Sodininko skiltis: Orchidėjų priežiūra vasarą

Šiltas vasaros lietus puikiai atgaivina vasaros karščių išvargintus falenopsius. Nuotrauka autorės

Vasarą dominuoja trys pagrindinės šių gėlių priežiūros priemonės: vėdinimas, laistymas, tręšimas.

Birželis ir liepa. Dienos temperatūra orchidėjoms gali būti per aukšta, todėl labai svarbu intensyviai vėdinti patalpas, kur jos auginamos. Vėsiamėgės rūšys, pavyzdžiui, Coelogyne cristata, turėtų būti laikomos atitinkamoje aplinkoje (lauke ar, pavyzdžiui, miegamajame). Visų orchidėjų sveikatai yra svarbu gaivus ir šviežias oras.
Didžiausi lauke vasarojančių orchidėjų priešai vasaros metu yra sraigės, amarai ir kiti vabzdžiai kenkėjai. Patalpose augalus saugoti reikia nuo voratinklinės erkutės, tripsų bei skydamarių. Vandens poreikis šiuo metu yra didelis, bet po laistymo vazonuose neturėtų likti vandens pertekliaus.
Orchidėjas būtina reguliariai tręšti. Vasarą augalus galima kasdien lengvai papurkšti. Geriausia tai daryti rytais, kad vanduo spėtų išgaruoti ir vidurdienio saulė nenudegintų lapų (lašeliai veikia kaip didinimo stiklas). Beveik visoms orchidėjoms pavojinga tiesioginė kaitri vidurdienio saulė.
Šaltos sąlygos: 12–15°C
Vidutinės sąlygos: 18–21°C
Šiltos sąlygos: 20–28°C.
Rugpjūtis. Įsibėgėjus vasarai prasideda karščiausias metų laikas. Jei nėra sąlygų vėsiamėges orchidėjas auginti lauke, laikykite jas prie atviro lango, taip pat ir naktį. Tokios rūšys, kaip, pavyzdžiui Odontoglossum, nustoja augti, jei per karšta. Vandens ir trąšų poreikiai vis dar dideli, kaip ir praėjusiais vasaros mėnesiais. Dažnai pasitaikant perkūnijoms lauke auginamas orchidėjas svarbu apsaugoti nuo pernelyg gausių kritulių ir vėtrų – parnešti namo arba pastatyti po stogu. Nebent užklupus audroms jas patikimai saugo medžiai.
Vasaros mėnesiais žydi mažai orchidėjų.
Reikėtų laikytis tokių vidutinių temperatūrinių verčių:
Šaltos sąlygos: 15–20°C
Vidutinės sąlygos: 20–24°C
Šiltos sąlygos: 20–30°C

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto