Mokykla – mano tvirtovė!

Šisbeitauskas

Pasirodo, pajutus, jog gali būti suteršta kažkieno munduro garbė, žaibiškus sprendimus gali priimti net valdininkai. Šitokią išvadą padariau trečiadienį, kai kilo šioks toks skandaliukas dėl vienos mokyklos. Gavus signalą, kad mokiniams toje mokykloje nebebus vedamos pamokos ir tėvai turi pasirūpinti savo vaikais, į tai greitai sureagavo žiniasklaida. Nuvykus į vietą paaiškėjo, kad užsiėmimai nevyks dėl kiauro mokyklos stogo, pro kurį, stipriau palijus, į patalpas pradėjo plūsti vanduo. Apie tai, kaip nelauktus svečius priėmė šios mokyklos vadovė – kita tema. Taigi paaiškėjo, kad ta bėda – kiauras stogas mokykloje, „gyvavo“ jau seniai, čia nustatyta daug visokių trūkumų ir nesusipratimų, dėl kurių tas incidentas įvyko.
IR KĄ JŪS MANOT? Iki pietų, be mokyklos vadovės skambučio, nebuvo jokios reakcijos, o paskui pasipylė pranešimai: kad dėl padėties mokykloje buvo sudaryta komisija, kad visiems pranešta apie tai, jog pamokos nevyks ir net paskelbta, kas kaltas dėl tokios padėties – kaltę, žinoma, lengviausiai suversti statybininkams. Net jų bendrovės, matyt, per skubotumą, pavadinimas nurodytas netiksliai. Štai kaip greitai galima viską sutvarkyti ir jau į pavakarę jaustis ramiai ir saugiai. Fiziškai gal ir taip, bet morališkai – sunku pasakyti.
Dabar ta kita tema – apie mokyklą-tvirtovę. Kai į ją atvyko žiniasklaidos atstovai, čia buvę darbuotojai pasitiko juos ramiai: papasakojo apie mokyklą ištikusią situaciją, parodė patalpas. Bet kai pasirodė įstaigos vadovė, žurnalistai sužinojo, kad žiniasklaida neturi teisės vaikščioti po mokyklą, kalbinti darbuotojų, fotografuoti… Keista pozicija – juk tai ne privati įstaiga, o valstybės ir mokesčių mokėtojų išlaikoma mokykla. Taigi akivaizdu, kad vis dar pasitaiko švietimo struktūrų, kurių atstovai turėtų „apsišviesti“ – gerai išstudijuoti įstatymus ir išsiaiškinti, ką gali ir ko negali žiniasklaida.
Daugiabučių gyventojai vėl pradėjo skųstis, kad reikia brangiai mokėti už vadinamąjį „gyvatuką“, jau pradėjusį ne šildyti, o šiurpinti mokesčių mokėtojus. Priežastis aiški – mokame už nesąžiningus kaimynus, kurie nedeklaruoja karšto vandens skaitiklių rodmenų, kitaip sakant, apvaginėja kaimynus. Už jų sunaudotą ir nedeklaruotą vandenį turi sumokėti tie sąžiningieji, kurie krapšto paskutinius skatikus, o su tais begėdžiais niekaip neįmanoma susitvarkyti, nors, tiesą sakant, niekas jų ir netvarko. Einama lengviausiu keliu – tegu moka tie, kurie moka.
Laisvės gatvėje, vadinamojoje ETG gyvenvietėje, gyvenanti senutė skundėsi, kad jau nebeišgali mokėti, o pasiskųsti nėra kam. Nesąžiningiems kaimynams apie jų negražų elgesį nepasakysi – supyks ir dar į akį gausi, tas pats bus, jeigu juos bandysi skųsti – kam patinka skundikai? O tie begėdžiai jaučiasi ramūs – esą karšto vandens jie nenaudoja arba taupo taip, kad penkių žmonių šeimai per mėnesį prireikia tik vieno kubo – tame pačiame vandenyje nusimaudo visa šeima, indų net neplauna. Kitaip tokių nepavadinsi – nevalos. Ir gyvenk su tokiais pašonėje – dar apleis utėlėmis ir tarakonais. Nelinksma visiškai, dienos metu tave apvaginėja, o pasiskųsti nėra kam.
Visą savaitę nuo pirmadienio neveikė didžiosios senamiesčio sankryžos prie geležinkelio pervažos šviesoforai. Kai pirmadienį tai pamačiau, pagalvojau: vairuotojams dėl to kils daug problemų. Pasirodo, klydau. Kiek teko važiuoti per tą pervažą, visi vairuotojai džiaugėsi ir sakė, kad galėtų visada taip būti: rytais jokių kamščių – važiuoji ir pervažiuoji tą sankryžą, ir nė kiek nereikia stovėti. O šiaip dėl tos sankryžos ir pervažos rytais nuo mikrorajono pusės susidarydavo tokia automobilių vilkstinė, kad jos galas nutįsdavo iki pat didžiojo turgaus. Taip bus ir toliau, jei šviesoforus sutaisys. Žinoma, kas kita, jei važiuoja traukinys – tada palaukti reikia. Tad mūsų miesto eismo tvarkdariams reikėtų pamąstyti, ar tikrai prie tos sankryžos reikia tiek daug šviesoforų ir ar jie tinkamai sureguliuoti – gal vertėtų iš naujo įvertinti automobilių srautus ir atitinkamai sureguliuoti eismą. Kita vertus, ko aš čia be reikalo kažką įtikinėju – juk ir tie tvarkdariai, ko gero, po keletą kartų per dieną kerta tą sankryžą ir mato, kaip neveikiant šviesoforams yra patogu.
Ir dar vienas pastebėjimas dėl automobilių. Po mūsų namo langais, tiesiai ant žolyno (arba, tiksliau sakant, jo likučių) kažkoks gudruolis įsitaisė per naktį palikti savo automobilį. Ir ne bet kokį, o baltą mikroautobusiuką su dideliu užrašu „Strėlė“. Kiek suprantu, toks automobilis turėtų nakvoti kažkokios įmonės kieme ar garaže, o ne daugiabučių namų kvartale ant žaliosios zonos. Gal nebūtų tiek pikta, jei tas automobilio vairuotojas gyventų mūsų name: nieko panašaus – pastato mašiną ir nužygiuoja į visai kitą namą. Jeigu jau neturi kur laikyti mašinos darbe, tai tegu ją laiko po savo langais ir tepalais ir dūmais nuodija savo kaimynus. Kuo mes nusikaltom? Jei netikit ir tas gudrutis nepasitaisys, nufotografuosiu tą mašiną ir nusiųsiu kelių patruliams, ir dar pridėsiu prie šio teksto. Tvarka turi būti.
sisbeitauskas@santarve.lt

2 Atsakymai į “Mokykla – mano tvirtovė!”

  1. angelė parašė:

    Įstaigos vadovė matyt sumaišė savo nuosavą kiemą su darboviete. Štai ir išvada – seniai jau laikas išeiti į užtarnautą poilsį. Nebesusivokia žmogus turbūt…

  2. stasė parašė:

    santarve jau ir mokyklas dergia, jie skaitosi virš visų, sekmės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto