Vidurvasario nuomonė

Virginijus SUNGAILA

Išlaužyti miesto medžiai dar kartą primena, kad niekas šioje savivaldybėje nėra amžina, net ir vicemero institucija. Amžinos – gal tik mero regalijos, o visa kita – tik smėlis tarp pirštų…
Apie kelis vasaros pastebėjimus norėčiau pakuždėti savo nuomonę, nes bijau šūktelt – siaučia audros ir kai kurie politikai kažkodėl įžengė į keistą nervinę būseną. Gal tai lemia karštis, o gal kai kurie skundai yra juos užkabinę?
Visi pamename, kaip mūsų meras ir vicemeras grįžo iš vieniems broliškos, kitiems – totalitarinės Baltarusijos. Kiek buvo džiaugsmo, kad baltarusių miestai švarūs ir sutvarkyti. Kaip ten miela ir jauku. Ne vienas aš šventai tikėjau, kad baltarusių režimo gerosios savybės prigis ir pas mus. Kad valdžia, turėdama į ką lygiuotis, pradės švarintis. Bet netikėtai  papūtė stipresnis vėjelis ir po jo visą savaitę negalėjom šakų surinkti. Jau girdžiu švelnius protesto balsus: tylėk, nes šakos ir lapai supus ir bus trąša. Kam čia žmones varginti, nes jie už tuos 350 pašalpos litų, kaip kalbama, dirba privačiose valdose. O miestas tarsi valdiškas. Lyg ir niekieno, tai gal todėl ir neprižiūrimas. Kaip sako miesto seniūnas: jei kam kas nepatinka, duodu raktus nuo savo kabineto, eikit ir pernakvokit… Galvoju, kaip miela. Bet stop. Pasiūlymas daugiaprasmis. Todėl šššššššš…
Už mano namo dešinio kampo, prie pagrindinių šaligatvių, jau trečias mėnuo nepjauta žolė. Bet  gerai, kad iš savivaldybės yra raštas, kurį pasirašė Administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys ir kuriame rašoma: „Mažeikių mieste UAB „Paslaugos tau“ kas mėnesį, vasaros sezono metu, nušienauja iki 90 ha žaliųjų plotų.“ Pasiskaitai ir supranti, kad tavo regėjimas dar nespėjo įsisavinti informacijos. Ir čia iškyla turbūt esminis klausimas: o kiek minėtoji įmonė nušienauja žaliųjų plotų žiemos metu ten, kur eina šiluminės trasos? Apie tai rašte neužsimenama. Reikės klausti. Juk pakirpta žolė gali suteikti estetinio grožio ir gruodžiui.
Bet grįžkime į priešrinkiminį laikotarpį, kai tuometinis opozicijos lyderis Kęstutis… Bartkevičius (vis užmirštu šio politiko pavardę) puolė Savivaldybės administraciją, kad ši blogai dirba. Ir dar baisiau: „Nebepasitikiu Savivaldybės administracijos darbu.“ Mat yra daug viešųjų pirkimų pažeidimų. „Pagal mano prašymus Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba nustatė ne vieną pažeidimą, tvarkant miestą“.
Bet tai praeitis. Ir tai buvo opozicijos „lyderio“ pozicija. Dabar minėtas politikas yra pozicijoje. Ar pagerėjo miesto tvarkymas? Ar visur sutvarkyti gėlynai, nupjauta žolė, prižiūrimi medžiai ir skverai? Ne. Viskas, kaip buvo prie opozicijos, taip yra ir prie pozicijos. Bet kažkas atsitiko, kad ir administracija gera, ir jos direktorius Bronius Kryžius gerai dirba, ir miestas „nuostabiai tvarkomas“? Ir pareiškimų per posėdžius merui nebereikia įteikinėti.
Kas atsitiko su lyg ir principingu politiku K. Bartkevičium ir jo komanda? Pamėginsim išanalizuoti du nedidelius epizodus.
Mes gerai atsimename, kad minėtam politikui labai nepatiko buvęs seniūnas ir jis turėjo pasitraukti. Bet šitas ne ką geresnis (gal tik darbo metu nevartoja), bet miestas apleistas katastrofiškai, o K. Bartkevičiui kažkaip nė motais, kas aplinkui vyksta. Miesto seniūnui jokių priekaištų ar pabarimų mes negirdime. O kur priežastis? Priežastis yra ir ji vadinasi UAB „Paslaugos tau“. Partijos, kuriai priklauso ir pats K. Bartkevičius, rinkiminiame sąraše vienuoliktu numeriu yra įrašyta Dalia Poliakaitė. Tai yra UAB „Paslaugos tau“ direktorė. O miestą būtent ir tvarko minėtoji įmonė. Kaip teigia mano šaltiniai (jie yra dar nepatikrinti), prie dabartinio vicemero minėtoji įmonė laimi konkursus pačiom didžiausiom kainom.  Pigesni konkurentai yra tiesiog nepageidaujami.
Kažkodėl vicemeras nesiaiškina rajono Taryboje ir dėl viešųjų pirkimų skaidrumo. O reikėtų…
Štai vienas sakinys iš minėto politiko komandos: „Jei Savivaldybė nesiims geranoriškai spręsti, teks perduoti Viešųjų pirkimų tarnybai ir pasekmės gali būti kur kas blogesnės.“ Mano įsitikinimu, tai grasinimas tuometinei administracijai. K. Bartkevičiaus komanda turbūt labai pyko, kad „Ventos“ vidurinę mokyklą renovuoja ne jų įmonės.
Kažkodėl vicemeras dabar nerodo didelio entuziazmo tikrinti renovuotos „Vyturio“ pradinės mokyklos. Gal todėl, kad joje dirba jau liūdnai pagarsėjusi direktorė, kuri irgi puošė K. Bartkevičiaus partijos rinkiminį sąrašą? O gal ir dėl to, kad darbus atliko vicemero bičiulio įmonė?
Klausimų daugėja, o drąsos ir ryžtingumo iš minėto politiko vis mažiau. Apie Gamyklos gatvės 3-ojo namo renovacijos peripetijas jau aiškinasi kitos institucijos. Palinkėkime joms sėkmės. Tik pridursiu, kad minėtą namą renovuoja „Mažeikių Varduva“.
Kaip man liūdna, kad pozicija gadina iš pirmo žvilgsnio tokį gerą žmogų. Bet gal minėtas asmuo susikaups, kaip ruduo lapus nusimes arogancijos rūbą ir pažvelgs į aplinką rūpestingo politiko akimis? O gal garbės prezidento titulas įpareigoja rūpintis tik verslininkų asociacijos reikalais, o ne gyventojų rūpesčiais ir problemomis? Laikas negailestingai atves mus į tą tašką, nuo kurio bus matyti, kam galų gale tarnauja žmonės, kurie šioje trumpoje gyvenimo atkarpoje yra pasivadinę  VALDŽIA.
O kad nebūtų pagundų, siūlau pusiau juokais, pusiau rimtai – taip dabar save apsidraudžia kai kurie politikai – štai tokią išeitį: pasaulyje yra pavyzdžių, kad miestų žaliuosius plotus skabo ožkos, avys, sėkmingai tai gali daryti ir žąsys. Kodėl pas mus nepabandžius šitokio eksperimento? Pavyzdžiui, nugano koks nors žmogus su penkiom žąsim ir dviem avytėm per vasarą septynis Naftininkų gatvės kiemus. Už sąžiningą ir tvarkingą darbą pasiimk gyvūnus ir lai būna tavo valia su jais daryti ką nori. Nori augink, nori parduok, o nori troškink. Pigu, sveika, naudinga.
Valdžia galėtų apsvarstyti netradicinius miesto tvarkymo metodus ir pasiūlas. Gal mažiau būtų pagundų? O dabar tikiu ir laukiu.

Virginijus SUNGAILA

9 Atsakymai į “Vidurvasario nuomonė”

 1. kaimietis parašė:

  SUNGAILOS pliurpalai..

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Kai apie tiesą, teisingumą, sąžinę kalba garbingas ir gerbiamas žmogus, tai paliečia širdį ir skatina tobulėti, kai tai dėsto naujasis „tyro moralinio veido“, „sveiko proto“, „krištolinės sąžinės“ „korespondentas“ narcizas, tai kelia užuojautą, ne jam, „Santarvei“…

 3. Laisvės sąvoka parašė:

  Laisvė – tai labai didelė asmeninė atsakomybė, o ne neatsakingi plepalai, labiau tinkantys Mažeikių miestelio turguje… Daug kas priklauso nuo moralės, sąžinės ir proto, brandos lygio, nuo vertybių skalės. Nuo šių dalykų priklauso laisvės kokybė. Nuo apsisprendimo, kas tu esi ir ko sieki gyvenime. Tačiau kaip ir visada, reikalaujama daugiau teisių, negu pasirengiama prisiimti pareigų…

 4. Laisvė parašė:

  Kiekvienas turi teisę reikšti nuomonę, o ir taip pat atsakyti į nuomonę. Tokiu būdu galima išsiaiškinti tikrąją padėtį ir žmonėms lengviau suprasti kas yra kas. Kada sulygini ankstesnių metų pažadus tada supranti kas ko vertas. Tik gaila, kad pažadus ir replikas mažai kas publikuoja, atkelia, o būtų įdomu.

 5. Išanalizuotas epizodas... parašė:

  Paskyrė zuikį miške tardytoju dirbti. Tas iškart pristojo prie lapės:
  – Kieno kailį vilki?
  – Savo.
  – Meluoji, pavogei!
  Pasodino lapę į kalėjimą. Sėdi lapė, nuobodžiauja. Po kiek laiko į tą pačią kamerą įveda žąsį. Lapė nustemba:
  – O tave už ką?
  – Zuikis pradėjo klausinėti, už kokias lėšas aš kiekvienais metais į pietus skraidau…

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai čia sungaila išeitų susitvarkytų? :)))l

 7. Kodėl parašė:

  Kodėl valdininkai ką nors daro tik tada, kai juos smarkiau paklibina, o ne kasdien? Juk tai jų pareiga, darbas. Jie nejaučia įsipareigoję? … juk per kitus rinkimus reikės pažiūrėt rinkėjams į akis… Ir kodėl rinkėjai vis renka tuos, kurie nesusitvarko su iššūkiu tarnauti savo žmonėms, savo miestui?

 8. Komentatorius parašė:

  Pasirašau ant to reikalo su gyvulių ganymu prie namų. Pasiimsiu lenciūgą ir Virgi pavedžiosiu po kiemus, tegul paėda žolytės, ir miestui geriau, ir Virgis sotus. Puiki autoriaus idėja. Sveikinu.

 9. Kita nuomone parašė:

  – Ar aš sveikas, ar sergu, – postringauja rašytojas, – vis tiek kartą per mėnesį einu pas gydytoją: juk jis taip pat nori gyventi. Jo išrašytus vaistus būtinai užsakau vaistinėje: juk vaistininkas taip pat nori gyventi. Paskui aš tuos vaistus išmetu: juk aš taip pat noriu gyventi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto