Artėja reguliariųjų pirmenybių pabaiga

Po du turus liko sužaisti Regionų krepšinio lygos reguliariajame čempionate. Tiek pat turų reguliariajame čempionate dar rungtyniaus ir komandos, žaidžiančios rajono pirmenybėse „Santarvės“ taurėms laimėti. PERGALĖS NEVIENODOS
Dvi eilines pergales praėjusią savaitę iškovojo RKL rungtyniaujantys „Mažeikių“ krepšininkai, tačiau jos pasiektos nevienodai.
Namuose mažeikiškiai susitiko su Kauno VDU krepšininkais. Pirmajame kėlinyje kauniečiams pavyko primesti savo žaidimą ir jį laimėti rezultatu 24:20. Tačiau vėliau iniciatyvą perėmė mažeikiškiai, kurie antrąjį kėlinį jau laimėjo rezultatu 42:38, trečiąjį – 65:58, o rungtynės pasibaigė rezultatu 85:81.
Pasak komandos trenerio Vidmanto Berčio, toks mažas skirtumas tikrai neatspindi rungtynių eigos: didelių pastangų pergalei pasiekti nereikėjo, mūsų žaidėjai tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Rezultatyviausiai žaidė A. Jokubaitis, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs devynis kamuolius. 13 taškų įmetė L. Jacevičius, 12 taškų – P. Budreckis, 11 – H. Rumša.
Dar lengviau susiklostė mūsų ekipai rungtynės Jurbarke, kur jų varžovė buvo vietos „Nemuno“ komanda. Pirmąjį kėlinuką mažeikiškiai laimėjo 29:22, o antrajame jie varžovus pasiuntė į nokdauną: kėlinys laimėtas net 35:8. Varžovus jie triuškino visas rungtynes, o galutinis jų rezultatas 113:58 „Mažeikių“ naudai.
Komandoje rezultatyviausias buvo A. Jokubaitis, pelnęs 20 taškų bei atkovojęs net 17 kamuolių. Gerai jam talkino M. Norkus, įmetęs 18 taškų, bei 16 taškų pelnęs D. Pakamanis.
Paskutines dvejas reguliariojo čempionato rungtynes mūsų ekipa žais šį savaitgalį: namuose susitiks su Ignalinos MNSC krepšininkais, o išvykoje laukia principinė kova su turnyrinės lentelės kaimyne Šakių „Zanavyko“ komanda.
PASIKEITĖ LYDERIAI
Po rajono krepšinio pirmenybių „Santarvės“ taurėms laimėti savaitgalio susitikimų yra pasikeitimų pirmaujančiųjų komandų grupėje: „Grūstė“ (14 pergalių ir du pralaimėjimai) pakilo į pirmąją vietą, „Varduva“ (13 pergalių ir trys pralaimėjimai) nukrito į antrąją vietą, o „Kvistija“ (12 pergalių ir keturi pralaimėjimai) liko trečia.
Ypač įtempta kova vyko tarp „Grūstės“ ir „Kvistijos“ komandų: pirmus du kėlinius trijų ir keturių taškų skirtumu laimėjo „Grūstė“, o po trečiojo vienu tašku jau pirmavo „Kvistijos“ krepšininkai. Ketvirtajame kėlinyje į priekį iššokdavo tai viena, tai kita komanda, tačiau jų pranašumas nebuvo daugiau kaip trys taškai. Likus dvylikai sekundžių iki rungtynių pabaigos, trimis taškais – rezultatu 95:92 – į priekį išsiveržė „Grūstės“ komanda.
Paskutinįkart Remigijus Viskontas ir Donatas Pakamanis atakavo iš už tritaškių metimų zonos, tačiau pratęsimo jiems išplėšti nepavyko. Nugalėtojams po 21 tašką pelnė Simonas Petkevičius ir Marijus Norkus, pralaimėjusiųjų komandą į priekį vedė po 28 taškus įmetę Henrikas Rumša ir Remigijus Viskontas.
Netikėtą pralaimėjimą patyrė iki šio turo pirmenybėse lydere buvusi „Varduvos“ komanda, kuri žaidė be trijų pagrindinės sudėties žaidėjų: rezultatu 98:75 šią ekipą nugalėjo ketvirtoje vietoje esantis „Lukoil“ penketukas. Nugalėtojams 19 taškų įmetė Vaidas Sušinskas, 18 – Tomo Rudžio sąskaitoje. Varduviškių neišgelbėjo ir rezultatyvus Mindaugo Mingėlos (25 taškai) bei Lino Ligeikio (21 taškas) žaidimas.
Paskutinėje turo dvikovoje „Rekolas“, kurio gretose pasižymėjo centrai Giedrius Mikelskis (20 taškų) ir Andrius Semionovas (15 taškų), rezultatu 87:72 privertė pasiduoti „Elektrinę“.
Paskutiniai reguliariojo čempionato turai vyks kovo 11–12 dienomis.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:Pro „Grūstės“ žaidėją L. Jacevičių veržiasi rezultatyviai žaidęs R. Viskontas