Žvejybos draudimai verčia būti atidiems

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo mėnesio pradžios šalies vidaus vandenyse uždrausta kiršlių ir sterkų žvejyba. Mūsų rajono vandens telkiniuose, pasak aplinkosaugininkų, galima aptikti tik sterkų.

Gresia nemalonumai

Nuo kovo pirmosios visuose šalies vidaus vandenyse draudžiama kiršlių ir sterkų žvejyba. Draudimas žvejoti kiršlius galioja iki gegužės penkioliktosioms, o sterkus – iki gegužės dvidešimtosios.
Už draudžiamu metu sugautą kiršlį ar sterką gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų (nuo 400 iki 1000 litų), žvejybos įrankių, kuriais buvo brakonieriaujama, konfiskacija, už kiekvieną sugautą šios rūšies žuvį dar teks sumokėti po 158,5 euro (550 litų).
Jeigu šios žuvys buvo sugautos draustinyje ar rezervate, pažeidėjui teks sumokėti tris kartus didesnę sumą už gamtai padarytą žalą.
Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vyriausiojo specialisto Stepono Margaliko žiniomis, kiršlių mūsų rajono vandens telkiniuose neaptinkama, o štai sterkų galima pagauti Plinkšių ežere ar net Juodeikių tvenkinyje, kuris užpernai jais įžuvintas. Sterkai neišgyvena tik dūstančiuose vandens telkiniuose.
Nuo vasario pirmosios iki balandžio dvidešimtosios draudžiama gaudyti ir lydekas. Už šį nusižengimą gresia analogiškos baudos ir toks pat gamtai padarytos žalos atlyginimas.

Rizikuoti žvejai nemėgina

Vasario viduryje ir kovo pradžioje mažeikiškiai aplinkosaugininkai surengė du reidus po rajono vandens telkinius. Vasario septynioliktąją jie aplankė Tulnikių, Juodeikių, Kalnėnų tvenkinius, pasižvalgė prie mieste šalia stadiono esančio tvenkinio. Rezultatas – penki žvejai, kurie turėjo tvarkingus ir galiojančius leidimus bei buvo apsirūpinę smaigais.
Pirmadienį pareigūnai apsilankė Renave, Sedoje, Plinkšėse, Kalnijuose, tačiau nė vieno žvejo prie šiose vietovėse esančių tvenkinių ir ežerų neaptiko. Pasak aplinkosaugininkų, tai suprantama – likusio senojo ledo storis dar buvo apie penki šeši centimetrai, o kitose vietose jis tesiekė vos keturis centimetrus, tad žvejai nerizikavo savo gyvybėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*