Modernizavimas – katės pirkimas maiše?

P. Vileišio gatvės 6-ojo namo gyventojai renovacijos klausimais ne kartą pagalbos kreipėsi į Savivaldybės merą Antaną Tenį, bet iš kabineto kaskart išeidavo nusivylę. Autoriaus nuotrauka

Modernizuojamo P. Vileišio gatvės šeštojo namo gyventojai nepatenkinti administruojančios įmonės „Admituras“ teikiamomis paslaugomis ir ruošiasi jų atsisakyti. Priežastis – ši netinkamai vykdanti savo pareigas, piktnaudžiaujanti savo teisėmis.
Už didžiąją dalį namo atnaujinimo darbų mokantys gyventojai pasigenda tikslios informacijos apie vykdomą projektą, todėl jaučiasi taip, lyg pirktų „katę maiše“.

Renkami parašai

Gyventojai jau pradėjo rinkti parašus, kuriuos ketina įteikti Savivaldybės administracijos direktoriui Broniui Kryžiui.
„Mūsų namo šildymas yra brangiausias Mažeikiuose dėl netinkamos administratoriaus priežiūros, namo administratorius „Admituras“ savavališkai, neatsižvelgdamas į mūsų nuomonę bei siūlymus, keičia projektinius sprendimus, nesupažindina mūsų su priimtais sprendimais, piktnaudžiauja savo teisėmis, tinkamai neatlieka pareigų“, – teigiame gyventojų rašte.
Be to, jie sako esą įsitikinę, kad namas bus atnaujintas netinkamai prieš žmonių valią.
„Turėdami žinių, kad „Tavo pastogės“ administravimo tarifas yra mažesnis, namų priežiūros darbai atliekami pigiau, sprendimai derinami su gyventojais, manydami, kad ir namo atnaujinimo projektą ji atliktų sąžiningai, prašome paskirti Vileišio g. 6-o namo administratoriumi UAB „Tavo pastogė“, – tokį prašymą išsako gyventojai.
Imtis tokių veiksmų juos paskatinęs ir Savivaldybės mero Antano Tenio, į kurį kreipėsi pagalbos, neveikimas. Gyventojai ne kartą susitiko su meru, dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui bei namą administruojančios įmonės atstovui, tačiau šie susitikimai jokių rezultatų nedavę.
„Susitikimų Savivaldybėje metu meras dažniausiai tylėjo, tarsi laukdamas, kad problema pati išsispręs“, – replikavo gyventojai.

Klausimų daugiau nei atsakymų

Postūmis gyventojams apsispręsti dėl administratoriaus buvo ir neseniai įvykęs šio namo gyventojų susirinkimas, į kurį suėjo trisdešimt savininkų iš keturiasdešimt keturių. Susirinkimą organizavo „Admituras“. Susirinkime turėjo būti svarstomi namo atnaujinimo klausimai. Tačiau „Admituro“ direktoriaus pavaduotojo Algimanto Juzumo darbotvarkėje buvo pasiūlytas tik vienas klausimas – karšto vandens sistemos pasirinkimas, nors  žmonės norėjo sužinoti, kiek reikės mokėti už namo fasado atnaujinimą, už balkonų sutvarkymą, už šildymo sistemą, kiek kainuos stogo šiltinimo darbai.
Gyventojai klausė, kaip bus vykdomas bendro naudojimo inžinerinių sistemų, elektros instaliacijos, nuotekų sistemos atnaujinimo ir kiti darbai, tačiau buvo kalbama tik apie karšto vandens sistemos pertvarkymą ir keitimą.  Ir tai, nors klausimų gyventojai turėjo daug, atsakymų į juos neišgirdo arba jie buvo migloti.
Kadangi karšto vandens šiame daugiabutyje nėra (šildė dujų kolonėlėmis ir elektriniais šildytuvais), gyventojai tikėjosi, kad modernizavus karšto vandens sistemas, karštu vandeniu jie galės naudotis kaip įprasta kituose daugiabučiuose.
„Deja, panašu, kad tos mūsų svajonės neišsipildys. Ir susirinkime niekas nepaaiškėjo“, – replikavo su „Santarve“ kalbėjusieji gyventojai.

Plačiau apie daugiabučio atnaujinimo vingius – „Santarvės“ laikraštyje.

7 Atsakymai į “Modernizavimas – katės pirkimas maiše?”

  1. DUKRA parašė:

    Ten gyvenanti mama pasakojo, kad tada,kai buvo 85 procentų kompensacija taip pat atsirado visokio plauko žinovų ir agitatorių, kurie prigąsdino senukus, kad apgaus, atims butus. todėl jie išsigandę ir atsisakė. Dabar matydami priešais sutvarkytą namą gailisi ir keikia agitatorius prieš renovacują.
    Name gyvena daug senyvo amžiaus žmonių , kuriais lengva manipuliuoti. Ar ne laikas stabdyti pseudo veikėjus ir pseudo žinovus, kurie kelia tik sumaištį ir pareikalauti atsakomybės

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    O kur gauti pinigų renovacijai kodėl nekausiate Gyventojų. Daugelis gyvena lb.kukliai,džiaugiasi,kad turi dar maistui ir butui susimokėt. O jie dar didina renovacijų kainas. Gėda,ponuliai tyčiotis iš gyventojų!Tiesiog,žmonės stumiamii skolon Bankams! Kas gali išaiškinti šį visą reikalą?

  3. nemąstantiems parašė:

    Kai renovaciją siūlė su 85 procentų pinigine valstybės parama tai prasnaudė,o kai liko tik 40 procentų valstybės parama ėmė ir prabudo.Bųtumėt už 2-3 tūkstančius eurų pilnai susitvarkę savo butelius,mokėję vidutiniškai po 0,30 eurocentų už m2 šildomo ploto ir vargo nematę.Laikas prarastas negrįžtamai ir tokios ženklios valstybės paramos nebebus,Nesuvokiama,kaip sakykim išleidus 10000 Eur namo renovacijos reikmėm vienam sąlyginiam butui, gyventojai nesurado galimybės mokėti tik 1500 Eur už atliktus darbus.Vileišio 6 namas turėjo pirmumo teisę pasinaudoti šia valstybės teikiama parama ir ją lengvai paleido – perleido kitiems namams.

  4. As parašė:

    Projekte parašyta juodu ant balto:karšto vandens sistemos keitimas, tai kaip suprasti?Bus keičiama to ko nėra?Namas neturi karšto vandens sistemos

  5. Vardas (privalomas) parašė:

    Kodėl po renovacijos,Vileišio 3-me name taip ir liko nesutvarkytos balkonų grindys?! Neišbetonuotos,visos duobėtos?! Iki renovacijos jos buvo kur kas gražesnės. Liko ir cemento ir kt.stat.medžiagų,tik neaišku kur jos nukeliavo,į kieno ūkį? Kaip neaišku,kur mūsų senosios langų palangės,kurias pakeitė į daug prastesnes? Buvo gražios,blizgančios ir dar neseno,po langų dėjimo,kurias patys pirkom.Nežinia,kas čia vyksta su renovacijom,kai turi geresnį,o keičia į daug blogesnį..

  6. KAIMYNAI parašė:

    Mes priešais jus susitvarkėme ir dabar džiaugiamės, jei durniuosit, liksit prie suskilusios geldos. Galvokit

  7. Antis parašė:

    Teisybės vardan reikėtų pasakyti, kad už namo renovaciją oficialiame susirinkime miesto seniūnijoje pasisakė absoliuti dauguma namo gyventojų. Numatytas ir karšto vandens įvedimas. Tik šie du veikėjai nesutinka, kiršina gyventojus, apjuodino gerbiamą Merą ir Admiturą. Ir nereikia kalbėti už namo gyventojus.Gal jie pamiršo, kad sprendimai priimami pagal daugumos gyventojų nuomonę, patinka kai kam ar ne. Gal jie norės prisiimti atsakomybę už žmonių patirtus nuostolius jei renovacija vėluos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto