Ar reikia sumažinti Seimo narių skaičių?

Sekmadienį vyks Seimo rinkimai – rinkimų teisę turintys piliečiai pasisakys už vienus ar kitus kandidatus, kurie ketverius metus priiminės visai šaliai svarbius sprendimus ir atstovaus gyventojų interesams.
Šiuo metu Seimą sudaro tiesiogiai ir slaptu balsavimu ketveriems metams išrinktas 141 Seimo narys.
Prieš rinkimus vis dažniau pasigirsta siūlymų, kad Seimo narių skaičių reikėtų sumažinti, nes šalies gyventojų kiekvienais metais mažėja. Lietuvoje registruota šiek tiek per 2, 8 mln. gyventojų.
Mažeikiškių klausėme, ar jie pritartų tokiems siūlymams.

Arūnas NORKUS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Arūnas NORKUS, verslininkas:
– Nemanau, kad reikėtų mažinti Seimo narių skaičių. Kuo daugiau politikų atstovaus žmonėms, tuo bus geriau.
Kur daugiau nuomonių, ten ir geresni, teisingesni sprendimai yra priimami.

Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ, bibliotekininkė:
– Manau, kad sumažinti Seimo narių skaičių seniai reikėjo. Politikų skaičius turėtų mažėti proporcingai šalies gyventojų skaičiaus mažėjimui.
Pati, kaip visada, dalyvauju rinkimuose ir išsakau nuomonę, atiduodama savo balsą.

Antanas VASILIAUSKAS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Antanas VASILIAUSKAS, mokyklos direktorius:
– Žinoma, reikia sumažinti Seimo narių skaičių. Juk gyventojų Lietuvoje mažėja, tai ir jų turėtų proporcingai mažėti. Kokio šimto Seimo narių tikrai užtektų.
Dalyvausiu rinkimuose. Ir jei vyktų referendumas ar kitokia apklausa dėl Seimo narių skaičiaus, pasisakyčiau, kad šį skaičių reikia mažinti.

Sigita. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Sigita, pardavėja:
– Greičiausiai niekas nuo to nepasikeis, ar padidinsim Seimo narių skaičių, ar sumažinsim. Viskas tas pats – politikai yra politikai, jie tik į save labiau žiūri.
Todėl ir neinu balsuoti.

Birutė EISIMANTIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Birutė EISIMANTIENĖ, laikinai nedirbanti:
– Viskas gerai yra ir dabar. Pakankamai yra Seimo narių. Nereikia jų skaičiaus nei mažinti, nei didinti.
Manau, kad daugiau politikų gali priimti tinkamesnius ir geresnius sprendimus.

Algimantas BIEKŠTAS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Algimantas BIEKŠTAS, senjoras:
– Be abejo, kad reikėtų sumažinti Seimo narių skaičių. Jų turėtų būti iki šimto. Tiek žmonių tikrai pakaktų svarbiems sprendimams priimti ir kitų žmonių interesams atstovauti.

5 Atsakymai į “Ar reikia sumažinti Seimo narių skaičių?”

 1. apas parašė:

  Bereikalingas klausimas buvo,nes aš jau senai daug kartų komentaruose siūliau būtinai mažinti seimo narių skaičių,nes jie daro dideles išlaidas dėl savęs,o ne mums.Palyginkit Lenkijos gyventojų ir seimo narių skaičių ir pamatysite,kad pas mus tų seimo narių per daug ir reikėtų mažinti pradžiai nors iki 99.

 2. Reikia mažinti parašė:

  Taip. Per pusę.

 3. Yra parašė:

  Uztektu 50 seimo nariu ne jaunesniu nei45 metu.tik jauni bepatirties kad nenuvarytu lt visai.o senieji testu korupcija savo toliau.tai ka daryt

 4. To simas parašė:

  Seimo nariu islaikymas kainuoja apie 10 mln. euru per metus,tai sumazinus ju skaiciu per puse valstybe sutaupys 5 mln. euru.Tai yra asaros,per viesuosius pirkimus istaskomi simtai milijonu.Kadangi zmones mato tik Seimo narius,tai juos mazint ir nori,o ko nemato,apie tai net nesusimasto. Ir taip Seime protingu mazai (cia rinkeju kalte),o jei sumazinsite nariu skaiciu,protingu dar sumazes.

 5. simas parašė:

  Ir kaip zmones nesupranta, jog seimo nariu skaiciu mazinti ne tik reikia, bet butina. Juk tiek parazituojanciu sedi ant musu sprando, visiems, be didziausiu atlyginimu dar kanceliarines islaidos, komandiruotes, iseitines ir t. t. Zodziu besociu ubagu klanas, jiems niekada negana. Gimines ir draugai taip pat pasinaudoja ju padetimi. Uztektu ju 71 ir taip butu per akis. Maziau butu siurbeliu ir gyvenimas butu geresnis, nieko jie nesprendzia. Arba sprendzia tik kad butu jiems patiems ir ju klanams naudinga. Ka nuveike premjeras? Tik giriasi ir dziaugiasi daug nuveikes, o ka nuveike taip ir nesimato, gal jam ir nubyrejo, bet ne eiliniam zmogui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*