Mažeikių rajone mažėja mokyklų ir mokinių

Mažeikių Švietimo skyriaus duomenimis, naujais mokslo metais mūsų rajono mokyklose turėtų mokytis beveik 350 mokinių mažiau nei mokėsi iki šiol. Nuo rugsėjo 1 dienos ketinama uždaryti Purvėnų ir Bugenių pradines mokyklas – jos nebesurenka reikiamo mokinių skaičiaus. ĮVERTINO SITUACIJĄ
Ketvirtadienį Švietimo, kultūros ir sporto komitetas svarstė Tarybos sprendimų projektus dėl Senamiesčio pagrindinės mokyklos Purvėnų skyriaus bei Kalnėnų vidurinės mokyklos Bugenių skyriaus uždarymo.
Projektus pristatęs Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus teigė, jog šie skyriai nebesurenka reikiamo mokinių skaičiaus.
Ateinančiais mokslo metais ir Purvėnuose, ir Bugeniuose ketino mokytis po 9 mokinius. Tuo tarpu įstatymai numato, kad mokykla gali dirbti, jeigu joje mokosi ne mažiau kaip 10 mokinių.
Vedėjas akcentavo, jog dėl mažo mokinių skaičiaus nepakanka lėšų kokybiškam ugdymo procesui organizuoti. Vien tik praėjusiais mokslo metais buvo skirta beveik 64 tūkst. litų Purvėnų skyriui išlaikyti. Panaši pinigų suma buvo skirta ir Bugeniams. Vieno vaiko išlaikymas čia kainavo beveik pusšešto tūkstančio litų – tris kartus daugiau nei skiriama miesto mokyklų mokiniams ugdyti.
A. Stonkaus teigimu, šiose mokyklose buvo gana prasta ugdymo kokybė, pastatams reikėjo kapitalinio remonto.
Vedėjo teigimu, įvertinę situaciją, Purvėnų skyriaus mokinių tėvai nusprendė savo vaikus leisti į Senamiesčio pagrindinę mokyklą, o Bugenių – į Kalnėnų vidurinę mokyklą.
Šių mokyklų vadovai žadėjo pasirūpinti mokinių vežimu į mokyklą. Be to, tikimasi gauti geltonuosius autobusėlius.

PRATINSIS PRIE MIESTO TVARKOS
Purvėnų bendruomenės pirmininkas Paulius Erlickas „Santarvei“ sakė, jog dauguma purvėniškių supranta, kad labai brangiai kainuoja išlaikyti tokią mažą mokyklėlę. Be to, daug gyventojų ir iki šiol leido savo vaikus į miesto mokyklas.
„Baigus pradinę mokyklą, tiems vaikams vis tiek reikia važiuoti į kitą mokyklą. Manau, kad tie treji ketveri metai nieko nekeičia. Tegul vaikai iš karto pripranta prie miesto mokyklų tvarkos, darbo specifikos“, – svarstė pirmininkas.
P. Erlicko teigimu, labiausiai purvėniškiai nuogąstauja dėl vaikų pavėžėjimo į mokyklą. Pradinukų tėvams būtų sunku kasdien vežioti savo vaikus. Viliamasi, kad šią problemą padės išspręsti Švietimo ir mokslo ministerija, tam tikslui skirdama autobusėlį.

NUOGĄSTAUJA DĖL KULTŪROS ŽIDINIO
Bugenių gyventojai bandė priešintis ketinimui uždaryti mokyklą. Buvo renkami parašai, tikėtasi, kad šią problemą padės išspręsti Seimo narė Audronė Pitrėnienė.
Pasak Bugenių bendruomenės slaugytojos Reginos Šatkuvienės, žmonės priešinosi mokyklos uždarymui, nes nenorėjo, kad būtų sunaikintas paskutinis kaimo kultūros židinys.
„Čia mokėsi mūsų tėvai ir seneliai, čia buvo likęs vienintelis šviesos spindulėlis. Dabar norima ir jį užgesinti“, – guodėsi moteris.
Anot R. Šatkuvienės, ypač susirūpinę būsimųjų pirmokėlių tėvai, turėsiantys savo vaikus labai anksti žadinti, vežti į miestą, nerimaujantys dėl jų saugumo.
„Neduok Dieve, tas vaikas susirgs. Čia mes paskambiname tėvams ir vaiką išleidžiame į namus. O kaip bus mieste? Juk jis turės laukti autobuso“, – nuogąstavo slaugytoja.

PLANUS KOREGAVO TĖVAI
Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus „Santarvei“ teigė, kad visai neseniai pradėtas svarstyti Kalnėnų vidurinės mokyklos Bugenių skyriaus uždarymo klausimas. Neketinta uždaryti mokyklos, nes praėjusių mokslo metų pradžioje čia mokėsi 16 mokinių. Tačiau mokslo metų eigoje net 7 vaikai perėjo į Kalnėnų vidurinę mokyklą.
„Iš tiesų bugeniškiai buvo labai sunerimę dėl mokyklos uždarymo. Buvo surinkta parašų net daugiau nei čia gyvena žmonių. Tėvai ir pas mane buvo atėję. Pasakiau, kad mokykla bus, jeigu surinks nors dešimt vaikų. Tačiau atsitiko taip, kad čia neliko nė vieno vaiko – visi tėvai parašė prašymus priimti vaikus į kitą mokyklą“, – pasakojo vedėjas.
A. Stonkus įsitikinęs, kad dabar tėvai labai žiūri į ugdymo kokybę, nori, kad jų vaikai gautų gerą išsilavinimą.
„Pradėjus vaikams mokytis vidurinėje mokykloje, tėvai iš karto pamato buvusio mokymo trūkumus. Dėl mokyklos Bugeniuose nedvejojo tie, kurie turi daugiau vaikų – jie lygino šios mokyklos teikiamų žinių kokybę su kitų mokyklų mokytojų darbu. Tikrai ne viskas šioje mokykloje buvo gerai“, – tikino Švietimo skyriaus vadovas.
A. Stonkaus nuomone, Bugeniuose „virė košę“ tikrai ne tie, kurie leido vaikus į šią mokyklą. Sumaiščiai kelti kai kurie turėję asmeninių paskatų.
„Bugenių mokyklos pastatas yra tragiškos būklės. Jis tikrai nėra tas kultūros židinys, koks turėtų būti mokykla. Be to, mokykla yra toli nuo gyvenvietės, todėl, manau, nėra skirtumo, ar vaikai bus vežami į Mažeikius, ar ir toliau eis į tą pačią mokyklą“, – svarstė vedėjas.
Preliminariais Švietimo skyriaus darbuotojų skaičiavimais, labai mažėja mokinių ir kitose mūsų rajono mokyklose.
Rugsėjo pirmąją į mokyklas turėtų ateiti beveik 350 mokinių mažiau nei praėjusiais mokslo metais. Priežastys – sumažėjęs vaikų gimstamumas ir važiavimas gyventi į užsienį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto