Biodujų jėgainė – ne saldainių fabrikas

Jėgainės silosinėje esanti žaliava – smulkinti kukurūzai – skleidė siloso kvapą. Autorės nuotrauka

Biodujų jėgainės statybai miesto pašonėje besipriešinančių gyventojų atstovai turėjo galimybę apsilankyti tokiame objekte Vokietijoje. Tačiau ši viešnagė jų nenuramino: įsitikinta, kad jėgainė – ne saldainių fabrikas. Todėl ir toliau renkami parašai, kad Mažeikiuose jėgainei būtų parinkta tinkama vieta.
Biodujų jėgainė prisiminta ir per paskutinį Tarybos posėdį: opozicijos lyderis pasiūlė atlikti kvapų stebėseną.
Savivaldybės taryba neseniai pritarė Mažeikių rajono savivaldybės aplinkos monitoringo 2015–2019 metų programos parengimui ir vykdymui. Per 2009–2012 metais vykdytą monitoringą buvo tiriamas oras, vanduo bei dirvožemis.
Už tai, kad būtų atliekama oro stebėsena, balsavo tiek Tarybos dauguma, tiek opozicija. Tačiau opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas iškėlė būtinybę ištirti ir kvapų koncentraciją. Tokį siūlymą jis siejo su galima biodujų jėgainės statyba miesto pašonėje.
„Vieniems biodujų jėgainė kvepia, kitiems negerą kvapą skleidžia. Monitoringas galėtų padėti tašką tuo klausimu“, –- teigė politikas.
„Santarvės“ kalbinti mažeikiškiai pasidžiaugė, kad imta kalbėti apie būtinybę iki biodujų jėgainės statybos užfiksuoti kvapus ir oro teršalus. Už monitoringą pasisako ir mažeikiškiai, kuriems buvo suteikta galimybė pamatyti jėgainę Vokietijoje. (Ten vyko gyventojų iniciatyvinės grupės, Verslininkų asociacijos ir „Santarvės“ atstovai).

Apie išvykos rezultatus ir kaip mažeikiškiai planuoja veikti toliau, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

10 Atsakymų į “Biodujų jėgainė – ne saldainių fabrikas”

 1. Manau parašė:

  kad gyventojai gerai neįvertina, kokį kaimyną turėsime. Vokiečiai kaip supratau bent naudos iš to išpeša . galėtų ir mūsiškiai prieš duodant leidimą, kokias sutartis pasirašyti.

 2. Petras parašė:

  Suprantu, kad daugelis palankių komentarų, biodujų jėgainės statybai Mažeikių mieste, “rašytojų” nėra buvę fermose ir net neįsivaizduoja mėšlo (galvijų, kiaulių), siloso kvapo. Jeigu tekstų kvėpuoti, būti tokioje aplinkoje 24 h sunku įsivaizduoti apie komentarų turinį.
  Ar mus išgelbės 3-4 darbo vietos?
  Jau dabar kalba, kad kelių priežiūrai vykdyti “kooperuosimės” su kitomis verslo struktūromis. Parodykite man verslininką, kuris duos pinigų biodujų jėgainės keliams tvarkyti. Panašu, kad teks kelius tvarkyti savivaldybei, o ten pinigai kieno – mūsų visų. Kas juos dalija?

 3. to Komentatorius 2014-05-11 11:26 parašė:

  pas psichiatra gali pasirasyt

 4. skaitytojas parašė:

  tegu stato, bet kodėl vos ne mieste? Silosas ir ledų fabrikas visai nesiderina.

 5. Komentatorius parašė:

  Kur man pasirašyti, jei aš noriu, kad tokia jėgainė būtų pastatyta?

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Ar neuztenka tersti Mazeikiu oro???

 7. valdas parašė:

  Tie ukininkai tai ir dabar dirba o cia tik vokieciui papildomas pelnas is musu mokesciu moketoju uz superkama brangiai elektra ir miestui likusia smarve odel ko nors atpiginimo tai nebesvaikim .Del darbo vietu tai trys isgelbes Mazeikius

 8. jo parašė:

  darbais aptekę, galim sau leisti išsikalinėti.

 9. Tadas parašė:

  Mažeikiečiai kaprizingi, kaip senmergės. Jei stato, kuria, darbo vietas – džiaugtis reikia.

 10. VIETINIS parašė:

  džiaugtis reikia,kad dar kažką stato,o tas kažkas juk biodujų jėgainė,ekologiška žaliavą naudojanti įmonė.ūkininkai kiek turėtų darbo augindami kukurūzus.tai ne blin sujuko žemaičiai kaip smirdės tik neaišku kas ar pačių leidžiamas bezdukas ar įmonės????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*