Pareigūnai įspėja dėl fejerverkų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artėjančios pagrindinės metų šventės pasižymi tuo, kad pagausėja šventinių fejerverkų, kiemuose ir gatvėse aidi petardų garsai. Pareigūnai įspėja, kad su visais pirotechnikos gaminiais būtina elgtis atsakingai.

2018 metų sutikimas vienam vyriškiui baigėsi tuo, kad prireikė kreiptis į medikus – Viekšniuose prie eglutės nuo paleistos petardos jis patyrė veido sužeidimų, po suteiktos medikų pagalbos buvo išleistas gydytis ambulatoriškai.
Nors sutinkant šiuos metus apsieita be panašaus pobūdžio sužeidimų ar incidentų, tačiau pareigūnai ragina gyventojus su pirotechnikos gaminiais būti atsargiems ir atsakingiems.
„Ypatingai atsargumas būtinas, kai raketos naudojamos kieme ar intensyvioje gatvėje – kylantys fejerverkai gali kliudyti pastatus, medžius ir sprogdami padaryti žalos. Vienu metu galima uždegti tik po vieną fejerverką, būtina nukreipti juos nuo žmonių, laikytis saugaus atstumo, nedegti laikant juos rankose“, – pažymėjo Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Mindaugas Gaurilavičius.
Ypatingą pavojų kelia nesuveikę fejerverkai – negalima jų bandyti uždegti pakartotinai – tai gali sukelti netikėtą sprogimą. Tokiu atveju būtina palaukti atokiau, laikantis atstumo, užgesinti vandeniu ar kitomis priemonėmis.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*