ES sprendimai padės aprūpinti šalis medicinos įranga

Europos Parlamentas (EP) bendradarbiauja su ES šalimis siekdamas užtikrinti, kad ES galėtų joms nupirkti kvėpavimo aparatų, kaukių ir kitos ligoninėms skirtos medicinos įrangos.

Intensyvios terapijos įrangai – 50 mln. eurų

Praėjusią savaitę Europos Komisija pasiūlė sutelkti strateginės medicinos įrangos atsargų pasinaudojant „rescEU“ mechanizmu, kad su COVID-19 pandemija kovojančios ES šalys galėtų lengviau jos gauti. Ši įranga padės gydyti užkrėstus pacientus, apsaugoti gydytojus ir stabdyti užkrato plitimą.
Artimiausiu metu ES ketina skirti 50 mln. eurų intensyvios terapijos įrangai, tokiai kaip kvėpavimo aparatai, ir apsaugos priemonėms, pavyzdžiui, daugkartinio naudojimo kaukėms, įsigyti. Europos Parlamentas kartu su ES šalių atstovais ketina skubiai patvirtinti 40 mln. eurų tam skirtų lėšų (likusiems 10 mln. eurų patvirtinimo nereikia).
Valstybės taip pat naudojasi Bendro pirkimo susitarimu, kad galėtų įsigyti reikalingų apsaugos priemonių, kvėpavimo ventiliatorių ir koronaviruso testavimo įrangos. Toks bendradarbiavimas joms suteikia stipresnes pozicijas pasaulinėje rinkoje.

Komentaras: Europa priėmė kelis istorinius sprendimus

Komentuodamas Europos Komisijos siūlymą, EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto pirmininkas Pascal Canfin (Atnaujinkime Europą; Prancūzija) sakė:
„Praėjusią savaitę Europa priėmė kelis istorinius sprendimus, kad įveiktume COVID-19, įskaitant ir viruso poveikį ES ekonomikai. Noriu pabrėžti, jog Europa daro viską, ką gali, kad išsaugotų gyvybes. ES civilinės saugos mechanizmas jau anksčiau padėjo išgelbėti ES piliečius po žemės drebėjimų, uraganų, potvynių ir miškų gaisrų.
Dabar pirmąkart panaudosime „rescEU“ lėšas tam, kad padėtume ES šalims įveikti virusą ir užtikrintume pakankamai strateginės medicinos įrangos atsargų. ES veikia solidariai. Akivaizdu, jog itin svarbu skirti pakankamai lėšų ES civilinės saugos mechanizmui ir po 2020 m., kaip to reikalaujama Europos Parlamento pozicijoje.“
„RescEU“ yra pernai įsteigta ES civilinės saugos mechanizmo dalis, skirta sustiprinti ES valstybių bendradarbiavimą civilinės saugos srityje. Ji leidžia Europos Sąjungai teikti tiesioginę paramą nelaimių ištiktoms ES šalims, nebeturinčioms pakankamai nacionalinių pajėgumų.
ES civilinės saugos mechanizmas taip pat padėjo daugiau nei 1800 ES piliečių sugrįžti į savo gimtąsias šalis per COVID-19 protrūkį.
Parengta pagal Europos Parlamento biuro Lietuvoje pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto