Ar reikia jaunimui drausti vairuoti galingus automobilius?

Per Lietuvą vis nuaidi pranešimai apie kraupias avarijas, kurias sukelia jauni galingų automobilių vairuotojai. Po tokių įvykių saugaus eismo specialistai prabilo apie būtinybę imtis priemonių, kurios užkirstų jaunų, patirties neturinčių vairuotojų norą pasipuikuoti savo automobilių galimybėmis ir taip sumažintų avarijų skaičių.
Dar praėjusių metų pabaigoje siūlymui jauniems vairuotojams uždrausti vairuoti galingus automobilius Seime buvo pritarta vienbalsiai. Tačiau dabar Vyriausybės pasitarime tokiam siūlymui nepritarta.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme, ką jie mano apie tokį draudimą – ar jį įvedus kraupių avarijų būtų mažiau?

Augustas JESTROMSKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Augustas JESTROMSKIS, saksofonininkas:
– Mano manymu, protingas vairuotojas, kad ir kokį galingą automobilį vairuotų, važiuos saugiai.
O jeigu vairuos nesaugiai, tų avarijų vis tiek bus. Žinoma, svarbu laikytis ir saugaus eismo taisyklių – ne veltui jos priimtos. Ir šiaip kiekvienas vairuojantysis turi mąstyti, ką daro, įvertinti turimus vairavimo įgūdžius.
Žmonių sąmoningumą, saugų elgesį kelyje, prie automobilio vairo, galbūt reikėtų ugdyti per švietėjišką veiklą, o automobilio galingumo apribojimas, manau, nieko nenulems.

Audrius BUDRYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Audrius BUDRYS, elektroninių ryšių sistemos darbuotojas:
– Manau, nesvarbu, kokį automobilį žmogus vairuoja – jeigu proto nėra, tai jo ir neįkrėsi.
Aš net nežinau, ar yra kokių nors būdų sumažinti jaunų vairuotojų padaromų avarijų skaičių.
Galbūt per spaudą, televiziją, radiją, per įvairias socialines akcijas informuoti apie saugų vairavimą ir paskatinti susimąstyti, kas gali nutikti, jei nepaisysi to saugumo.
O ribodami nieko nepasieks. Gali būti, kad tokių tragiškų avarijų tik padaugėtų, nes juk kas draudžiama, tas dar daugiau traukia.

Robertas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Robertas, „ORLEN Lietuva“ darbuotojas:
– Mano nuomone, toks draudimas nepadėtų. Visa tai priklauso ne nuo vairuojamos mašinos galingumo, o nuo vairuojančiojo proto. Greit važiuoti, eismo įvykį sukelti ar į jį pakliūti galima ir važiuojant ne tokia galinga transporto priemone.
Galvoju, kad tų avarijų nėra tiek jau ir daug. Paprasčiausiai – vieną kitą avariją iškelia į paviršių, eskaluoja ir tuo dengia kur kas reikšmingesnius įvykius bei problemas.
Manau, kad geriau darbuotis turėtų kelininkai. Jie dažniausiai laukia, kol sniegas nutirps arba kol išvis nebesnigs.

Daiva JARUTYTĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Daiva JARUTYTĖ, kasininkė:
– Gali būti, kad tokiu draudimu ir būtų pasiekta kokių nors teigiamų rezultatų. Sakyčiau, tai yra vienas iš būdų sumažinti tragiškų avarijų skaičių.
Jauni žmonės kartais neįvertina savo vairavimo įgūdžių bei patirties, tačiau jiems netrūksta nutrūktgalviškumo. Taip ir įvyksta tos avarijos… Aišku, ne paskutinėje vietoje – ir alkoholis bei narkotinės medžiagos.
Gal reikėtų imtis daugiau švietimo priemonių, kad žmonės tos atsakomybės įgytų.

Zita. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Zita, pensininkė:
– Dažniausiai yra taip – tas, kuris yra gabus, protingas, tas ir vairuoja atsakingai. O yra ir tokių, kurie turi ne vienerių ir ne dvejų metų vairavimo stažą, bet vis tiek prie vairo jaučiasi nedrąsiai, blaškosi.
Manau, žmogaus amžius ir automobilio galingumas neturi nieko bendro. Kitas aštuoniolikmetis ar devyniolikmetis gali būti protingesnis ir už tą trisdešimtmetį.
Galiausiai juk yra nemažai specialistų, pas kuriuos reikia pasitikrinti, norint gauti vairuotojo pažymėjimą. Juk šiaip ar taip matosi, koks tai žmogus, koks jo mąstymas. Tai gal atidesnis jų žvilgsnis padėtų tą avarijų skaičių mažinti?
Žmogus žmogui nelygu, sugebėjimai skirtingi, įgūdžiai skirtingi, tad ir visiems vienodą draudimą pritaikyti būtų neteisinga. O ir pasakyti, kad tai padėtų sumažinti avarijų skaičių, sunku.

Aurelija Monkevičienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Aurelija Monkevičienė, vokiečių kalbos specialistė:
– Pradedantiesiems vairuotojams uždraudus vairuoti galingus automobilius, gal ir būtų rezultatų.
Jaunam, „žaliam“ vairuotojui trūksta tų vairavimo įgūdžių, o jie įgyjami laikui bėgant ir praktikuojantis.
Remdamasi asmenine patirtimi, galiu pasakyti, kad sunku net ir įsivaizduoti, kaip man, vos išsilaikiusiai vairavimo egzaminą ir įgijusiai pažymėjimą, būtų reikėję vairuoti galingą mašiną. Automobilis yra susisiekimo priemonė, o ne daiktas, kuriuo galima pasipuikuoti prieš kitus.

5 Atsakymai į “Ar reikia jaunimui drausti vairuoti galingus automobilius?”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tam praverčia papildomi vairavimo kursai
    . Žinau ne vieną kuris turi daug praktikos ir tikrai gali vairuoti bet kokią transporto priemonę.

  2. II parašė:

    čia

  3. drausti parašė:

    nereikia,bet tvarka padaryti galetu draudimo bendroves.Esi jaunas,nepatyres ir jei nori vairuoti automobili su pvz. 2ltr. ir didesniu varikliu mokek nemaza draudima.Tokiu atveju neliktu jaunimelio nusiperkancio sena auto su dideliu varikliu uz keleta simtu euru ir kelianti pavoju.

  4. ??? parašė:

    juokiasi puodas, kad katilas juodas? Apie ka is sesiu as cia?

  5. cha parašė:

    neiperki specialiste galingo,ane?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto