„Reitinguose“ Mažeikių rajonui – aukšti įvertinimai

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kasmet po du kartus žurnalo „Reitingai“ rengėjai pagal įvairius, kaskart atnaujinamus vertinimo kriterijus sudaro Lietuvos švietimo įstaigų sąrašus ir visą šią informaciją publikuoja žurnale.
Naujausiame žurnale – geros žinios mažeikiškiams – Mažeikių rajono savivaldybės švietimo sistema įvertinta aukšta ketvirtąja vieta.

Mažeikių rajono savivaldybė iš 6 vietos 2019 metų reitinge 2020 metais palypėjo į 4 vietą tarp visų 60 Lietuvos savivaldybių. Reitingas sudarytas pagal 2020 metų abiturientų brandos egzaminų rezultatus.
Žurnale konstatuojama, kad Lietuvos paribyje esanti Mažeikių rajono savivaldybė, lyginant su Rokiškiu ar Radviliškiu, nelabai turi kokių nors privalumų. Tačiau švietimo požiūriu mūsų savivaldybė yra gerokai stipresnė ir vaikus gerai išmoko ne vienos, ne dviejų, o daugumos dalykų.
Mažeikių rajone mokyklas baigę jaunuoliai yra paruošti egzaminams geriau ir pelno aukštesnius balus nei bendraamžiai iš kitų šalies rajonų. Mažeikiškiai moksleiviai taip pat įgyja daugiau galimybių studijuoti pasirinktas specialybes. Tai patvirtina ir faktas, kad 70,1 proc. praėjusiais metais mokyklas baigusių rajono abiturientų rezultatai tenkino valstybės finansuojamų vietų Lietuvos aukštosiose mokyklose reikalavimus.
Šiemet pirmą kartą sudarytas ir 270 iškiliausių mokytojų perlų, kurie jau išėję į užtarnautą poilsį, tačiau ir toliau dirba mokyklose, sąrašas. Į jį pateko šeši Mažeikių rajono pedagogai: Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Laima Skabickienė, matematikos mokytoja Albina Jasinskaitė, lotynų kalbos mokytoja Ona Kelpšienė; Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Judita Niūniavienė; Viekšnių gimnazijos biologijos mokytoja Janina Eugenija Žemgulienė; „Ventos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Juozumienė.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “„Reitinguose“ Mažeikių rajonui – aukšti įvertinimai”

  1. Nu jo parašė:

    Nebent tarp vietiniu bebru,mazeikiai jiem aukso kasykla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*