„Nafta“ ir toliau persekioja lyderius

Dvi pergales iš eilės šalies salės futbolo pirmenybėse iškovojo Mažeikių „Naftos“ futbolo komanda, kuri ir šiemet realiai pretenduoja į šalies čempionės titulą. Dabar mažeikiškių laukia lemiama dvikova. IŠKOVOTA
NELENGVA PERGALĖ

Vasario vienuoliktąją mažeikiškiai savo aikštelėje žaidė su šeštoje vietoje esančia Vilniaus „Akto“ komanda. Tai buvo priešpaskutinės mūsų komandos rungtynės namuose šiame čempionate.
Varžybos mūsų komandai prasidėjo sunkiai: aštuntą minutę vilnietis D. Kryžanauskas pasiuntė kamuolį į mūsų vartų tinklą. Kiek ramiau tapo po keturių minučių, kai Aurelijus Vekerotas tiksliu smūgiu išlygino rezultatą ir pirmasis kėlinys pasibaigė taikiai 1:1.
„Šįkart atrodėme labai silpnai. Nors varžovai nerodė stebuklų, tačiau ir mes žaidėme labai vangiai. Po pirmojo kėlinio toks rezultatas kėlė nerimą, tačiau antrajame vyrus pavyko nuteikti kovai ir iškovoti būtiną pergalę“, – sakė komandos treneris Kęstutis Kazlauskas.
Komandos strategas lengviau atsikvėpė antrojo kėlinio viduryje, kai Valdas Pocevičius ir Antanas Bulošas pelnė mažeikiškiams du įvarčius. Likus dviem minutėms iki rungtynių pabaigos, varžovai pakeitė vartininką aikštės žaidėju, suskubo lyginti rezultatą ir padarė klaidą, kuria pasinaudojo V. Pocevičius: jis paskutinę minutę antrą kartą pasiuntė kamuolį į tuščius vilniečių vartus. Nors svečiai po kelių akimirkų pelnė antrąjį įvartį, tačiau turėjo pripažinti „Naftos“ pranašumą, ir ši šventė pergalę rezultatu 4:2.
Tai buvo dešimtoji mūsų futbolininkų pergalė šiose pirmenybėse ir šeštoji pergalė iš eilės.

NEATSILAIKĖ
IR „RODIKLIS“

Šešioliktojo turo rungtynes mažeikiškiai žaidė išvykoje su trečioje vietoje esančiais Kauno „Rodiklio“ futbolininkais, kurie pirmajame rate Mažeikiuose pateikė staigmeną, įveikę „Naftą“ rezultatu 7:4. Tačiau nuo gruodžio įvyko daug pasikeitimų: mažeikiškiai vis stiprino žaidimą, tuo tarpu kauniečių žaidimas vis blogėjo, nors į jų gretas įsiliejo rezultatyviausias mūsų žaidėjas Antanas Tautvydas.
„Nors šiose rungtynėse mūsų komandai atstovavo tik šeši žaidėjai, tačiau vyrai rungtyniavo pagirtinai: pirmąjį kėlinį laimėjome net 3:0. Pradžią įvarčiams padarė Aurelijus Vekerotas, po to pasižymėjo Andrius Žukovas, o tašką kėlinyje padėjo Darius Žernys, tolimu smūgiu nuginklavęs varžovų vartininką“, – pasakojo treneris.
Po pertraukos pirmąjį savo įvartį pelnė Antanas Bulošas. Tik tada varžovai į mūsų taiklius smūgius atsakė vieninteliu įvarčiu, tačiau tai jų neišgelbėjo.
Antanas pelnė dar du įvarčius, o varžovus triuškinti pabaigė mūsų vartininkas Egidijus Liubauskas, kuris per visą aikštę pasiuntė kamuolį į jų tuščius vartus. Galutinis rezultatas – 7:1 „Naftos“ naudai.

LAUKIA LEMIAMOS
RUNGTYNĖS

Dvi pergales paskutinėse rungtynėse iškovojo ir Kauno „Nautaros“ salės futbolininkai, kurie rezultatais 8:3 ir 7:3 privertė pasiduoti atitinkamai Panevėžio „Aukštaitiją“ ir Vilniaus „Aktą“.
Šalies aukščiausios lygos pirmenybėse pirmauja kauniečiai, kurie surinko 35 taškus. Vienu tašku nuo jų atsilieka mažeikiškiai.
Abi šios ekipos, kaip ir pernykštį sezoną, jau užsitikrino šalies salės futbolo aukščiausius apdovanojimus.
„Viską lems dvikova Mažeikiuose, kur mes susitiksime su „Nautara“.
Pagal tvarkaraštį rungtynes mes turėjome žaisti šį šeštadienį, tačiau tik sekmadienį iš varžybų grįš šalies rinktinė, todėl kada įvyks lemiama dvikova, kurioje kauniečiams užtenka ir lygiųjų, dar nežinau. Apie tai sirgaliai sužinos iš reklamos“, – sakė K. Kazlauskas.
Kaip ir pernai, šalies čempiono titulo likimas bus sprendžiamas rungtynėmis Mažeikiuose. Tada mūsų futbolininkai laimėjo rezultatu 10:5. Šį sezoną pirmosios šių ekipų rungtynės pasibaigė taikiai rezultatu 4:4.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.:
Su kamuoliu prie varžovų vartų skuba Aurelijus Vekerotas, kuris pastarosiose dvejose rungtynėse pelnė pirmuosius įvarčius.