Dalis rajono rinkėjų atiteks naujai apygardai

Nuotr. iš vrk.lt tinklalapio

Iki naujų Seimo rinkimų likus metams, ir vėl iš naujo perbraižomas apygardų ribų žemėlapis. Pokyčiai palies ir Mažeikių rajono rinkėjus – didžioji dalis kaimiškųjų teritorijų perduodama naujai atsirandančiai Žemaitijos šiaurės apygardai.
Toks teritorijų perskirstymas vertinamas įvairiai: mažeikiškiai rinkėjai rečiau sulauks net trijuose rajonuose dirbančio Seimo nario, nukentės parlamentarų darbo kokybė.

Vyriausioji rinkimų komisija neseniai pristatė naują vienmandačių rinkimų apygardų projektą. Paaiškėjo, kad apygardų žemėlapyje nebeliko kai kurių pavadinimų arba atsirado naujų.
Viena iš tokių apygardų – Žemaitijos šiaurinė, į kurią jungiami visi Akmenės rajono ir dalis Mažeikių ir Skuodo rajono rinkėjų.
Pagal naująjį žemėlapį didžioji dalis Mažeikių rajono kaimų nukeliauja į naująją Žemaitijos šiaurinę apygardą. Prie Mažeikių lieka tik Buknaičiai, Urvikiai, Leckava, Auksūdis, Krakiai, Purvėnai ir Laižuva.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Dalis rajono rinkėjų atiteks naujai apygardai”

 1. To žemaitis parašė:

  Kad Krakės Kėdainių rajone. Kaip galėjo prijungti? :)

 2. nu nu parašė:

  Jau greit ir pacius Mazeikius prijungs, tik dar nezinia ar prie Ezeres ar prie Telsiu , va tep ir isnyksim

 3. ponia parašė:

  taip. Šešioliktais metais rajono kaimai buvo prijungti tik prie Akmenės, o dabar dar ir prie skuodo. Apygarda gerokai išsiplėtė, tai vienam Seimo nariui padaugėjo aptarnaujamų apylinkių ir teritorijos

 4. ŽEMAITIS parašė:

  Gi kaip buvo 2016 m., taip ir liko. Prie mažeikių tik Krakes prijungė.
  Daugiau niekas nepasikeitė. Tik pavadinimas. Iš tiesų jis yra geras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*