Būsimus jaunuosius šaulius vadovai išbando žygiais

Kalnėnų jaunieji šauliai ypač mėgsta stovyklas Balsiuose – čia ir pailsima, ir mokomasi jų veiklai svarbių dalykų. Nuotrauka iš šaulių archyvo

Tirkšlių ir Kalnėnų jaunųjų šaulių būrio vadovas Stasys Pauliukas teigia, kad vienas iš pagrindinių motyvų, kodėl jaunuoliai pasirenka narystę šaulių organizacijoje, – noras išsiugdyti lyderystės įgūdžių ir patirti naujų pojūčių.

Patraukia vadovo pavyzdys

Jaunųjų šaulių būrys Kalnėnų progimnazijoje susikūrė prieš šešerius metus. Pasak S. Pauliuko, ir iki tol buvo bandoma organizuoti šaulių veiklą, tačiau tuomet ji neprigijo.

„Norint, kad vaikus patrauktų šaulių veikla, reikia pačiam vadovui būti aktyviam, būti pavyzdžiu – eiti ir organizuoti žygius, rengti stovyklas, tuomet vaikai jį paseks su entuziazmu. Taip pat būtina paaiškinti, ką šauliai veikia, kokius tikslus sau kelia… Manau, man tai pavyko padaryti“, – kalbėjo būrio vadovas.

Progimnazijoje pradėjęs vesti technologijų pamokas S. Pauliukas tuomečius septintokus supažindino ir su šaulių veikla. Vaikai buvo smalsūs, norėjo įdomios veiklos, tai net dvylika iš klasės panoro tapti šauliais. Ir jie tapo pavyzdiniais šauliais: kai kurie stojo į Karo akademiją, kiti dabar jau yra atitarnavę kariuomenėje šauktiniais, Monika Stanevičiūtė tapo pirmąja mergina, kuri išlaikė ketvirtą pakopą, kas yra aukščiausias jaunojo šaulio lygmuo, antra buvo Ugnė Sutkevičiūtė.

Jaunimą skatina veiklos ir konkurencija

Kalnėnų jaunųjų šaulių būrys – ne vienintelis, kuriam vadovauja S. Pauliukas. Mokytojas yra ir Tirkšlių jaunųjų šaulių būrio vadovas. Anot jo, sveika konkurencija yra geras dalykas – stovyklose ar sąskrydžiuose jiems yra smagu tarpusavyje pakovoti, parungtyniauti, įrodyti, kurie yra geresni, nesvarbu, kad jiems vadovauja tas pats žmogus.

Labiausiai S. Pauliuką džiugina tai, kad ir perėję į kitas mokyklas vaikai dalyvauja ankstesnių jaunųjų šaulių būrių veiklose – tirkšliškių būryje yra mokinių iš Merkelio Račkausko gimnazijos, Kalnėnų – iš Gabijos gimnazijos.

„Kas labiausiai „veža“ jaunuosius šaulius? Neabejoju, kad tai – poilsinės-pakopinės stovyklos, kurios vyksta Balsiuose. Jose būrių vadai vaikus moko praktiškų dalykų, jie kasmet kyla pakopomis. Man malonu, kad, jeigu anksčiau į stovyklas atvykdavo būrių vadai iš Tauragės, Klaipėdos ar Telšių, tai per šį laikotarpį jau užauginome savų. Šiemet du mūsų būrio šauliai dirbo būrių vadais su Balsiuose stovyklavusiais ukrainiečiais. Kita juos traukianti šaulių veikla yra naktinės stovyklos, žygiai, pilietinės akcijos ir šventės, kurios leidžia pabūti kartu, pabendrauti“, – „Santarvei“ pasakojo būrio vadovas.

Norinčiųjų tapti šauliais nestinga

Kalnėnų jaunųjų šaulių būrį sudaro daugiau nei 60 jaunųjų šaulių. Pasak vadovo, vis ateina jaunuolių, kurie nori įsitraukti arba bent susipažinti su šia veikla. Toks pat ažiotažas rugsėjį kilo ir Tirkšliuose, kai atėjo daugiau nei dvi dešimtys penktokų ir šeštokų. Pirmuoju išbandymu jiems tapo dviejų dienų žygis su nakvyne Užlieknės kultūros namuose. Toks pat išbandymas laukia ir norinčiųjų tapti Kalnėnų jaunųjų šaulių būrio nariais. S. Pauliukas yra numatęs dviejų dienų žygį iš Mažeikių į Tirkšlius.

Spalį ir lapkritį jauniesiems šauliams renginių nestigs – jie vyks į Sedos kautynių minėjimą, spalio viduryje planuojama dviejų dienų naktinė stovykla Plungės Saulės gimnazijoje, lapkritį rengiami tradiciniai abiejų būrių sąskrydžiai, dar – išvyka į Ketūnus, kur, kaip ir kasmet, bus aplankyta ir sutvarkyta pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio paminklo aplinka.

S. Pauliukas akcentavo, kad vaikus į šaulių veiklą traukia užimtumas – jie nori veiklos, judesio, naujų atradimų, iki tol nepajaustų potyrių. Šaulių veikla padeda išmokti lyderystės, vėliau tai padeda lengviau spręsti ir kitų sričių problemas, įveikti sunkumus. Taip žingsnis po žingsnio vyksta aktyvių piliečių ugdymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto