Mažeikių prokurorams pakvipo atleidimų lapeliais

Žadama, kad visiems atleidimo lapelius gavusiems prokurorams ir darbuotojams bus siūlomos kitos pareigos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Įsigaliojus Prokuratūros įstatymo pataisoms, generalinis prokuroras Darius Valys patvirtino naują prokuratūros struktūrą.
Pasikeistus pareigybių etatų sąrašams, kai kuriems specialistams bus įteikti įspėjimo apie atleidimą iš darbo lapeliai.
Kaip struktūros pokyčiai palies Mažeikių prokurorų darbą – kol kas neaišku.

Taps padaliniu

Po struktūros pakeitimų, vietoje šalyje veikusių 56 teritorinių prokuratūrų pradės veikti 5 apygardų prokuratūros. Jose bus kuriami specializuoti procesiniai skyriai, o apylinkių prokuratūros taps apygardų prokuratūrų padaliniais.
„Prokuratūros struktūros pertvarkymais siekiama nustatyti optimalesnį prokuratūros sistemos administravimo mechanizmą, aiškiau apibrėžti atskirų prokuratūros grandžių vadovų kompetencijas ir atsakomybes, sustiprinti ekonominių, finansinių, korupcinių nusikalstamų veikų tyrimus, juos koncentruojant apygardų prokuratūrų specializuotuose padaliniuose,“ – pranešime cituojamas generalinis prokuroras Darius Valys.
Kaip pokyčiai pakeis Mažeikių rajono apylinkės prokuratūrą, įstaigos vyriausiasis prokuroras Jurijus Malininas „Santarvei“ komentuoti nesiryžo – kol kas niekas neaišku.
„Planuojama, kad tapsime Šiaulių apygardos prokuratūros padaliniu. Bus kažkas panašaus kaip su policija – Mažeikiai priklauso Telšių apskričiai. Bijau kažką ir pasakyti daugiau,“ – atsargus buvo pašnekovas.
Šiuo metu Mažeikiuose dirba dešimt prokurorų.

Gaus atleidimų lapelius

Generalinė prokuratūra praneša, kad įgyvendinant naujos prokuratūros struktūros pakeitimų pirmąjį etapą, bus keičiami ir pareigybių etatų sąrašai. Dėl to bus įteikti įspėjimo apie atleidimą iš darbo lapeliai apygardų prokuratūrų vyriausiųjų prokurorų pavaduotojams ir padalinių vyriausiesiems prokurorams, taip pat kai kuriems apylinkių prokuratūrų darbuotojams.
Skelbiama, kad visiems atleidimo lapelius gavusiems prokurorams ir darbuotojams bus siūlomos kitos pareigos.
Mažeikių rajono apylinkės prokuratūros vyr. prokuroras J. Malininas „Santarvei“ sakė, kad kol kas nė vienas įstaigos darbuotojas tokio įspėjimo negavo.
„Kol kas nieko, tik tokios mintys, tokios kalbos sklinda. Nuo praėjusių metų apie tai kalbama, o kaip čia viskas bus realiai – nežinia,“ – sakė pareigūnas.

Pokyčiai – nuo gegužės

Skelbiama, kad nauja prokuratūros struktūra įsigalios nuo šių metų gegužės 4 d.
Antruoju prokuratūros struktūros pakeitimų etapu šiais metais bus pertvarkoma apylinkių prokuratūrų struktūra, siekiant jas sustambinti ir suderinti su policijos bei teismų teritorijomis. Teigiama, kad tai taip pat padės suvienodinti prokurorų darbo krūvius, racionaliau administruoti ir užtikrinti efektyvesnę prokurorų proceso veiklos kontrolę.

One Reply to “Mažeikių prokurorams pakvipo atleidimų lapeliais”

  1. s parašė:

    kaip matau bardakas Lietuvoj vis dar tesiasi ir kada tie reorganizatoriai nusispakajis ,ir kodel nuo tu reorganizaciju tik blogiau visiems ateis prie vairo kitas proto bokstas prades kitoki jovala daryt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*