Dėl streiko labiausiai sunerimę mokyklų vadovai

Dėl kitą savaitę – gruodžio 12–14 dienomis vyksiančio pedagogų streiko Mažeikių savivaldybės švietimo skyriuje tarėsi mokyklų vadovai ir rajono mokyklų profesinių sąjungų pirmininkai.


STREIKUOTOJAMS NEMOKĖS
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sakė, kad mokytojams niekas nedraudžia streikuoti, tik jam, kaip valstybės tarnautojui, reikia kontroliuoti, kad nebūtų pažeisti įstatymai. Minčių apie streiką turi ir viena, ir kita pusė, tik sunku nuspręsti, kaip streiką surengti, kad niekas nenukentėtų.
Vedėjas informavo, kad pasitarime su mokyklų vadovais buvo nuspręsta, jog už streiko dienas streikuojantiems mokytojams nebus mokama. Tokia yra ir Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacija.
Svarbiausia yra streiko metu apsaugoti mokinius – mokytojai streikuoja ne prieš juos, o prieš ministeriją.
„Palikti traktorių ar kitą techniką galima, bet palikti vaikus – ne. Nesinorėtų, kad lazda atsisuktų prieš pačius mokytojus“, – teigė A. Stonkus.
Už viską, kas gali atsitikti streiko dienomis, atsakingi mokyklų vadovai. Pedagogai negali pasakyti mokinių tėvams, kad jie tomis dienomis neleistų vaikų į mokyklą, nors tai būtų geriausias variantas. Tad pasitarime ieškota variantų, kaip mokinius geriausiai užimti.
JAUČIA SPAUDIMĄ
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų Mažeikių susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė sakė, kad mokytojai yra „pastatyti prieš faktą“: jie skurdinami, žemas pragyvenimo lygis, atlyginimai keliami ne tiems, kam iš tiesų reikia. „Tokius mus padarė valdžia ir kitokios išeities mes nematome“, – replikavo profsąjungų vadovė.
Ji apgailestavo, kad mokyklų profsąjungų pirmininkai nuolat jaučia spaudimą, dėl savo veiklos jie turi pereiti tikrą mėsmalę.
Švietimo skyriaus vedėjui J. Čejauskienė priekaištavo, kad iš pasitarimo ministerijoje jis grįžo su įsakymu nemokėti mokytojams už streiko dienas, nemokėti jokių priedų. Tai ji pavadino tikru spaudimu. „Nuvažiavot į Švietimo ir mokslo ministeriją su savo nuomone, grįžot su ministrės“, – į vedėją kreipėsi pedagogė.
Streikuojančių lopšeliųdarželių pedagogai vaikus priims, bet ugdomojo darbo nevykdys.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: J. Čejauskienė (dešinėje) teigė, kad dabartiniai įstatymai yra labai painūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto