Didinamas vilkų sumedžiojimo limitas

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo limito. Gyventojai ir medžiotojų draugijos raginamos teikti pasiūlymus dėl leidžiamo sumedžioti gyvūnų skaičiaus atskirose savivaldybėse.

});

Atsižvelgia į pagausėjimą

Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, šiemet siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonais. Šis skaičius gerokai didesnis negu praėjusį medžioklės sezoną, kai buvo 190 vilkų sumedžiojimo limitas.

Kaip informavo Aplinkos ministerija, vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Minėti tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko apsaugos planas numato, kad šalyje palaikoma 32–62 šeimų populiacija.

„Pernai pagal vilko apsaugos planą...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto