiau kaip dvejus metus, G. A. buvo sulaikytas įtarus, kad Rusijoje registruotu sunkvežimiu jis gabeno narkotinių medžiagų.
SKUODAS. Praėjusią savaitę Mosėdžio visuomenei pristatyta Arvydo Baryso dokumentinio videofilmo „Vaclovo Into akmenų muziejus“ premjera. Jame dalyvavo režisierius su kūrybine grupe bei filmui tekstus rašęs ir scenarijų kūręs profesorius Algirdas Gaigalas. Trijų dalių filmą statytojai skiria Lietuvos tūkstantmečiui ir Vaclovo Into akmenų muziejaus trisdešimtmečiui paminėti.
MAŽEIKIŲ darbo biržą užplūdo iš įmonių atleidinėjami darbuotojai. Pagalbos kreipiasi ir namo sugrįžę emigrantai. Nedarbo lygis rajone pasiekė 6,8 procento (šalies vidurkis – 5 proc.). Tuo tarpu darbo vietų mažėja. Į vieną darbo vietą pretenduoja 75 žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto