Sveikatos ministerija pasisako prieš gimdymą namuose

Anot medikų, gimdyti gydymo įstaigose saugiau ir mamai, ir kūdikiui. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiuo metu Vilniaus rajono policijos komisariate vykdomas ikiteisminis tyrimas, kai po gimdymo namuose mirė kūdikiai, o gimdyvėms padaryti sunkūs sveikatos sutrikdymai. Tarp įtariamųjų yra aktyvūs gimdymo namuose įteisinimo iniciatoriai. „Kol nebus baigtas ikiteisminis tyrimas, Sveikatos apsaugos ministerija teisės aktų pakeitimų, susijusių su akušerijos paslaugų teikimu namuose, nesvarstys“, – teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime.

Padidėja rizika

Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai vieningai sutaria, kad saugiausia vieta moteriai gimdyti, net ir esant mažai rizikai, yra akušerijos stacionaras. Atlikta nemažai įrodymais pagrįstų mokslinių studijų, kurios lygina planuotų gimdymų ligoninėje ir namuose rezultatus. Tyrimai rodo, kad naujagimių mirtingumo rizika gimdant namuose yra 2–3 kartus didesnė.
Per pastaruosius 20 metų Lietuvai jau pavyko pasiekti gerų rezultatų ir žymiai sumažinti nėščiųjų, gimdyvių ir kūdikių mirtingumo rodiklius. Tam skiriama ne tik Lietuvos lėšos, bet ir užsienio valstybių parama.
Sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės teigimu, neracionalu ardyti efektyviai veikiančią sistemą, ypač atsižvelgiant į specialistų nuomonę, kad akušerijos paslaugų teikimas namuose, t. y. vietoje, kurioje nėra galimybės suteikti reikiamos pagalbos gimdyvei ir naujagimiui, būtų tam tikras žingsnis atgal.
Tuo labiau kad šiandieniniai akušerijos stacionarai yra palankūs šeimai. Gimdymo metu gali dalyvauja gimdyvės vyras, palatos po gimdymo atitinka moters reikmes.

Bus aprūpinta modernia technika

Informuojama, kad Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Šveicarija, 2012 metais pradėjo įgyvendinti du projektus, susijusius su nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių paslaugų kokybės bei jų prieinamumo gerinimu. Įgyvendinus šiuos projektus, kuriuose dalyvauja net 22 ligoninės, tarp jų ir Mažeikių, teikiančios akušerijos ir neonatologijos paslaugas, šalies ligoninės bus aprūpintos būtina modernia medicinine įranga, sumažės netolygumai tarp šalies miestų ir rajono ligoninių. 1994–1996 m. Šveicarijos Vyriausybė taip pat buvo skyrusi lėšų programai  „Neonatologija“. Už šias lėšas 8 didžiausioms mūsų šalies ligoninėms, teikiančioms sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, buvo nupirkti šiuolaikiški medicinos prietaisai bei apmokytas ligoninių personalas. Tai sudarė prielaidas sukurti naują pagalbos nėščiajai, gimdyvei ir naujagimiui sistemą, pakelti medicinos personalo kvalifikaciją. Žymiai sumažėjo naujagimių, kūdikių ir perinatalinis mirtingumas.

2 Atsakymai į “Sveikatos ministerija pasisako prieš gimdymą namuose”

  1. V. parašė:

    Tik už tai, kad viskas būtų atiduota specialistų priežiūrai, o ne „bobučių“ rankoms. Bet tai – kiekvienos mamos apsisprendimas. Ir manau, gana atsakingas. Ir pritariu Ingridai- Aurelija Tamašauskienė puiki specialistė.Manau, kad ji nusipelniusi ne vieno gero žodžio…

  2. Ingrida parašė:

    Man baisu net pagalvot, ką būčiau dariusi gimdydama namie, nes gimdant prasidėjo komplikacijos… Kelis kartus vis dingdavo kūdikio širdies plakimo (ritmo) garsas. Išgąsčio būta didelio….O kaip Cezario pjūvį atlikt namų sąlygom? Ar tokiu ekstra atveju nuvežtų į ligoninę iš namų per kelias minutes? Kuo klausytis kūdikio širdies ritmo? Žinoma, ir ligoninėje gimdydama nesi garantuota, kad viskas vyks sklandžiai, bent jau aparatūra tinkama yra gydymo įstaigose, ir personalas pasiruošęs padėt. Mano atveju esu labai dėkinga Mažeikių akušerijos skyriaus vedėjai Aurelijai Tamašauskienei. Viskas atlikta laiku ir profesionaliai (ir priežiūra buvo labai gera ).Turiu sveiką mažylį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto