Mieste tvarkoma daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka

Šiuo metu mieste remontuojami Ventos g. 51, 53, 55, 57, 65, 67 kiemai.

Mažeikiuose, daugiabučių namų kiemuose, vyksta intensyvūs darbai: užtaisomos duobės, atnaujinami šaligatviai, važiuojamoji kelio danga. Remontuojami kiemai Ventos g. kvartale. Planuojami darbai ir kitų kvartalų kiemuose.

Skirta kone pusė milijono

Savivaldybės merė R. Matulaitienė: „Atsiprašome miesto gyventojų ir svečių už laikinus nepatogumus dėl vykdomų remonto darbų.“

Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) merės Rūtos Matulaitienės teigimu, iš pradžių daugiabučių namų kiemams remontuoti savivaldybės biudžete šiais metais buvo numatyta 150 tūkst. eurų, dabar skirta 410,3 tūkst. eurų.
„Aiškiai matome ir vertiname daugiabučių namų kiemų situaciją. Netvarkingi kiemai, šaligatviai, didelės duobės yra nesaugu tiek patiems gyventojams, tiek miesto svečiams, todėl sudaryta komisija operatyviai sprendžia, kuriuose kiemuose darbus atlikti prioriteto tvarka, – teigė merė. – Suprantame, kad kyla daug nepatogumų, ypač tų daugiabučių namų gyventojams, kurių kiemuose jau vyksta remonto darbai, tačiau visa tai yra laikina.“

Vyksta darbai

Dabar vykdomi kapitaliniai remonto darbai Ventos g. 51, 53, 55, 57, 65, 67 kiemuose. 
„Asfaltuojame šių daugiabučių gyvenamųjų namų aikšteles, važiuojamąją dalį, taip pat atnaujiname šaligatvius, keisime bortus“, – pasakojo Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa. 
Šiems darbams planuojama panaudoti maždaug 162 tūkst. eurų. Iš jų apie 8 tūkst. eurų prisideda patys daugiabučių namų gyventojai. 

Duobes užtaiso asfaltu

Vietinio ūkio skyriaus vedėjo
A. Žiulpos teigimu, kiekvieną savaitę Savivaldybė peržiūri gyventojų prašymus dėl daugiabučių namų kiemų remonto.

Vietinio ūkio skyriaus vedėjo teigimu, kai kuriose vietose daugiabučių namų kiemai yra geros būklės, tačiau juose yra keletas didelių duobių, kurių neįmanoma apvažiuoti. 
„Gyventojai daužo savo mašinas tose duobėse, todėl ėmėmės veiksmų. Iš pradžių galvojome duobes užtaisyti skalda, bet Savivaldybės merės sudaryta komisija priėmė palankesnį sprendimą – užtaisyti duobes asfaltu. Kadangi prasidėjus lietaus sezonui pagrindai dažniausiai permirksta ir skalda yra „ištaškoma“, efektas būtų tik trumpalaikis, o mes siekiame ilgalaikių pokyčių“, – sakė A. Žiulpa.

Reaguoja į gyventojų užklausas

Gyventojams, norintiems pateikti prašymą dėl daugiabučio namo kiemo remonto, pirmiausia patariama kreiptis į daugiabutį namą administruojančią įmonę. Tuomet atsakingi asmenys parengs visą reikalingą dokumentaciją ir ją pateiks Savivaldybei.
A. Žiulpa pažymėjo, kad kiekvieną savaitę Savivaldybė peržiūri gyventojų prašymus ir į juos reaguoja – vertina realią situaciją, sprendžia dėl galimo remonto ir pateikia naujus užsakymus.
„Tikimės per vasarą situaciją daugiabučių namų kiemuose labai pagerinti“, – pridūrė jis, užsimindamas, kad neretai sulaukia prašymų platinti kiemų aikšteles, tačiau to Savivaldybė padaryti negali.

„Visi daugiabučių namų kiemai nėra Savivaldybės turtas – daugeliu atvejų tai yra laisva valstybinė žemė. Norint platinti aikštelę, visų pirma turėtų būti parengtas statybos projektas ir gautas Nacionalinės žemės tarnybos sutikimas, tačiau jie tokius sutikimus išduoda tik sklypo savininkams. Kadangi nesame savininkai – patenkame į „užburtą ratą“, – teigė Vietinio ūkio skyriaus vedėjas. – Šiuo metu rengiame naują tvarką, kuri atspindės visus šiuos niuansus. Planuojame ją pateikti Savivaldybės tarybai rugsėjo arba spalio mėnesį.“

Regina GIRDENIENĖ
Autorės nuotr.

Sut. MS-63

10 Atsakymų į “Mieste tvarkoma daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka”

 1. Savas aras parašė:

  Kažin girdėjau ,,kad namo atstovė rinko pinigus už sutvarkyt,,tai kaip išeina gyventojai turi susimastyti jei namo atstovė kur namas renovuojamas turi iš savivaldybės pinigėlių ,,,o kad ir prie namo turi buti neįgaliųjų ženkla ,,pagal Europos įstatymo ,, o kažkodėl Žulpa jau seniai žino ,,ir prie kiekvieno namo turi būti nors po viena ženkla ,,,,gal dabar dirbs sąžiningiau ,,nes jau pagalbos nebeteks, l,,

  1. Pagalba? parašė:

   o jūs kam ir kokią pagalbą teikiate( teikėte)?Panašu, kad VBS( viena bobutė sakė).

 2. Savas parašė:

  Kažin girdėjau ,,kad namo atstovė rinko pinigus už sutvarkyt,,tai kaip išeina gyventojai turi susimastyti jei namo atstovė kur namas renovuojamas turi iš savivaldybės pinigėlių ,,,o kad ir prie namo turi buti neįgaliųjų ženkla ,,pagal Europos įstatymo ,, o kažkodėl Žulpa jau seniai žino ,,ir prie kiekvieno namo turi būti nors po viena ženkla ,,,,gal dabar dirbs sąžiningiau ,,nes jau pagalbos nebeteks, l,,

 3. Darius parašė:

  Girdejau reikia patepti , jei nori kad eilė sutrumpetu . Norint kiemą išasfaltuoti.

  1. Dariui parašė:

   girdėjau, kad kyšio davėjui taip pat nusimato str.

 4. P.Aloyzui parašė:

  esu storulė pėsčioji ir man nėra per platus pėsčiųjų takas.Ten viskas gerai,,akurat mano gabaritams.

  1. Anonimas parašė:

   Atleiskit. jeigu užgavau gabaritus

   1. Gabaritų savininkė parašė:

    prasikeisime kaip nors pėsčiųjų take, pralinguosiu.

  2. Anonimas parašė:

   :-)))))))

 5. Aloizas parašė:

  Labas,gal būt,p.Žiulpa yra važiavęs i užimtumo tarnybą,kaip jam atrodo ar gali prasilenkti dvi l.mašinos.
  Ar nebūtų geriau truputi praplatinti važiavimo dalį,kam toks platus takas paliktas pėstiesiems
  Prie įvažiavimo i kiemus iš Ventos gatves darosi spūstys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto