Pasiutligės atvejų mažėja, tačiau ligos grėsmė išlieka

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kasmet rugsėjo 28-oji minima kaip Pasaulinė pasiutligės diena. Ta proga pakalbinta Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Vita Kristutienė pasidžiaugė, kad susirgimai pasiutlige jau tampa retu reiškiniu – paskutinį kartą rajone pasiutligė buvo nustatyta 2005 m. Tačiau, specialistės teigimu, ligos grėsmė visuomet išlieka, ypač įvertinant statistiką apie kiekvienais metais augintinių sukandžiotus ar apdraskytus žmones.

V. Kristutienė paaiškino, kad pasiutligė – viena iš seniausiai žinomų bendrųjų ligų, tai yra ja serga ir gyvūnai, ir žmonės. Pasiutligė – tai ūminė virusinė mirtina liga, kuri sukelia galvos ir nugaros smegenų uždegimą, atsiranda sunkūs nervinės veiklos sutrikimai.
Ligos užkratas plinta per sergančio gyvūno seiles, šiam įkandus arba tik lyžtelėjus per mažiausias odos žaizdeles.
Pagrindiniai pasiutligės platintojai – rudosios lapės ir usūriniai šunys. Jie užkrečia vieni kitus, bet gali apkandžioti ir užkrėsti naminius gyvūnus. Taip pat ligos šaltiniu gali tapti bešeimininkiai, valkataujantys šunys ir katės.
Nuo 1885 m., kai pasaulyje pirmą kartą buvo panaudotas pasiutligės skiepas apkandžiotam berniukui ir išgelbėta jo gyvybė, iki šių dienų nėra kito būdo kaip apsisaugoti nuo šios ligos – tik skiepai.

Minint Pasaulinę pasiutligės dieną, Mažeikių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rugsėjo 28 d. kartu su privačiais veterinarijos gydytojais, dirbančiais Bela Veterinarijos klinikoje – Daukšos g. 6, B. Astrausko veterinarinių paslaugų įmonėje Naftininkų g. 2-3 Mažeikiuose, Sedoje, Židikuose, Sovaičiuose, Žibikuose, Ukrinuose organizuoja augintinių vakcinaciją nuo pasiutligės už simbolinę kainą.

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*