Sporto mokyklai reklamos nereikia

Rugsėjo pirmąją mokslo metus pradėjo ne tik švietimo įstaigos. Vaikus į užsiėmimus pakvietė ir Sporto mokykla. ATSIŽVELGIAMA Į PLAUKIKŲ ŪGĮ
Šiuo metu Sporto mokyklą lanko 407 auklėtiniai, tačiau tai ne galutinis skaičius. Pasak jos direktoriaus Algirdo Pocevičiaus, tikslius duomenis bus galima pateikti tik spalio pradžioje.
„Visą rugsėjį bus formuojamos naujos auklėtinių grupės: futbolo treniruotes kviečiame lankyti 1996–1997 metais gimusius berniukus, į krepšinio sekcijas planuojame priimti 1995–1996 metų gimimo mokinius, 1997–1998 metų vaikai kviečiami lankyti stalo teniso treniruotes“, – vardijo direktorius.
Nuo spalio pradžios savo veiklą pradės plaukimo baseinas. Nuo tada naujų auklėtinių lauks ir plaukimo treneriai Jurijus Stekolnikovas bei Lina Beresnevičienė. Čia laukiama pirmokėlių, tačiau bus atsižvelgiama į jų ūgį, kad sekliausioje baseino vietoje jų galvos kyšotų iš vandens.
„Mes jau nesireklamuojame apie naujų narių priėmimą, nes netyla skambučiai apie 1997 metais gimusių berniukų norą žaisti krepšinį. Sporto mokyklos plėtrą stabdo normuotos trenerių valandos ir bazių trūkumas. Penkiems krepšinio treneriams skirtos 268 valandos, daugiau plėstis jiems neleidžia Mokos fondas, o grupėje dėl didelio vaikų skaičiaus gali nukentėti treniruočių kokybė“, – sakė A. Pocevičius.
Tas pat pasakytina ir apie sporto bazes: mokyklų sporto salės iki pietų užimtos, vakarais kai kuriose sportuoja bendrovių kolektyvai, todėl jų naudojimo grafikas labai glaustas. Direktoriaus teigimu, šiais metais bus tariamasi dėl Sporto komplekso nuomos.

SIŪLOMAS FIKSUOTAS MOKESTIS
Metus Sporto mokykla pradeda su nuostoliais. „Į Šiaulius treniruoti krepšinio komandos išvyko puikus specialistas Aloyzas Rudys (jo treniruojamą grupę perima treneris Algimantas Giedra). Noriu padėkoti ilgamečiui lengvosios atletikos treneriui Petrui Dargvainiui už darbą ruošiant sportininkus. Tačiau šiemet, jam išėjus į pensiją, neliko lengvosios atletikos sekcijos“, – sakė A. Pocevičius.
Mokestis už Sporto mokyklos lankymą lieka toks pat – 12,5 lito per mėnesį (aplinkiniuose rajonuose jis neviršija penkių litų – V.S.). Anot direktoriaus, rajono Savivaldybei pateiktas siūlymas mokestį fiksuoti, nes jis gali net kilti, jeigu šalyje kils minimalus gyvenimo lygis (MGL).
„Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kad Sporto mokyklos lankymo mokestis – dešimt procentų MGL. Taigi jei jis kils, gali kilti ir mokestis, ir kai kuriems tėvams tai sudarytų sunkumų, leidžiant vaiką sportuoti“, – sakė direktorius.
Tačiau šio mokesčio dėka galime išvykti į beveik visus vaikų, jaunučių ir jaunių šalies čempionatus. Pasak A. Pocevičiaus, vien šių metų šalies krepšinio čempionatuose dalyvaus vienuolika Sporto mokyklos krepšinio komandų.
„Pirmą kartą su bendraamžiais iš kitų rajonų „Iššūkio taurėje“ varžysis trylikametės krepšininkės ir vienuolikamečiai krepšininkai. Pirmąjį „krikštą“ salės futbolo šalies čempionate gaus ir dešimtmečiai Nerijaus Gudaičio treniruojami futbolininkai“, – teigė A. Pocevičius.

PERSPEKTYVIAUSIEJI VYKSTA Į SOSTINĘ
Sporto mokyklos trenerių kvalifikaciją geriausiai atspindi jų išaugintų sportininkų laimėjimai. O pasigirti yra kuo: Mažeikių Sporto mokyklą baigė ar joje karjerą pradėjo pasaulio jaunimo krepšinio čempionai Artūras Jomantas ir Darius Šilinskis, pasaulio kariškių krepšinio vicečempionais tapo Osvaldas Mačernis ir Andrius Mažutis, šalies jaunių rinktinėse žaidžia futbolininkai Rytis Leliūga, Paulius Vaikasas, Gintas Podelis ir kiti, į šalies rinktinę kviečiamas perspektyvus Sporto mokyklos futbolininkas Arūnas Kniukšta, šalies garbę Europos jaunių ir jaunučių pirmenybėse gynė keturi Raimondo Jackevičiaus treniruojami stalo tenisininkai.
„Mažeikių reprezentacinės futbolo komandos garbę šalies pirmenybėse gina būrys mūsų mokyklos auklėtinių, vėl Lietuvos krepšinio B lygoje startuosiančioje „Mažeikių“ krepšinio komandoje žais buvę ir dabartiniai, išskyrus Aivarą Jokubaitį, Sporto mokyklos moksleiviai. Kovos su vyrais jiems tampa gera meistriškumo mokykla, o ir galimybė žaisti reprezentacinėse miesto komandose skatina tobulėti“, – džiaugėsi A. Pocevičius.
Problema direktorius įvardijo tai, kad perspektyviausius provincijos sportininkus greitai „nugriebia“ didmiesčiai. Taip merginų krepšinio ekipa neteko penkiolikmetės savo lyderės, 190 cm ūgio Giedrės Paugaitės (išvyko į Vilniaus Olimpinį rengimo centrą), šešiolikmečiai krepšininkai – savo vidurio puolėjo, 205 cm ūgio Arvydo Gydros (išvyko į Š. Marčiulionio krepšinio akademiją, kurios komandoje centro puolėjo ūgis buvo tik 196 cm).
„Tačiau nieko nepadarysi, ir mes dirbame savo darbą: užmezgėme gerus ryšius su Ogrės, Valmieros ir Saldaus sporto treneriais, todėl planuojami tarptautiniai turnyrai su latviais. Pirmasis krepšininkų turnyras vyks jau rugsėjo 24 dieną: varžysis 1992 metais gimę sportininkai“, – sakė A. Pocevičius.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto