Redaktoriaus skiltis: Sunkios paieškos(0)

Audronė MALŪKIENĖ

Pirmadienį nutariau: ieškosiuosi kito darbo. Kiek galima rašyti, skaityti – skaityti, rašyti – ir viskas į erdvę, į orą, o pats – nė iš vietos. Reikia konkretumo – kad suprastum ir akivaizdžiai pamatytum savo darbo vertę, rezultatus. Kad ir kiti pamatytų bei tave įvertintų.
Kur pirmiausia žiūri darbo ieškantys žmonės? Ten, kur tas darbas būna siūlomas. Kadangi mano savivertės dar niekas laužtuvu nesuniokojo, nutariau Darbo biržos skelbimus aplenkti. Atsidariau Savivaldybės administracijos puslapį. Aha! Yra pasiūlymų.
„Eglutė“ vis dar neturi direktoriaus. Ir „Mažeikių vandenų“ valdyba skelbia atranką vadovo kėdei užimti. Puiku. Gal ką nors ir prisimatuosiu.
Skaitau apie lopšelį-darželį. Direktorius turi turėti ne menkesnį nei koleginį išsilavinimą – pirmas punktas. Turiu daugiau nei reikia, valio! Kiti reikalavimai nuteikia liūdniau: pedagoginis išsilavinimas, pedagoginis stažas, ne mažesnė kaip vienerių metų vadovavimo asmenų grupei (grupėms) patirtis. Dar reikia turėti kažkokių (cituoju) „Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 patvirtintų Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybės švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo 5 punkte nustatytų vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų“.
Siaubas, kiek visko reikia turėti vienoje galvoje (arba rankose), jei nori vadovauti lopšeliui-darželiui! Cituoju toliau: „Mokėti naudotis informacinėmis technologijomis; gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688, reikalavimus; ne žemesniu kaip B1 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą) mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių); išmanyti Lietuvos Respublikos įstatymus, Vyriausybės nutarimus ir kitus valstybės valdymo institucijų teisės aktus, reglamentuojančius įstaigų valdymą ir darbo santykių reguliavimą, švietimo sistemos sandaros ir švietimo veiklos pradus…“
Pavargau net skaityti tokį reikalavimų sąrašą. Toliau nebecituosiu. Ką darysi, akivaizdžiai per sudėtinga vadovauti mažulėliams.
Iriuosi toliau. „Vandenų“ link.
O, čia jau kitas, suprantamesnis reikalas. Pretendentas į direktoriaus kėdę turi: a) turėti universitetinį ar jam prilygintą aukštąjį išsilavinimą (inžinerijos, ekonomikos ar vadybos sričių); b) ne mažesnę kaip 3 metų nepertraukiamo darbo patirtį vadovaujančiose pareigose, ne mažesniam kaip 40 darbuotojų kolektyvui; c) mokėti valstybinę kalbą; d) mokėti dirbti kompiuteriu Microsoft Office programiniu paketu; d) sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu, išmanyti raštvedybos reikalavimus. Na, ir dar – išmanyti šalies įstatymus ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius bendrovės veiklą… Ir dar vienas man labai patinkantis reikalavimas – turiu pateikti: „Laisvos formos prašymą dalyvauti atrankoje. Prašyme kandidatas į bendrovės vadovo pareigas privalo nurodyti, kur ir kokias pareigas jis eina, kaip jo kita veikla yra susijusi su bendrove ir su bendrove susijusiais kitais juridiniais asmenimis“ (taip ir buvo parašyta).
Jūs pasimetę? Nesuprantate, ko ta bendrovės valdyba, kuri rinksis naująjį šefą, nori?
Ši sąlyga tiesiog nuostabi! Turiu nurodyti, kuo dirbu ir ką veikiu, ir kaip ta veikla yra susijusi su „Vandenimis“ ar su kitomis įstaigomis, kurios yra susijusios su „Vandenimis“, o be to – kaip visa ta susijusi sistema siejasi su manimi pačia ir mano dabartine situacija.
Dar neįsikirtote? Mes visi NAUDOJAME VANDENĮ. Geriame, prausiamės, laistome, kai kas – net vagiame. MES VISI SUSIJĘ su „Vandenimis“. Na, gal ne visi už jį laiku atsiskaitome, bet valdyba tokio reikalavimo ir nekėlė…
Ir kitokių nerealių mokėjimų (turiu galvoje žinias, o ne pinigus) ta nuostabioji valdyba neprašo – jokių gimtosios kalbos tobulumų, jokių ES užsienio kalbos lygių, jokių kompetencijų patikrinimo sostinėje ir užduočių kompiuterinėmis sistemomis pildymo! Jokių įrodinėjimų, kad esi geriausias! Pasikalbėsiu su ta valdyba (vis geriau žmonės, o ne kompiuterinės sistemos), visi mažeikiškiai, savi, o aš juk – komunikacijos ir informacijos specialistė. Kaip nors prasisuksiu.
Ups… O vieną dalyką tai užmiršau. Ir ne tik tai, kad kaip Ali-Baba turiu būti vadovavusi 40-čiai plėšikų. „Vandenys“ – ne kokie nors ir kieno nors, o Mažeikių. Įsiklausome ir įsiskaitome: „MAŽEIKIŲ vandenys“. O gal valdyba šitą sąsają ir turėjo galvoje? Tada jau nieko neišdegs. Manoji sąsaja, išeitų, tik dalinė – vieno skiemens:
MAlūkienė

Tags: ,
  • Dalintis
  • Facebook
  • Twitter
Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Nėra komentarų. Būk pirmas parašęs!

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.