Policija konstatuoja: smurto šeimose daugėja

Šiemet smurto artimoje aplinkoje gerokai daugiau nei pernai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kovą mūsų rajone sumušti visi smurto artimoje aplinkoje juodieji „rekordai“ – per mėnesį dėl šios priežasties pradėti net trisdešimt penki ikiteisminiai tyrimai.

Nuskriaudė nepilnamečius 

Nuo šių metų pradžios rajono policijos komisariatas gavo net 85 informacinius pranešimus apie smurtą, iš kurių tik vienas nepasitvirtino, visais kitais atvejais, dažniausiai dėl fizinio smurto, buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai. 
Kovas tapo išskirtiniu mėnesiu – pradėti net 35 ikiteisminiai tyrimai, kai per pirmuosius du šių metų mėnesius jų būdavo tik per dvidešimt.
Kovą pradėti net keturi tyrimai dėl psichologinio smurto, šis mėnuo išskirtinis ir tuo, kad nuo smurtautojų nukentėjo aštuoni nepilnamečiai, net devyniais atvejais tėvai smurtavo vaikų atžvilgiu.
„Per tris mėnesius nuo smurtautojų rankos nukentėjo 66 moterys, 9 vyrai ir 10 nepilnamečių, dažniausiai buvo skriaudžiami sugyventiniai (35) ir sutuoktiniai (30). Per šį laikotarpį 31 procesas užbaigtas baudžiamuoju įsakymu, 27 atvejais įtariamasis ir nukentėjusysis susitaikė, dvidešimčiai įtariamųjų įteiktas rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – tokius duomenis nurodė rajono policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė.

Pranešimų sparčiai daugėja 

Šiemet smurto artimoje aplinkoje gerokai daugiau nei pernai per tą patį trijų mėnesių laikotarpį – šiais metais užregistruoti 84 atvejai, pernai – tik 49. 
Keturios balandžio dienos nežada nieko gero ir toliau – per keturias dienas jau pradėti keturi tokie  ikiteisminiai tyrimai. Pastarasis užfiksuotas ketvirtadienį, tuoj po vidurnakčio, viename iš Žemaitijos gatvės butų. 27-erių metų A. P. sudavė į veidą savo 52-erių metų tėvui. Vyriškis, kuriam nustatytas 3,83 promilės girtumas, dviem paroms uždarytas į policijos areštinę.
Policija atkreipia dėmesį, kad 2011metų pabaigoje įsigaliojusiame Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme nustatyta, kad smurtas artimoje aplinkoje priskiriamas prie visuomeninę reikšmę turinčių veikų, todėl, nustačius tokio smurto faktą, pradedamas ikiteisminis tyrimas nepriklausomai nuo to, gautas nukentėjusiojo skundas ar ne. Taip pat numatyta atsakomybė už melagingą pranešimą: asmuo, melagingai pranešęs apie smurtą artimoje aplinkoje ar piktnaudžiavęs smurtą patyrusio asmens teisėmis, atsako nustatyta tvarka.

4 Atsakymai į “Policija konstatuoja: smurto šeimose daugėja”

 1. gorila parašė:

  as tai irgi daznai savaja padauzau….iskart gyvenimas pagereja …pradeda mane daugiau gerbt

 2. xxx parašė:

  tegul debiles gyvena su durniais,tegul daužo jas,išviso čia ne policijos reikalas,jai tau patinka gyvent su bepročiu tai ir gyvenk.!

 3. regina parašė:

  Zinau,ka reiskia gyventi su smurtaujanciu seimoje ,kurioje auga mazameciai.Policija,bejege,ir lieka tik vienas kelias.trauktis su vaikais nuo tokio demono-paranojiko! Daug svarbiau sveikata,ramybe vaikams,nei turtai…

 4. x parašė:

  kur ziuri policija,jei smurto auka paraso pareiskima kad smurtautojas smurtauja,tai ko neziurima toliau,kaip seimoje gyvenama,smurtautojui visos teises galioja toliau smurtauti ir zeminti savo auka,mano manymu policija turetu kontroliuoti padeti seimoje,o kai bus jau ibauginta auka ir bejege tai au bus velai ,mano vyras taip pat smurtautojas,rasiau policijai pareiskima,na ir kas is to gavau atsakyma,kad smurtautojui tokios pat teises toliau smurtauti,nes niekas nemate ir negirdejo jokio barnio ar smurto,klausykit policija turetu operatyviau dirbti ir smurtautojus nubausti.tokia mano nuomone,gal kas kitaip mano?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*