Ar teisus Lietuvos Prezidentas, nesuteikęs Katie Douglas Lietuvos Respublikos pilietybės?

Šalies Prezidentas Valdas Adamkus antrą kartą atmetė vienos geriausių planetos krepšininkių amerikietės Katie Douglas prašymą suteikti jai Lietuvos Respublikos pilietybę. Krepšininkė prašymą dėl pilietybės suteikimo šalies vadovui įteikė norėdama atstovauti Lietuvai rugsėjo mėnesį Brazilijoje vyksiančiame moterų krepšinio pasaulio čempionate.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, ar teisingai pasielgė Prezidentas, nesuteikdamas Vilniaus TEO komandos lyderei Lietuvos Respublikos pilietybės.
Arvydas RUBAVIČIUS,
ūkininkas iš Telšių:

– Aš manau, kad pilietybę vis dėlto suteikti reikėjo. Krepšininkė savo darbais turtina, garsina mūsų šalį jau ne pirmus metus. Kiekvienam, panorusiam turėti Lietuvos pilietybę, nereikėtų taip greit prašymo patenkinti: tegu savo darbu įrodo, kad jis to nusipelnė. O Douglas tai jau seniai įrodė. Be to, Lietuvai ji nieko blogo nepadarė: vien tik gera. Antra vertus, kiek daug pasaulyje yra žaidėjų, kurie turi kelias pilietybes.
Aš politikoje nelabai gaudausi, bet čia gali būti ir tokių detalių. Kažkodėl norisi galvoti, kad čia kaltas ne vien Adamkus. Ką čia gali žinoti?

Uljana KUNDROTIENĖ,
studentė:

– Lietuva nėra tokia didelė, tad kam čia dar svetimiems suteikti pilietybę. Tegu atvažiuoja, pabūna ir išvažiuoja. Kad ir gina Lietuvos garbę, nemanau, kad dėl to reikia būti šalies piliete. Jei ji turi Amerikos pilietybę, tai kam jai dar viena? Kam žmogui reikia kelių šalių pilietybės?
Lietuviams užsienyje taip pat niekas greitai pilietybės nesuteikia. Jei Lietuvoje viskas būtų gerai, nereikėtų lakstyti į kitas šalis.

Mindaugas RIMGAILA,
moksleivis:

– Galvoju, kad Prezidentas pasielgė neteisingai. Douglas seniai žaidžia „Telekomo“ klube, yra viena geriausių žaidėjų, tad pilietybės ji tikrai nusipelnė. Turėdama pilietybę, ji garantuotai būtų mūsų žaidėja ir nebesidairytų į kitus klubus. Kadangi ji – komandos lyderė, tai kurį laiką būtume tikri, kad „Telekomo“ moterų komandai seksis.
Tad aš šimtu procentų už tai, kad pilietybė krepšininkei būtų suteikta.

Juozas BURBA,
parapsichologas:

– Sakyčiau, jei žmogus pareiškė norą, nieko blogo Lietuvai nepadarė, tad kodėl jis negali būti Lietuvos pilietis? Nesvarbu, ar tai krepšininkė, ar ne, jei žmogus turi gerų norų ir ketinimų, tad jis gali šaliai daug padaryti. Svarbu, kad nebūtų tamsi jo praeitis.
O Douglas jau nusipelniusi Lietuvai, tad jai pilietybę vis dėlto reikėtų suteikti. Pavyzdžiui, faktą, kad Borisovui atėmė pilietybę, vertinu neigiamai. Kiauliškai padaryta. Juk jis į Lietuvą nemažai investavo. O asmeninės kažkieno sąskaitos – tai jau ne mūsų reikalas.
Gal reikėtų priimti tobulesnius įstatymus, daugiau tartis su visuomene? Juk Prezidentas toks pat paprastas žmogus kaip ir mes, tad ir jis gali suklysti.

Valentina ULPIENĖ,
pedagogė:

– Girdėjau tą faktą. Jeigu žmogus atsisako žaisti Amerikos rinktinėje ir nori žaisti už Lietuvą, tai nemažai reiškia. Juk JAV, manau, vis tiek daug daugiau moka. Moteris dėl Lietuvos aukoja savo karjerą, tad negi ji neverta jos pilietybės.
Krepšininkė, kaip ir kiti garsūs mūsų sportininkai, taip pat prisidėtų prie Lietuvos vardo iškėlimo pasaulyje.
Negi gaila, kad Lietuvoje atsiras dar vienas geras, atnešantis naudą pilietis?

Antanas BULOŠAS,
futbolininkas:

– Adamkus tikrai blogai padarė. Mes praradom gerą žaidėją. Pilietybę jai tikrai reikėjo suteikti. Juk dėl to Lietuva nieko neprarastų, priešingai – jai būtų tik į naudą.
Būtume turėję dar vieną gerą sportininkę, juolab kad jai žaisti siūlė ir graikai, ir amerikiečiai, o ji dėl Lietuvos tų pasiūlymų atsisakė.

Vytautas MALŪKAS
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto