D. Grybauskaitė: informacinis saugumas – nacionalinės gynybos dalis

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos radijo ir televizijos vadovais. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, jog, norėdami stiprinti valstybės saugumą, turime susirūpinti ir informacinio karo grėsme.
Pasak vyriausiosios Prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės, pastaruoju metu Lietuva patiria nemažai informacinių atakų, kurioms ateityje turi būti užkertamas kelias.

Stiprinti visuomeninio transliuotojo pozicijas

Pirmadienį D. Grybauskaitė susitiko su Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) vadovais ir aptarė galimas tolesnes informacines atakas ir reakciją į jas.
„Prezidentė pabrėžė, kad, įvertindami valstybei iškilusius pavojus, privalome stiprinti savo gynybines galias visose srityse, tarp jų ir informacinėje erdvėje, nes pastaruoju metu patiriame atvirą informacinį karą. Nuolatinė dezinformacija, provokacijos, priešiška propaganda tapo grėsme valstybės saugumui“, – po D. Grybauskaitės ir LRT vadovų susitikimo žurnalistams sakė D. Ulbinaitė.
Pasak jos, nacionalinis transliuotojas turi pateikti objektyvią ir skaidrią informaciją, kuri neskaldytų visuomenės, o pirmasis jai suteiktų reikiamą informaciją apie įvykius valstybėje.
„Visuomeniniam transliuotojui šiandien tenka ypatinga misija: ne tik aiškiai ir suprantamai informuoti šalies žmones, bet ir stiprinti pilietiškumą ir patriotizmą, neleisti klaidinti visuomenės ir žeminti mūsų valstybės“, – kalbėjo ji.
Prezidentės patarėjos teigimu, šalies vadovė laikosi pozicijos, jog „būtina užtikrinti skaidrų ir pakankamą LRT finansavimą, kad visuomeninis transliuotojas būtų pajėgus vykdyti savo užduotis“.
„Nacionalinis radijas ir televizija neturi būti saistomi jokių interesų, o turi rūpintis išskirtinai viešojo intereso gynimu“, – D. Grybauskaitės žodžius visuomenei perdavė jos patarėja.

Geriausias vaistas – informacija

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius sakė, jog visuomeninis transliuotojas visada turėjo išskirtinį statusą tarp kitų žiniasklaidos priemonių.
„Praktiškai tarptautiniuose dokumentuose yra įtvirtintas visuomeninio transliavimo išskirtinumas. Sakyčiau, kad naujausi iššūkiai, su kuriais mes susidūrėme, dar labiau išryškino šitą problematiką ir sustiprino poreikį“, – sakė A. Siaurusevičius.
Pasak jo, LRT stiprins savo informacines laidas, tokiu būdu kovodama su propaganda prieš Lietuvą. Anot generalinio direktoriaus, bus svarstomas ir variantas stiprinti tokio pobūdžio laidas, transliuojamas ne lietuvių kalba.
„Geriausias vaistas prieš propagandą yra informacija“, – sakė jis.
Anot jo, LRT savo visuomenės informavimo kryptį parodė įvykių Ukrainoje, o 2008 m. ir karinio konflikto Gruzijoje metu.
„Mes ir toliau transliuosime iš ten, kur galime, iš vietos, bandysime pateikti objektyvią ir nešališką informaciją, kad mūsų žmonėms nereikėtų jungtis užsienio kanalų, ir jie tai, kas juos domina, rastų LRT kanaluose“, – sakė jis.

Pasisako už atsakingą žiniasklaidą

Praėjusią savaitę D. Grybauskaitė, Seime skaitydama penktąjį metinį pranešimą, kreipėsi į visus žiniasklaidos savininkus ir vadovus, į kiekvieną šalies žurnalistą ir apžvalgininką asmeniškai padėti mūsų žmonėms atskirti melą nuo tiesos, aiškiai ir suprantamai informuoti visuomenę apie kėslus prieš mūsų valstybę, būti atsvara priešiškų jėgų dezinformacijai ir propagandai.
Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva ir kitos šalys jau dabar patiria atvirą informacinį karą.
„NATO gynybos planai neapgins mūsų nuo dezinformatorių, melo ir provokacijų. Atsparumą propagandos mašinai turime išsiugdyti patys. Antraip net nekalta Sovietų Sąjungą šlovinanti dainelė gali virsti atvira destrukcija. Informacinėmis atakomis apšaudomoje Lietuvoje viešumas yra veiksmingiausias atkirtis. Čia stipriausias mūsų skydas galėtų būti atsakinga pilietinė šalies žiniasklaida, kuri nepagarbą mūsų valstybei priimtų kaip asmeninį iššūkį ir nepraleistų nepasitikėjimą Lietuva sėjančių melo strėlių“, – pabrėžė šalies vadovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto