Apdovanota 10 geriausiai kartu dirbusių profesinių mokyklų ir verslo įmonių

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis antradienį vykusioje konferencijoje „Geroji profesinio mokymo patirtis: 2014 metai“ apdovanojo geriausius profesinių mokyklų ir darbdavių bendradarbiavimo projektus.
Tarp apdovanotųjų už sėkmingos partnerystės pavyzdžius, apimančius mokyklos valdymą, profesijos mokytojų kompetencijų tobulinimą, mokinių gamybinę praktiką ir įsidarbinimą, bendrų projektų ir iniciatyvų įgyvendinimą, – ir Mažeikių  politechnikos mokykla.

Įvertintas bendradarbiavimas

Pažymėta 10 sėkmingiausiai prie darbo rinkos prisitaikančių profesinio mokymo ir verslo partnerystės pavyzdžių.
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras ir UAB „Fototechnika“ apdovanoti už profesijos mokytojams parengtą kompetencijų tobulinimo ir fotografų rengimo programas. Įmonėje nuolat stažuojasi profesinio rengimo centro mokytojai, baigiamąją praktiką atlieka mokiniai.
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras ir asociacija „INFOBALT“ – už visiškai naują informacinių technologijų specialistų rengimo programą. Mokymo centre įkurtoje „INFOBALT IT akademijoje“ ruošiami labiausiai IT sektoriui reikalingi Java programuotojai. Mokinių atrankose dalyvauja ir pagrindinius Java programuotojo mokymo programos modulius dėsto įmonės „EIS Group Lietuva“ atstovai.

Naudinga ir įmonei, ir mokyklai

Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla ir viešbutis „Amberton-Klaipėda“ gavo apdovanojimą už parengtą metų trukmės virėjo mokymo programą. Viešbučio restoranuose taip pat vyksta praktinio mokymo pamokos, susipažįstama su pažangiausiomis maisto ruošimo technologijomis, naujų patiekalų kūrimu. Viešbutyje organizuojami profesinio meistriškumo konkursai, kuriuose dalyvauja virėjai profesionalai ir mokiniai praktikantai.
Kėdainių profesinio rengimo centras ir UAB „Sakret“ pasižymėjo už praktinio mokymo ir mokomųjų seminarų organizavimą, meistriškumo konkursų rengimą. Profesinio rengimo centro mokiniai taip pat įtraukiami į įmonėje kuriamų medžiagų ir technologijų išbandymą, stebėjimą ir analizavimą mokomosiose dirbtuvėse.
Plungės technologijų ir verslo mokykla ir UAB „Vičiūnai ir partneriai“ gavo apdovanojimą už atnaujintą maisto pramonės darbuotojų mokymo programą. Įmonėje taip pat organizuojamos atvirų durų dienos ir pažintinės praktinio mokymo pamokos. Gerai besimokantiems mokiniams įmonė moka stipendiją, o praktikos metu sudaro galimybę dirbti ir užsidirbti.

Pastebėta mažeikiškių „Verslumo savaitė“

Už sėkmingos partnerystės pavyzdžius, apimančius mokyklos valdymą, profesijos mokytojų kompetencijų tobulinimą, mokinių gamybinę praktiką ir įsidarbinimą, bendrų projektų ir iniciatyvų įgyvendinimą, taip pat apdovanoti Alytaus profesinio rengimo centras ir Alytaus mašinų gamykla AB „Astra“, Klaipėdos turizmo mokykla ir jos absolventas Vytautas Samavičius/Momo Grill, Zarasų žemės ūkio mokykla ir Šlyninkos vandens malūnas, Amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“ ir UAB „Kulinarijos studija“.
Mažeikių politechnikos mokykla apdovanota už tradicinės „Verslumo savaitės“ organizavimą.
Konkurso organizatoriai specialiu prizu apdovanojo Šiaulių profesinio rengimo centrą, kasmet nustebinantį naujomis idėjomis ir veiklomis. Bendradarbiaujant su UAB „Rūta“ mokykloje veikia mokomoji parduotuvė, centro mokiniai administruoja ir mokomąją elektroninę parduotuvę www.e-ruta.lt. Šiaulių profesinio rengimo centras su socialiniais partneriais nuolat vykdo socialines akcijas.

Rinko solidi komisija

Profesinio mokymo sėkmės istorijų konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru. Profesinio mokymo tobulėjimą Lietuvoje skatinantis ir apžvelgiantis konkursas vyksta jau penktą kartą.
Konkurso laimėtojus rinko iš Švietimo ir mokslo ministerijos, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro, Švietimo mainų paramos fondo ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovų sudaryta komisija.
„Kokybiškas praktinis mokymas yra profesinio mokymo sėkmės garantija. Todėl labai skatiname specialistus rengiančias įstaigas stiprinti bendradarbiavimą su verslu ir darbdaviais, kad patys darbdaviai aktyviai dalyvautų ruošiant būsimus specialistus: sudarant mokymo programas, vertinant įgytus įgūdžius, organizuojant praktikas ir, žinoma, įdarbinant. Ir džiaugiamės Jūsų pasiektais rezultatais“, – sveikindamas konkurso laimėtojus sakė D. Pavalkis.
Konferencija „Geroji profesinio mokymo patirtis: 2014 metai“, pasak Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimo, skirta aptarti profesinio mokymo ir verslo bendradarbiavimo poreikius bei perspektyvas, taip pat Europos Sąjungos iniciatyvas profesinio mokymo srityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto