Ar pritariate policininkų, ugniagesių ir pasieniečių pradėtai protesto akcijai?

Antradienį piketus prie šalies Vyriausybės ir Seimo surengė teisėsaugos pareigūnai. Piketuotojai išsirikiavo atokiau pastatų, jokių šūkių neskandavo, stovėjo nebylūs ir laikė plakatą su pagrindiniu akcijos šūkiu: „Atėmė, atima ir atims“.
Įspėjamąsias akcijas surengę pareigūnai siekia susigrąžinti nesumokėto darbo užmokesčio dalį, reikalauja padidinti minimalų mėnesinį atlyginimą bei nemažinti pensijų. Protesto akcijas jie ketina tęsti, jeigu nebus atsižvelgta į jų reikalavimus.
Mažeikiškių klausėme, ar jie pritaria policininkų, ugniagesių ir sienos apsaugos pareigūnų pradėtai protesto akcijai?Pranas POŠKUS,
pensininkas:

– Nors tvirtos nuomonės šiuo klausimu neturiu, tačiau netikiu, kad tokiomis akcijomis ką nors pakeisi. Gal iš tikrųjų jų algos mažos, tačiau negi vien dėl pinigų visi jie eina į tokias atsakingas tarnybas. Jokių nusiskundimų jų darbu neturiu, tikiu, kad jiems, kaip ir visiems, gyvenimas gerės ir nereikės protestuoti.

Stanislava BALTUTIENĖ,
pensininkė:

– Pagal tai, koks sunkus ir pavojingas jų darbas, teisėsaugos pareigūnų algos iš tikrųjų mažos. Gavę didesnius atlyginimus, gal jie geriau dirbtų, labiau stengtųsi ir žiūrėtų viešosios tvarkos.
Aš asmeniškai vieną kartą buvau susidūrusi su policijos pareigūnais ir jie man paliko teigiamą įspūdį: kultūringi, teisingi.

Jevgenij ŠEVČENKO,
degalinės operatorius:

– Sunku pasakyti: manyčiau, kad jie gauna tiek, kiek dirba. Aišku, jei valstybė jiems skolinga, turėtų grąžinti. Dėl tokios protesto formos aš esu ramus: be apsaugos juk vis tiek neliksime, visi neišeis į gatves.
Prieš pareigūnus neturiu nieko: jie tik dirba savo darbą, kaip ir visur, teko susidurti ir su gerais, ir su blogais darbuotojais.

Valdas ČESNAUSKAS,
UAB „Dezinfa“ kenkėjų kontrolės technikas:

– Tokių akcijų nereikėtų. Jeigu pradeda streikuoti tokios organizacijos, kaip policija, gaisrinė, tai kas gi Lietuvoje prižiūrės tvarką? Algos juk visose sferose nėra didelės, visi norime gyventi geriau, tačiau… Juk yra kitų būdų išsakyti apie savo bėdas. Dėl visų reikalavimų gali tartis profsąjungos. Ne, tokių drastiškų priemonių tikrai nereikia.

Kazimiera BARKUVIENĖ,
Viešosios bibliotekos darbuotoja:

– Protesto akcijai pritariu: kiek gali jauni vyrai dirbti už mažą atlyginimą? Juk jiems reikia išlaikyti šeimas, norisi kažko gyvenime pasiekti, įsigyti savo būstą. O ko dabar galima pasiekti, nebent išvyksi į užsienį… Man atrodo, kad jie jau išnaudojo visas derybų formas, beliko tik protesto akcijos.

Daiva NORKAITIENĖ,
medikė:

– Akcijai pritariu: jeigu žmonės gauna mažai, tai kodėl jie negali reikalauti tiek, kad normaliai pragyventų Lietuvoje, nereikėtų ieškoti laimės užsienyje. Be to, jie prašo tik savo uždirbtų pinigų, svetimų neprašo. Gal po šių protestų valdžia supras, kad reikia ne tik savo pinigines pildyti, bet rūpintis ir eiliniais žmonėmis.
Apskritai tai daugelio profesijų atstovai galėtų protestuoti: juk ne paslaptis, kad daugelis žmonių uždirba tik minimalią algą.

Kalbino Vidas STANKUS
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto