Sediškiai – tradicijų puoselėtojai ir rekordų siekėjai

Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Sedos bendruomenė, gyvuojanti šešioliktus metus, renginiais ir rekordais garsėja ne tik mūsų rajone, bet ir visoje šalyje. Plačiai garsas sklinda apie sediškių folkloro ansamblį „Rėmolee“ ir kasmet rengiamą festivalį „Gėid vuolongelė“, iš jurginų žiedų sudėtas didžiausias šios gėlės žiedas yra įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą.
Svečią sediškiai pavaišina „Sedos jurgino“ šokoladu, o artimiausiu metu stebins ir sertifikuota pusmarškone koše. Visa tai – Sedos miesto gyventojų ir bendruomenės nuopelnas, nes sediškiai nenustygsta ir vis sugalvoja kažką naujo, neįprasto.

Sedos bendruomenė įkurta 2002-ųjų birželį. Bendruomenės kūrimo iniciatoriai: Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorė Genoveita Gricienė, mokytoja Laimutė Mažrimienė, „Sedos komunalinio ūkio“ bendrovės direktorius Leonas Vytautas Derkintis.
Bendruomenės pirmininkas renkamas kas trejus metus. Jau trečią kadenciją – devintus metus šiam aktyvių sediškių sambūriui vadovauja Vita Domarkienė. Ji taip pat yra ir Sedos seniūnaitė.
„Jei bendruomenei vadovauti būtų galima tik vieną kadenciją, žmogui būtų sunku dirbti. Neliktų darbų tęstinumo. O kelias kadencijas dirbantis žmogus gali baigti visus pradėtus darbus“, – įsitikinusi Sedos bendruomenės pirmininkė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Sediškiai – tradicijų puoselėtojai ir rekordų siekėjai”

  1. ??? parašė:

    visad būdavo Rėmolee

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto