Ką manote apie gamtos švarinimo akciją „Darom“?

Šeštadienį Mažeikių rajone, kaip ir kitose 59 šalies savivaldybėse, vyks septintoji visuotinė švarinimosi ir tvarkymosi akcija „Darom 2014“. Jos metu šiemet numatyta sutvarkyti nemažai žmonių susibūrimo, lankymosi vietų: miesto ir miestelių, gyvenviečių teritorijų, miškų, miškelių, pamiškių ir parkelių, pakelių, paupių ir paežerių, piliakalnių ir kitų objektų.
Iš viso numatyta sutvarkyti 115 vietų, pasiskirstyta, kas ir kurią vietą tvarkys, išdalinti šiukšlių maišai, kitos priemonės.
Vienos įmonės, mokyklos šią švarinimosi akciją jau pradėjo, kitur talkos vyks vėliau – planuojama, kad ši akcija tęsis beveik mėnesį.
Mažeikiškių klausėme, ar pasiteisina tokia gamtos švarinimo akcija, ar joje dalyvauja?

Antanas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Antanas, nedirbantis:
– Tokios akcijos, ypač po žiemos, yra ne tik reikalingos, bet ir būtinos – pažiūrėkite, kiek šiukšlių sniegui nutirpus matyti tiek viešose vietose, tiek prie namų. Net ir viešuosius darbus dirbantys žmonės nespėja visų šiukšlių surinkti, tad visuotinė švarinimosi talka gerokai „atšviežina“ aplinką.
Pats joje negalėsiu dalyvauti, nes surietė liga ir praktiškai negaliu pasilenkti.

Edgaras Gilys. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Edgaras Gilys:
– Manau, kad tai protingas požiūris į švarą ir tvarką, tad tokios akcijos, kurių metu didelis būrys žmonių gali aprėpti nemažą plotą teritorijos, yra reikalingos. Pats stengiuosi, kad ir nusipirkęs mažmožį, jo pakuotės nemesti kur papuola – juk tam yra šiukšlinės.
Dalyvaučiau akcijoje šeštadienį mielu noru, tačiau yra kitų planų, turiu išvažiuoti.

Neringa. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Neringa, įmonės darbuotoja:
– Žinoma, kad tokios akcijos yra reikalingos – juk visi norime gyventi švariame mieste. Mes akcijos metu tvarkysime savo įmonės teritoriją, būtina po žiemos atsinaujinti.

Daiva Kristutytė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Daiva Kristutytė, nedirbanti:
– Tokia akcija reikalinga – juk švara niekada nemaišo, tą patį galima pasakyti ir apie talkas aplink namus.
Stengsiuosi savaitgalį joje būti. Ir talkoje prie namų visada dalyvauju ir dalyvausiu.

Audrius Juškevičius. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Audrius Juškevičius, UAB „Dextera“ meistras:
– Aišku, kad tokia akcija reikalinga, anksčiau joje teko dalyvauti, bet šiemet pamaišys darbas. Manau, kad tokias akcijas „Darom“ galima organizuoti ne tik pavasarį, kai renkamos žiemos šiukšlės, bet ir rudenį, kai surenkamos vasaros šiukšlės ir pasiruošiama žiemai. Būtų visiškai šaunu dažnesnės tokios talkos.

Filomena Končienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Filomena Končienė, pardavėja:
– Net kalbos nėra, kad tokios akcijos reikalingos – miestas atsigauna, švara labai džiugina akį. Pati šiemet joje nedalyvausiu – turiu sodą, jame daug darbų, reiks ir ten nesėdėti rankų sudėjus.

One Reply to “Ką manote apie gamtos švarinimo akciją „Darom“?”

  1. qwerty parašė:

    Iš šešių “apklaustų” keturi nedalyvaus akcijoje – labai simboliška, kažkas kitas turi tas šiukšles rinkti, bet tik ne aš…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*