Vasara – skautiškų įgūdžių formavimo metas

Vienas jaukiausių skautų stovyklų užsiėmimų – vakariniai pasisėdėjimai prie laužo.
Nuotrauka iš ŽSO archyvo

Vasara – laikas, kai Žemaitijos skautų organizacija vieną po kitos rengia stovyklas gamtoje, jos organizuojamos ir mūsų rajone.
Paros trukmės skautų stovykla Renave „Išgyvenk“ vyko ekstremaliomis sąlygomis, skautai ruošiasi ir kitiems išbandymams.

Vyko ekstremaliomis sąlygomis

Paros trukmės išgyvenimo gamtoje stovykla „Išgyvenk“ yra vienas iš keturių renginių įgyvendinant Žemaitijos skautų organizacijos programą „Pažink ir išsaugok“, kurią iš dalies finansuoja šalies Krašto apsaugos ministerija.

Programos tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi savo krašto istorija, taip didinant pilietinį sąmoningumą, patriotiškumą, formuojant gebėjimus, netekus įprastų gyvenimo patogumų, pasirūpinti savimi ir kitais.
„Šį kartą stovykla tikrai pateisino savo pavadinimą – praktiškai per visą stovyklavimo parą tik dvi valandas nelijo. Susirinkusį jaunimą (stovyklos dalyviai – nuo keturiolikos metų) supažindinome su išgyvenimo gamtoje pradžiamoksliu: kaip susiręsti pastogę, nes palapinių šioje stovykloje nebuvo, kaip įvairiais būdais net ir tokiomis nedėkingomis sąlygomis užkurti laužą, kaip orientuotis miške, kaip pasigaminti valgį ir panašiai. Visą teoriją derinome su praktiniais užsiėmimais, kas dėl nepertraukiamo lietaus buvo būtinybė“, – sakė stovyklos vadovas, skautas vytis Andrius Byčius.

Egzaminų, parodančių, ko paaugliai čia išmoko, nebuvo. Stovyklos vadovas akcentavo: kadangi nė vienas stovyklautojas neišvyko į namus, visi įveikė išmėginimus, tad buvo pakviesti į rugpjūčio pabaigoje rengiamą aštuonių parų skautų stovyklą, kuri taip pat vyks Renave.

Stovyklos – viena po kitos

Aštuonių dienų stovykloje „Skautas gamtoje“ bus galima lavinti stovyklavimo, išgyvenimo įgūdžius. Jos dalyviai pagal amžių bus suskirstyti į atskiras grupes, mokysis pagal atskiras programas.

A. Byčius „Santarvei“ sakė, kad stovykloje visiškai nebus patogumų, tik jaunesniesiems bus gaminamas maistas. O štai vyresniesiems bus suteikiama dienos pinigų norma – trys eurai. Kadangi skautai gyvens grupėse po šešis, jie privalės suplanuoti ir suskaičiuoti, ką nusipirkti, kokių produktų įsigyti. Jeigu skaičiavimai bus klaidingi, gali tekti ir pabadauti.

Keturias šios savaitės dienas (iki sekmadienio) Sedos seniūnijoje, Dingailių kaime, surengta stovykla „Vilkas džiunglėse“. Jos dalyviai buvo pakviesti išbandyti tikrą skautišką gyvenimą su smagybėmis: žaidimais, komandine veikla, naujomis pažintimis ir pan.
Liepos 8–16 dienomis prie Klaipėdos vyks visos Lietuvos skautų jubiliejinė stovykla „Tarp trijų vandenų“. Numatyta, kad joje dalyvaus apie pustrečio tūkstančio skautų ne tik iš mūsų šalies, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio 17 d. prasidės skautų organizuojamas tradicinis penkių dienų pėsčiųjų žygis Mažeikiai–Pakutuvėnai.

Formuojasi mąstysena

Visų skautų stovyklų veikla yra orientuota į jaunuolio charakterio ir valios ugdymą, kai jis susiduria su sunkumais bei išbandymais.

„Mokome juos ne sėdėti ant kelmo ir dejuoti, kaip yra blogai, o vertinti situaciją ir suktis iš padėties – su tomis priemonėmis ir daiktais, ką mato aplinkui. Kartu stovyklautojų veikla yra orientuota į žmogaus valios stiprinimą, susieta ir su skautų vertybėmis, tad stovyklose vyksta pilietinis-patriotinis ugdymas“, – akcentavo A. Byčius.

Stovyklose jaunuoliui, be įprastų socialinių kontaktų, reikia bendrauti, veikti komandoje. O sunkumai ir nuovargis išryškina charakterius, žmonės gali geriau pažinti vienas kitą ir save. Įvairių išbandymų metu jie turi peržengti baimes, išeiti iš komforto zonos.
A. Byčius neabejoja, kad tokiose stovyklose ir formuojasi žmonių pilietinė mąstysena.
Stasys VITKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto