„Aukso paukštė“ nutūpė ir Telšiuose

Geriausiu 2023 metų Lietuvos vaikų ir jaunimo (moksleivių) teatru pripažinta Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija „Savi“, o geriausiu vadovu – režisierė Laimutė Pocevičienė. Jai balandžio 12-osios vakare Žemaitės dramos teatre iškilmingai įteiktas Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimas „Aukso paukštė“.
Simboliška, kad kiekvienais metais „Aukso paukštės“ pas geriausiuosius nutupia pavasarį. Šiemet Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įteiks 14 nominacijų.

Ištraukos iš spektaklių

Į sausakimšą salę žiūrovai rinkosi nešini gėlėmis, o renginio pabaigoje norintiems pasveikinti režisierę teko stovėti ilgoje eilėje.
Renginyje pristatyta studijos „Savi“ teatrinė istorija, prie kurios per 30 metų prisilietė ir kūrė beveik 200 jaunųjų aktorių, buvo vaidinamos ištraukos iš naujausių spektaklių, prikausčiusios žiūrovų dėmesį.
Tai „Neišsipildžiusios meilės istorija“ (pagal Vaižgantą), „Meilė, įkalinta į skeptrą“ (pagal J. Grušą), „Karūna poetui“ (skirta V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms), „Vilties etiudai iš Septynių Kalvų Miesto“ ir „Berniukas, kuris nenorėjo užaugti“ (pagal Antuano de Sent Egziuperi „Mažąjį princą“).

Sveikintojų būrys

Savo mylimą režisierę Laimutę su laimėjimu ir pripažinimu iš didžiulio ekrano sveikino, linkėjimus siuntė jau užaugę, gimtuosius namus palikę, buvę studijos „Savi“ aktoriai, studijuojantys ne tik Lietuvos universitetuose, bet ir užsienyje. Beje, dalis jų pasirinko studijas teatro, filmų, vaidybos ir kitų menų srityse.
Pasveikinti režisierės L. Pocevičienės ir jos vadovaujamos studijos „Savi“ į Telšius atvyko Lietuvos nacionalinio kultūros centro teatro specialistė Vita Vadoklytė. Ji ir įteikė garbingą nominaciją „Aukso paukštė“.

Režisierę taip pat sveikino Jo Ekscelencija Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius, Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus, Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos, kurioje (tuomet buvo Židikų vidurinė mokykla) mokėsi L. Pocevičienė, atstovai bei artimieji, bičiuliai, vaikai ir anūkai…
O Žemaitės dramos teatro direktorius Deividas Rajunčius ne tik skyrė šiltus žodžius, bet ir didžiulę dėžę su dovana, apie kurią mįslingai užsiminė, kad tai seniai žadėtas reikalingas daiktas studijai „Savi“.

Antras toks apdovanojimas

Per savo ilgus kūrybinio darbo metus teatre L. Pocevičienė išugdė daugybę gabių vaikų, išmokė juos mylėti meną.
Tad geriausia 2023 metų vaikų, jaunimo teatro vadovės nominacija – tik formalumas, – po renginio kalbėjo esamų ir buvusių jos ugdytinių tėveliai.
Beje, per savo 30 metų teatre L. Pocevičienė pelnė ne vieną apdovanojimą, o „Aukso paukštė“ pas ją nutūpė jau antra. Pirmoji Žemaitės dramos teatrui įteikta 2010 metais už L. Pocevičienės režisuotą spektaklį „Penelopė“.

Nominacijos istorija

Skaitytojams priminsime, kaip šalyje atsirado nominacija „Aukso paukštė“.
1999 metais Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje.

„Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudies muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes.
Kiekvienais metais „Aukso paukštės“ pas geriausiuosius nutupia pavasarį. Šiemet bus įteikta 14 apdovanojimų.

Giedra AKAVICKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto