Bugeniuose – Kiminiškės gatvės šventė

Ir koks gatvės suėjimas be kaimyniškų šokių? Dovydo BAUBLIO nuotr.

Gražią tradiciją, pradėtą prieš penkerius metus, turi Bugenių kaimo Kiminiškės gatvės gyventojai – jie ne tik dažniau bendrauja tarpusavyje, padeda vieni kitiems, bet ir organizuoja gatvės šventes.
Šiemet į jubiliejinį susiėjimą buvo pakviesta visa kaimo bendruomenė.

Susitiko kaimynų dieną

Buvęs Bugenių kaimo bendruomenės pirmininkas Dovydas Baublys pasakojo, kad pirmą kartą į krūvą susirinkę ir savo gatvės šventę prieš penkerius metus surengę Kiminiškės gatvės gyventojai nutarė tokius susitikimus organizuoti dažniau.
Šiemet jubiliejui pasirinkta data neatsitiktinė – gegužės 26-ąją minima Europos kaimynų diena.
„Taigi, ši data labai tinka susitikti kaimynams, juolab kad per tuos darbus nelabai turime kada pabendrauti. Kai buvau viso kaimo bendruomenės pirmininkas, sugalvojau, kad kažką daryti galime ne tik bendruomenės mastu: norėjosi suorganizuoti kažką tokio, kad gatvių kaimynai galėtų daugiau bendrauti tarpusavyje. Idėją surengti savo – Kiminiškės gatvės – šventę kilo jos seniūnei Daliutei Gineitienei. Padėjau surengti tą šventę, kuria džiaugėsi visi gatvės gyventojai – visiems buvo malonu iš arčiau susipažinti, pabendrauti“, – prisiminė Dovydas.

Išpuoštoje gatvėje drauge praleisti laiką daug smagiau. Dovydo BAUBLIO nuotr.

Nesuprato kvietimo

D. Baublys tikėjosi, kad tokias šventes surengs ir kitų Bugenių kaimo gatvių gyventojai, bet šie tokia idėja kažkodėl nepasidalino: planų buvo, bet jie ir liko planais.
„Tik vienais metais, berods prieš ketverius metus, kai buvo Gatvės muzikos diena, gatvės buvo susiorganizavusios kažką panašaus, bet paskui viskas rimo ir nurimo, tokia energinga išliko viena Kiminiškės gatvė. Kadangi šiais metais jau šventėme penkerių metų jubiliejų, kvietėme ir kitų gatvių gyventojus, bet jie nelabai susirinko – atėjo patys linksmiausi kaimo žmonės“, – pasakojo Dovydas.
Bugenių kaimo bendruomenės pirmininkė Joana Liaučiuvienė sakė, kad kitų gatvių gyventojai į susitikimą nėjo todėl, kad nelabai suprato kvietimo: galvojo, kad čia tik tos gatvės šventė.
„Šiaip ir bendrus renginius bugeniškiai nelabai eina, o čia dar eis į gatvės – labai visi aptingę, o gal pasididžiavo“, – situaciją komentavo pirmininkė.

Kažkas savo kaimynus nudžiugino plakatu su nuotraukomis apie Kiminiškės gatvės gyvenimą. Dovydo BAUBLIO nuotr.

Vieni kitus pažįsta

Kiminiškės gatvės gyventojai kažkaip suranda laiko pabendrauti vieni su kitais, turi savas tradicijas: prieš Kalėdas jie bendrai puošia gatvės eglę, per Užgavėnes degina Morę – į šiuos pasibuvimus kviečia ir kitų gatvių gyventojus.
Kaimynai visada pasiruošę padėti vieni kitiems ir sunkią nelaimės valandą.
Gatvė nėra pati didžiausia Bugeniuose – čia yra keturiolika gyvenamųjų namų.
„Visi gyventojai vieni kitus pažįsta. Jei ir yra koks naujakurys – jis pažįstamas iš vaikystės ar jaunystės – tokie dažniausiai būna sugrįžę iš užsienio: jie perka senesniųjų gyventojų namus, tad gatvės gyventojai yra vidutinio amžiaus – yra ir senimo, ir jaunimo“, – gyventojus apibūdino D. Baublys.

Turėjo kuo užsiimti ir mažieji Kiminiškės gatvės gyventojai. Dovydo BAUBLIO nuotr.

Kaimynai nenuobodžiavo

Kiminiškės gatvės susibūrimo dieną ji buvo išpuošta balionais, gėlėmis, o susirinkę bugeniškiai neturėjo kada nuobodžiauti. Gatvės aktyvistė Asta Jonušienė įteikė apdovanojimus vyriausioms gatvėms gyventojoms: Onutei Pronskienei, Reginai Skutulienei – bei ilgiausiai čia gyvenančiam  Vidmantui Gineičiui.
Susirinkusiuosius linksmino muzikantas Augustas Visminas, grupė „VAROM-VA“ bei dainininkė Eglė Vaitkuvienė. Pačius mažiausius džiugino burbuliatorius, šventės dalyviai turėjo progą išbandyti laimę loterijoje, kurios metu teisingai atsakius į klausimus prisiminimui buvo teikiamos mažos dovanėlės. Kiminiškiai ieškojo savęs iš gatvės gyvenimą užfiksavusių nuotraukų padarytame koliaže.
„Čia pat gatvėje pasistatėme stalus, susidėjome suneštines vaišes, bugeniškiai puikiai leido laiką besišnekučiuodami, šokdami ir dainuodami. Žmonės nė nepajuto, kaip atėjo vidurnaktis, tad atsisveikinom iki kitos šventės“, – teigė D. Baublys.

Saulius RUDŽIONIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto