Atšvaitai bus dalijami nemokamai

Pareigūnai primena, kad dalyvavimas eisme tamsoje nesegint atšvaito yra prilyginamas važiavimui automobiliu neįjungus šviesos žibintų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos iniciatyva, Telšių apskrities vyriausiasis komisariatas ir VĮ „Telšių regiono keliai“ penktadienį prisijungs prie Atšvaitų dienos organizavimo akcijos ir nemokamai dalins atšvaitus.

Būtina atributika

Atšvaitai yra būtini rudens ir žiemos laikotarpiu, kai paprastai padaugėja eismo įvykiuose nukentėjusių pėsčiųjų, nes tamsiuoju paros metu jie kelyje nematomi. Todėl, pareigūnų teigimu,  eismo dalyviai privalo prisiimti atsakomybę už savo saugumą ir pasirūpinti tuo, kad būtų matomi kelyje – segėti šviesą atspindinčius atšvaitus.
Pareigūnai primena, kad dalyvavimas eisme tamsoje nesegint atšvaito yra prilyginamas važiavimui automobiliu neįjungus šviesos žibintų.
Ne ką mažiau svarbus ir taisyklingas atšvaito segėjimas – jį reikia segėti transporto priemonių žibintų aukštyje, dešinėje pusėje. Juostiniai atšvaitai dedami ant dešinės rankos, truputį aukščiau riešo. Tik teisingai prisisegę ar užsidėję atšvaitą, pėstieji yra matomi vairuotojams.

Turi kreiptis

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Aušra Blaževičienė išplatintame pranešime eismo dalyvius, neturinčius atšvaito, kviečia tapti matomais.
Nemokamai įsigyti atšvaitų bus galima spalio 27-ąją nuo 9 iki 12 val.: Mažeikių rajono policijos komisariato I a. (Gamyklos g. 36), Mažeikių kelių tarnyboje (Laižuvos g. 80) ir Mažeikių kelių tarnybos Sedos padalinyje (Dariaus ir Girėno g. 43, Seda).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto