Pasaulinę dieną be tabako Mažeikiuose siekta rekordo

Autorės nuotrauka

Ketvirtadienį Mažeikiuose paminėta Pasaulinė diena be tabako. Mažeikių visuomenės sveikatos biuras ta proga pakvietė rajono ugdymo įstaigų moksleivius pūsti muilo burbulus, o ne tabako dūmus ir siekti Lietuvos rekordo.
Pirminiais skaičiavimais, mažeikiškiai Lietuvos rekordą pasiekė – burbulų pūsti atėjo daugiau nei 1000 žmonių.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Martyna Nabažaitė „Santarvei“ sakė, jog rūkymas šiandien iš tiesų yra didelė problema.
Pasak specialistės, Mažeikių visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos 2016 metų ataskaita – liūdinanti. Pavyzdžiui, mirtingumas nuo širdies kraujagyslių ligų sudaro 51 proc. visų Mažeikių rajone įvykstančių mirties atvejų.
„Turime eiti gilyn ir žiūrėti, kodėl tai atsitinka. Aišku, yra labai daug širdies kraujagyslių ligas sukeliančių ir mirtingumą didinančių faktorių – aplinka, mityba, fizinio aktyvumo stoka. Bet labai daug lemia ir žalingi įpročiai“, – kalbėjo M. Nabažaitė.
Todėl, siekiant, kad vaikai nuo mažens suprastų, jog rūkymas nėra geras užsiėmimas, kad apie tai pamąstytų, kasmet ir rengiama šventė „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Autorės nuotrauka

One Reply to “Pasaulinę dieną be tabako Mažeikiuose siekta rekordo”

  1. Stasys parašė:

    Šaunuoliai, idomi idėja 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*