Gegužės 7-oji: AKTUALIJOS – KELIAIS SAKINIAIS

COVID-19 PASAULYJE. Gegužės 7 d. 5 val. Worldometers pateiktais duomenimis, pasaulyje buvo 3 820 555 žmonės, užsikrėtę COVID-19 infekcija. Nuo koronaviruso jau mirė 265 ,084 žmonės, pasveiko 1 303 029.
Aktyvių susirgimų COVID-19 infekcija atvejų skaičius – 2 252 442, iš jų pavojingos ar kritinės būklės asmenų – 48 208 (2 proc.).
Daugiausiai koronavirusu užsikrėtusių žmonių šiuo metu yra JAV (1 263 183; mirčių – 74 807), Ispanijoje (atitinkamai 253 682; 25 857), Italijoje (214 457; 29 684), Jungtinėje Karalystėje (201,101; 30 076), Prancūzijoje (174 191; 25 809), Vokietijoje (168 162; 7 275).
Estijoje nustatyti 1 713 užsikrėtimo atvejų, mirė 55 žmonės; Latvijoje – 900, mirė 17.

COVID-19 LIETUVOJE. Gegužės 7 d. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pateiktais duomenimis, patvirtintų COVID-19 infekcijos atvejų skaičius konkretiems žmonėms Lietuvoje yra 1 433. Trečiadienį patvirtinti 5 nauji COVID-19 infekcijos atvejai.
Nuo koronaviruso mirė 49 žmonės.
Pasveikusių žmonių skaičius – 739.
Trečiadienį buvo atlikti 7 597 tyrimai, iki šiol dėl įtariamo koronaviruso iš viso ištirti 164 088 ėminiai.
SAM duomenimis, šiuo metu izoliacijoje yra 317 žmonių.

COVID-19 MAŽEIKIUOSE. Mažeikių rajono savivaldybės gegužės 6 d. pateiktais duomenimis, pokyčių dėl COVID-19 užsikrėtusių asmenų mūsų rajone nėra.
Gegužės 5 d. Telšių mobiliajame punkte mėginiai paimti iš 58 asmenų, 5 jų – Mažeikių rajono gyventojai.
Mažeikių ligoninės Vidaus ligų skyriaus COVID-19 infekcijos poskyryje šiuo metu yra 2 pacientai. Karščiavimo klinikoje vakar priimti 3 pacientai (iš viso – 46).
Toliau tiriami socialiniai darbuotojai. Iš VšĮ „Vilties erdvė“ vakar paimta 18, Mažeikių nakvynės namuose – 10 mėginių. Gegužės 4 d. Bendruomeniniame pagalbos vaikams centre paimtų mėginių ir atliktų tyrimų dėl COVID-19 infekcijos rezultatai – neigiami.

KARANTNAS – IKI MĖNESIO PABAIGOS. Ministrų kabinetas pritarė, kad karantinas Lietuvoje būtų pratęstas iki gegužės 31 d., nustatant naujas karantino švelninimo priemones. Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teigimu, kad ir kaip norėtume, negalime vienu ypu panaikinti visų apribojimų. Jei paskubėsime, virusas gali grįžti ir smogti pilnu pajėgumu.
„Žinau, jog kai kurių iš aptartų palengvinimų visuomenė tikrai labai laukia. Suprantu lūkesčius, tačiau prašau suprasti ir mus: sprendimai priimami įsiklausant į medikų ir mokslininkų rekomendacijas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, įvertinant visas galimas grėsmes bei rizikas. Tai daroma palaipsniui, kad netektų vėl griebtis itin griežtų suvaržymų visose srityse“, – sakė Premjeras.
Anot valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, epidemiologinė situacija šiuo metu vertintina kaip gera. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jau laikas grįžti į visiškai įprastą gyvenimo ritmą.
„Turime suprasti, kad karantino švelninimas tikrai nereiškia, jog virusas įveiktas ir galime visiškai atsikvėpti. Tikrai ne. Virusas vis dar cirkuliuoja tarp mūsų, o tai, kad sugebėjome sustabdyti jo plitimą – visų mūsų susikaupimo ir atsakingumo rezultatas. Vis dėlto, atkreipiu visų dėmesį, kad šios savybės neturi būti pamirštos ir artimiausiu metu, nes, pavadinkime – naujoje realybėje kartu su virusu – turėsime gyventi dar ne vieną savaitę ar mėnesį. Tad asmeniškai prašau visų, o ypač rizikos grupėje esančių žmonių išlaikyti šį susikaupimą, drausmingumą, ką puikiai darėme iki šiol“, – sakė ministras A. Veryga.

SIENOS. Nuo gegužės 15 dienos atvėrus sienas, keliaujantiems tarp Baltijos valstybių Lietuvos, Latvijos, Estijos piliečiams nebus taikoma privaloma 14-likos dienų izoliacija.
Baltijos šalių piliečiai, grįžtantys iš kitų užsienio valstybių, ir toliau turės pareigą dvi savaites izoliuotis, tą jie galės daryti savo gimtosiose šalyse.

SVEIKATOS PRIEŽIŪRA. Nuo gegužės 18 d. bus leista teikti tas odontologijos paslaugas, kurios, paskelbus karantiną, buvo draudžiamos; leista lankyti pacientus gydymo įstaigose, jų vadovams nustačius lankymo tvarką.
Visas kitas planines sveikatos priežiūros paslaugas leista atnaujinti jau praėjusią savaitę, tačiau įstaigos tam turi būti pasiruošusios.

UGDYMAS IR UŽIMTUMAS. Nuo gegužės 18 d. leista veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms.
Visos kitos mokyklos – tiek pradinės, tiek progimnazijos, tiek gimnazijos ir profesinio mokymo įstaigos – lieka uždarytos iki tol, kol Vyriausybė apsispręs kitaip.
Be to, galės vykti ir užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminai (vadinamosios įskaitos), stojant į užsienio aukštąsias mokyklas.
Leista dirbti vaikų ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centrams. Pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centrai ir toliau liks uždaryti.

RENGINIAI. Nuo gegužės 18 d. galima organizuoti renginius atvirose erdvėse, užtikrinant, kad juose dalyvautų ne daugiau nei 30 žiūrovų. Nuo gegužės 30 d. tokie pat reikalavimai, kaip ir renginiams atvirose erdvėse, būtų taikomi ir renginiams uždarose erdvėse.

SAVIVALDYBIŲ DARBAS. Nuo gegužės 18 d. valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami užtikrinant nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmens apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad dėl darbo organizavimo spręs pačios įstaigos.

SMULKUSIS VERSLAS. Nuo gegužės 18 d. leista atnaujinti veiklą visiems grožio paslaugų teikėjams – galės veikti ne tik kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, bet ir soliariumai, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitas grožio paslaugas teikiančios vietos.
Tačiau sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla vis dar draudžiama, todėl ten grožio paslaugos negalės būti teikiamos.

SPORTAS. Bus galima individualiai sportuoti sporto klubuose. Taip pat leista vykdyti grupines sporto treniruotes, kai jas veda fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto instruktorius ar fizinio aktyvumo specialistas ir kai pratybose dalyvauja ne daugiau nei 10 žmonės, išskyrus šeimas.

PASTABA. Visa ši veikla leidžiama, kai yra užtikrinamos tinkamos higienos sąlygos, laikomasi nurodytų reikalavimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video