Miesto fontanai: vienus džiugina, kitus erzina

UAB „Mažeikių vandenys“ vadovas Kęstutis Kazlauskas pasiūlė sudaryti darbų planą ir prioritetine tvarka imti tvarkyti miesto fontanus. Autorės nuotr.

Prasidėjus vasarai ir atšilus orams, mažeikiškiai pradėjo dairytis į miesto fontanus – karštą dieną norisi bent pasėdėti šalia jų, atsigaivinti ir pasiklausyti vandens čiurlenimo. Lyginant su ankstesniais metais, šiemet jie pradėjo veikti kaip niekad anksti.
Kol vieni gyventojai džiaugiasi fontanais, kiti skundžiasi miesto seniūnijai jų skleidžiamu triukšmu ir prašo šiuos įrenginius vakarais išjungti kuo anksčiau, dar kitiems netinka jų išvaizda, aplinka.
Savivaldos atstovai sutinka: fontanai – prastos būklės, juos reikia tvarkyti iš pagrindų, geriau juos prižiūrėti padėtų tam parengta koncepcija.

Įvairios nuomonės

Socialiniuose tinkluose komentatoriai, aktyviai reiškiantys nuomones visomis aktualijomis, pastebintys negeroves, neaplenkia ir fontanų. Kai kurie džiaugiasi, kad fontanai šiemet pradėjo veikti anksti. Tačiau šalia gyvenantys žmonės pripažįsta patiriantys nepatogumų – juos erzina įrenginių skleidžiamas triukšmas. Be to, triukšmauja ir prie fontanų iki vėlumos užsisėdėjęs jaunimas.
Mažeikių seniūnija yra sulaukusi prašymų, kad tokie fontanai vakarais būtų išjungiami kuo anksčiau. Kol kas paklūstama tokiems norams ir miesto fontanai veikia tik iki dešimtos valandos vakaro. Tačiau artimiausiu metu planuojama jų veikimo laiką ilginti.
Nemažai kritikos išsakoma ir dėl šių įrenginių išvaizdos, ir dėl to, kad jie neveikia tinkamai.
Už fontanų priežiūrą atsakingi specialistai patikina, kad šiuo metu yra padaryta viskas, kas įmanoma, kad fontanai veiktų. Artimiausiu metu planuojama ilginti jų veikimo laiką bei kur reikia sutvarkyti apšvietimą ir aplinką.

Mieste – penki fontanai

Mažeikiuose šiuo metu yra penki fontanai: Melioratorių parkelyje, Sodų gavės skverelyje, Žemaitijos gatvėje, Naftininkų ir Pavenčių gatvių sankirtoje bei senamiestyje prie Geležinkelio stoties. Šiais metais planuojama įrengti ir šeštąjį. Jis bus Juodpelkio tvenkinyje, prie penkių kalnų.
Fontaną, pavadinimu „Žvaigždė“, dar metų pradžioje išrinko Mažeikių miesto įvaizdžio kūrimo darbo grupė, vadovaujama Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūtos Matulaitienės. Šio fontano srovės aukštis sieks 11 metrų, o plotas – 28 metrus.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

18 Atsakymų į “Miesto fontanai: vienus džiugina, kitus erzina”

 1. Jonis parašė:

  Visu pirma vartotojas mokantis pinigus ,turi buti ispetas asmeniskai del kazkokiu jam teikiamu paslaugu pasikeitimu o ne informuojamas skelbimu ant turgaus tvoros net ir kazkokiam savivaldybes tinklalapyje skelbimas nieko nereiskia nes vartotojas neprivalo tame siukslyne raustis ieskant sau informacijos , del taip vadinamo fontano , kazin kiek komisija isgere jeigu sugebejo sita projekta patvirtinti , sekantis sedevras matyt bus karvazudis skrydyje.
  Specialiai B. Isjunk didyji mokytoja atrodysi kaip ir protingas .

  1. B. parašė:

   Joni, kartoju dar kartą: susidėk dantis ir eik mokytis. Geriau į pirmą klasę.

  2. Joniui parašė:

   Senam bambekliui viskas blogai :-)))

 2. Anonimas parašė:

  Mažeikiai puikus miestas nusikaršinti. Štai puikus pavyzdys.

 3. bobute parašė:

  man šis fontanas kur foto,pats baisiausias kažkoks skersas luito gabalas ant strypų ir sugalvok tokią nesąmonę…

 4. to anonimas parašė:

  Įdomu, kokius skelbimus? Matyt, kad tamsta esate klerkų gynėja/as

  1. Anonimas parašė:

   O tamsta amžinai “užimtas/a” ir viskuo nepatenkintas/a pašalpinis? :)))
   http://www.mazeikiai.lt/savivaldybe/naujienos/laikinai-nutrauks-vandens-tiekimą-atliks-remonto-darbus/

 5. to anonimas parašė:

  kai visur, tai nežinia kur

  1. Anonimas parašė:

   Negi jums asmeniškai turėjo laišką parašyti? :-)

 6. to yra parašė:

  Kada ir kur buvo paskelbta?

  1. Anonimas parašė:

   Taigi visur!

 7. Vita parašė:

  Nuveskite parodyti Sodų g. 7 namą ir tada spręskite kaip tvarkomas miestas.

 8. parašė:

  Bl……..Pavenčių 39 nėra karšto vandens. Kas čia Mažeikiuose savivaliauja, ar nepateikia informacijos apie nutraukto karšto vandens tiekimą ? Grynas kaimas. Jei tai vandentiekio profilaktika, tai praneškit visiems imanomais būdais, palydinčiais bažnyčios varpais. Kas ką nori, tas tą daro. Apskretėliai.

  1. yra parašė:

   viskas pranešta, teikia ponas sekti žinias ir skaityti skelbimus o ne veblenti eteryje. Va

 9. Anonimas parašė:

  Tikra fontanų specialistė ta matulaitienė:DDDDDDDD

 10. Aras parašė:

  Pox.tie jusu fontanai.naujuju šiukšliniu kad dankčius daužo išmezdami šiukšles nevispročiai tas tai jau daede

  1. B. parašė:

   Nesvarbu, kad išsilavinimo tik dvi klasės, bet komentuoti labai norisi.

 11. Laima parašė:

  Kuo daugiau fontanų tuo geriau , gal galėtume tapti fontanų miestu? Nes visiškai nėra ką parodyti atvykusiems svečiams..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*