Lietuvos žmonių pagalba Ukrainos kariams buvo ir bus reikalinga

„Vilties erdvės“ bendruomenės nariai – vieni didžiausių ir ištikimiausių maskuojamųjų tinklų
pynėjų mūsų rajone.

Ukrainoje tęsiasi karas, artėja žiema, tad įvairi parama už savo laisvę kovojančiai šaliai dabar itin aktuali.
Nuo karo pradžios įvairios Lietuvos organizacijos, savanoriai įgyvendina iniciatyvas, padedančias ir Ukrainos kariams, ir civiliams žmonėms.
Mažeikiškiai taip pat tęsia pernai pradėtas veiklas – renka vašką ir parafiną apkasų žvakėms lieti ir kitus reikalingus daiktus, pina maskuojamuosius tinklus.

Ukrainoje tęsiasi karas, artėja žiema, tad įvairi parama už savo laisvę kovojančiai šaliai dabar itin aktuali.
Nuo karo pradžios įvairios Lietuvos organizacijos, savanoriai įgyvendina iniciatyvas, padedančias ir Ukrainos kariams, ir civiliams žmonėms.
Mažeikiškiai taip pat tęsia pernai pradėtas veiklas – renka vašką ir parafiną apkasų žvakėms lieti ir kitus reikalingus daiktus, pina maskuojamuosius tinklus.

Specialūs konteineriai

Savo tėvynę nuo agresorių ginantiems ukrainiečiams labai svarbus daiktas – apkasų žvakė. Tai nedidelis, į delną telpantis daiktas, bet galintis daug – sušildyti rankas ar maistą.
Dar praėjusių metų gruodį mažeikiškiai buvo pakviesti prisidėti prie šioms žvakėms lieti reikalingų medžiagų: skardinių, vaško, parafino – rinkimo.

Vaško ir parafino rinkimas rajone nesustojo iki šiol. Šiuo metu prie mūsų rajone esančių miestų ir miestelių kapinių yra pastatyta 16 geltonų konteinerių. Ant jų aiškiai skelbiama informacija apie tai, ką čia galima mesti.
Jau gerokai anksčiau tokie konteineriai buvo pastatyti prie Mažeikių, Geidžių, Viekšnių kapinių, o neseniai – ir prie Židikų bei Ukrinų kapinių.
Artėja Visų šventųjų diena ir Vėlinės, kai ant kapų liepsnos tūkstančiai žvakių. Kapus prižiūrinčių žmonių prašoma vaško likučius mesti į geltonuosius konteinerius.

Pačios surenka ir suruošia

Po to, kai vašką ir parafiną žmonės išmeta į geltonuosius konteinerius, padovanotus įmonės „Ecoservice“, tolesnis šių specifinių atliekų kelias toks – maždaug kas pusantro mėnesio konteinerius prižiūrinčios savanorės juos apvažiuoja ir sutvarko. Supjausčiusios plastikinius žvakių įdėklus, dvi savanorės surenka vaško ir parafino likučius. Susidariusias plastiko šiukšles moterys išmeta į buitinių atliekų konteinerius.
Pasak savanorių, aplankius prie Mažeikių, Geidžių, Viekšnių kapinių esančius konteinerius, vaško ir parafino kaskart vidutiniškai parsivežama tiek, kiek telpa į du didžiuosius prekybos centrų plastikinius maišus.

Vaškas ir parafinas apkasų žvakėms, megztos kojinės, vaistinėlės, maskuojamieji tinklai –
tai mažeikiškių renkama pagalba Ukrainos kariams. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikiškės savanorės, neseniai apvažiavusios konteinerius, pasidžiaugė žmonėmis, vašką ir parafiną sudėjusiais į prie Ukrinų kapinių esantį konteinerį. Šios medžiagos buvo švarios, tvarkingos, vaškas švarus, išvalytas.

Pasidalijo rezultatais

Mažeikiškė Rita Vainauskaitė yra Kauno rajone įsikūrusio labdaros ir paramos fondo „Susivieniję gerumui“ savanorė ir paramos Ukrainai rinkimo koordinatorė mūsų rajone.
Ji suskaičiavo: nuo 2023-iųjų sausio mėnesio iki dabar Mažeikių rajone buvo nupinti 7 maskuojamieji tinklai, surinkta 212 automobilinių pirmosios pagalbos vaistinėlių, apie 750 kilogramų vaško ir parafino, numegzta 300 porų šiltų kojinių. Ir, žinoma, surinkta daug maisto, medikamentų, vyriškų drabužių, patalynės, rankšluosčių. Visa tai pirmiausia išsiųsta į Kauną, o tada išvežta į Ukrainą.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikiškė džiaugiasi „Vilties erdvės“ bendruomenės nariais, jaunaisiais šauliais, kurie nuo pat akcijos pradžios teberiša maskuojamuosius tinklus, mažeikiške mezgėja Rima – ji nesustodama mezga kojines Ukrainos kariams.
Paramos Ukrainai rinkimo koordinatorė akcentuoja: visada laukiami savanoriai, norintys ir galintys prisidėti prie įvairių veiklų.

Norėjosi kuo nors prisidėti

Paklausta, kaip atsitiko, kad pati tapo savanore, Rita papasakojo: prasidėjusi „kova“ socialiniuose tinkluose ją privedė iki apčiuopiamos naudos – paramos Ukrainai rinkimo.

Juolab kad kituose miestuose jau vyko paramos rinkimas, o mūsų rajone to niekas neorganizavo. Paskambinusi senai pažįstamai Rasai Milikauskienei ir paklaususi „Ar darome?“, Rita sulaukė jos pritarimo ir palaikymo, o jau antrasis skambutis buvo į „Ecoservice“ dėl konteinerių, ir taip viskas prasidėjo, įsivažiavo.

„Karas ir situacija dėl paramos man labai aiškiai parodė, kas yra kas. Tie žmonės, iš kurių beveik nieko nesitikėjau, pagalbą suskubo teikti pirmieji. Ir priešingai – iš tų, kurių pagalbos tikėjausi, sulaukiau griežto „Ne“. Ryškiai pasimatė žmonių vertybės“, – savanorystės patirtis apibendrino mažeikiškė.

Parama Ukrainai renkama ir toliau – viską palikti galima R. Levickio įmonėje, Vydūno g. 4 Mažeikiuose.
Nuotr. iš asmeninio archyvo

13 Atsakymų į “Lietuvos žmonių pagalba Ukrainos kariams buvo ir bus reikalinga”

 1. Mazeikiete parašė:

  Baikit jus su tais ukrais. Viskas ten isvogta ir parduota. Ukru ginklais dabar Izraeli uzpuole.

  1. Anonimas parašė:

   Turbūt pačios pirštai labai jau į save riesti ir dar su dideliais nagais, kad daugiau pagriebti galėtum, tai ir aplink visur vagys vaidenasi. Kiekvienas juk kitus vertina pagal savo polinkius.

  2. Mažeikietei parašė:

   Dar viena turgaus visažinė atsirado. Nenori – nepadėk, bet nesąmonių nerašinėk!

   1. Vietinis parašė:

    Teisybė nepatinka? Turguje sužinosi tai,ko gestapo cenzūra nepraleidžia.ten ateina apsipirkti ir „vargšai “ ukrainiečiai ir nelegalai,kuriems „gerovės valstybė“ tik laikina stotelė.

    1. Anonimas parašė:

     Nuo kada paistalų skleidimas tapo teisybę? Nebent tokiems celofaninio proto gyviams kaip jus.

 2. "vatynka" parašė:

  Durneliai renka,xaxolai turguose pardavinėja.Geriau rinktų Lietuvoje vargingai gyvenantiems senjorams.Nors tai ne madinga.

  1. vatynkai parašė:

   O tu pas tuos „xaxolus“ pirkai, kad taip gerai žinai? Neveltui vatinka pasivadinai :-)
   Beje, senjorai Lietuvoje ne taip jau ir vargingai gyvena. Nebent tie, kurie iki pensijos praūliavojo.

   1. Vatynka parašė:

    Taip,idijotams-megztagalviams tvartelo paxalujams vatynka.

    1. to vatynka parašė:

     Kad pats/i labiau prie tų idiotų. Nė megztos beretės nereikia :-))))

 3. Bus greičiau ir paprasčiau parašė:

  Nuvažiuokit į lenkija nupirkit pigiai žvakiu .

  1. Anonimas parašė:

   Tai gal jus galėtumėte tą padaryti, užuot patarinėjus kitiems.

   1. ? parašė:

    Kodel turėtu pirkti mums ukrainiečiai ne broliai .Latviai mūsu broliai.

    1. to ? parašė:

     Jei nors kiek žinotumėte istorija, tai ukrainiečiai mums labiau broliai, nei latviai. Su ukrainiečiais mes ne vieną šimtą metų toj pačioj valstybėj, Lietuvos Didžiojoj Kunigaikštystėj, gyvenom ir tų pačių valdovų buvome valdomi. Latvius tuo metu valdė Livonijos ordinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto