Pareigūnas įsitikinęs: padėti žmonėms reikia ne tik tarnybos metu

Policijos pareigūnas Arūnas Tiškus atostogaudamas išgelbėjo dvi jūroje skendusias poilsiautojas. Nuotr. iš policijos archyvo

Mažeikiškis Artūras Tiškus, jau pustrečių metų einantis Skuodo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko pareigas, atostogų metu išgelbėjo dvi jūroje skendusias poilsiautojas.

Tai ne pirmas atvejis, kai pareigūnas nelieka abejingas žmonių bėdoms, teisėtvarkos pažeidimams.

Pasielgė instinktyviai 

Rugpjūčio 2 d. mažeikiškis kartu su šeima ir giminaičiais atvyko į Palangą – norėjo pabūti prie jūros.

„Tik spėjome prie kopų ištiesti patiesalą ir susidėti daiktus, kai išgirdome žmonių šūksnius, jog jūroje kažkas skęsta. Prieš šešiolika metų esu dirbęs gelbėtoju, žinau, kai žmogus jau paneria, galimybė jį išgelbėti yra praktiškai nulinė. Todėl instinktyviai puoliau į jūrą, net nežinodamas, kas skęsta. Aplinkui buvo daug vyrų, tačiau visi stebėjo ir tik rodė pirštais. Kadangi mūvėjau raudonus šortus, žmonės tikriausiai pagalvojo, kad esu gelbėtojas“, – „Santarvei“ pasakojo A. Tiškus.

Pirmiausia jis priplaukė prie mergaitės, kuri įsikibo į vyro petį. Iš pradžių jis bandė plaukti, tačiau kai bangos gal metro aukščio, tai daryti buvo neįmanoma, todėl tik plūduriavo ir laikė mergaitę, kol vandens motociklu priplaukė gelbėtojas.

Stebisi abejingumu

Mažeikiškiui pavyko įsikibti į vandens motociklą, užkelti mergaitę. Tada jis pasuko gelbėti mamos.

„Moteris įsikibo į mano ranką, aš į motociklą, motociklas mus tempė apie dešimt metrų, tačiau jau fiziškai nebebuvo jėgų moters išlaikyti ir mes atsiskyrėme. Gelbėtojas mus su mergaite nutempė dar keliolika metrų, kur jūros gylis buvo iki juosmens, tada mus paliko – grįžo ir ištraukė moterį“, – pasakojo pareigūnas.

Krante poilsiautojas iš Vilniaus perėmė gelbėtojai, atskubėjo medikai. Mergaitė tik spėjo padėkoti: „Ačiū, dėde.“

Penkiolika metų policijoje tarnaujantis A. Tiškus apie šią gelbėjimo operaciją kalbėjo be patoso: „Kai esi pasiruošęs padėti, tinkamai pasielgi negalvodamas, juk nuo to priklauso žmonių gyvybė. Mane tik stebina kitų žmonių abejingumas. Jie nepagalvoja, kad kitą kartą skęsti gali patys ar jų artimieji, o jei aplinkiniai bus tokie pat abejingi, pagalbos gali ir nesulaukti.“

Pareigūnas nelieka abejingas

A. Tiškus įsitikinęs: kai aplinkiniams kyla grėsmė, pareigūnas turi nesvarstydamas bandyti ją neutralizuoti. Ir nesvarbu, ar tai jo darbo laikas, ar laisvadienis, ar atostogos. Tokia yra policininko pareiga.

2014 m. už pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir gerus darbo rezultatus tuometinis Mažeikių rajono policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus tyrėjas A. Tiškus buvo apdovanotas trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“. Kartu su kolege Dovile Butaite jis buvo paskatintas už tai, kad sulaikė peiliu ginkluotą ir policininkams pasipriešinti bandžiusį nusikaltėlį.

2016 m. rajono policijos komisariatas sulaukė „Deichmann avalynės“ vadovybės padėkos už tai, kad A. Tiškus padėjo sulaikyti vagį. Tuo metu, kai vyras pagriebė batus ir puolė bėgti, A. Tiškus su šeima apsipirkinėjo šio tinklo parduotuvėje Mažeikiuose. 

Policininkas nusivijo vagį, sustabdė jį prie Mažeikių turgaus, nusikaltėlis buvo pristatytas į komisariatą, kur paaiškėjo, jog asmuo policijai žinomas dėl dažnai pasikartojančių vagysčių.

2 Atsakymai į “Pareigūnas įsitikinęs: padėti žmonėms reikia ne tik tarnybos metu”

  1. Deimantė parašė:

    as nesuprantu ko stebetis zmoniu abejingumu tesiog jie neturi zmogiskumo

  2. Ginte parašė:

    Šaunuolis Artūrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto