Kovai prieš smurtą šeimose – daugiau dėmesio

Smurtas artimoje aplinkoje Lietuvoje jau yra pasiekęs epideminį lygį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atstovai skambina pavojaus varpais dėl smurto artimoje aplinkoje ir smurto prieš moters.
Neseniai nevyriausybininkai išplatino raginimą Lietuvos vadovams nebešvaistyti biudžeto lėšų ir su smurtu kovoti iš esmės.

Teisėsaugos, socialinėse srityse dirbantys specialistai, visuomeninių organizacijų atstovai įvardija: smurtas artimoje aplinkoje Lietuvoje jau yra pasiekęs epideminį lygį.
Praėjusį penktadienį prasidėjo ir iki gruodžio 10 dienos vyks akcijos, skirtos atkreipti didesnį dėmesį į smurtą prieš moteris.
Pranešimą išplatinę nevyriausybininkai teigia, kad policijos pareigūnų siuntinėjimas į smurto šeimose atvejus yra tik pasekmių malšinimas – problemų iš esmės tai nesprendžia.
Kova su šia problema neefektyvi pirmiausia dėl to, jog netikslingai leidžiamos lėšos. Pasigendama realių prevencinių veiksmų.
Smurto artimoje aplinkoje apraiškos Mažeikių rajone turi tendenciją augti.
Jeigu per 2016 m. buvo gauti 737 pranešimai dėl smurto, tai per 10 šių metų mėnesių tokių pranešimų buvo 768. Šiemet jau pradėti 263 ikiteisminiai tyrimai dėl fizinio, psichologinio ar seksualinio smurto. Praėjusiais metais tokių tyrimų buvo pradėta 247.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausiosios specialistės Aušros Blaževičienės pateikti duomenys padeda susidaryti vaizdą apie smurtaujančiuosius artimoje aplinkoje. Dažniausiai tokių konfliktų metu – apie 70 proc. atvejų – nukenčia moterys. Vyrai aukomis tampa 20 proc. atvejų, o likusią dalį nukentėjusiųjų sudaro nepilnamečiai.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Kovai prieš smurtą šeimose – daugiau dėmesio”

  1. onute parašė:

    kur tas demesys ,kur jus ji matot?tokias seimas reiketu vakarais aplankyti,jeigu jau pradejot tai ir dirbkit

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto