Futbolininkai sezoną baigė pergale

„Ką planavome, neįvykdėme“, – po paskutinių, nors ir pergalingų rungtynių apgailestavo Mažeikių reprezentacinės futbolo komandos vadovai.

LĖMĖ VIENINTELIS ĮVARTIS
Paskutines Lietuvos futbolo federacijos antros lygos Šiaurės zonos rungtynes šį sezoną „Mažeikių“ futbolininkai žaidė su Plungės SM. Nors abiem komandoms šios rungtynės jokios įtakos vietai turnyrinėje lentelėje neturėjo, jos vyko atkakliai.
Pirmajame kėlinyje komandos žaidė greitą futbolą, pavojingų momentų buvo tai prie vienų, tai prie kitų vartų. Kėlinio viduryje varžovų baudos aikštelėje buvo pargriautas Antanas Bulošas, ir teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Marselis Balasanovas smūgiavo nestipriai, ir varžovų vartininkas atrėmė smūgį.
Po pertraukos vėl vyko atkakli kova, joje labiau nukentėjo mūsų komanda: kėlinio pradžioje, norėdamas apginti pargriautą komandos narį, pasikarščiavo Egidijus Žukauskas, ir jam buvo parodyta raudona kortelė. Nors mūsų futbolininkų beliko dešimt, tačiau jie toliau kūrė progas prie varžovų vartų.
Kėlinio viduryje A. Bulošas po M. Balasanovo perdavimo iš krašto galva smūgiavo į tuščius vartus ir nepataikė, tačiau po kelių minučių, esant tokiai pat situacijai, po Marselio perdavimo savo šanso nepraleido po keitimo aikštėje pasirodęs Tadas Jurkus, kuris pelnė vienintelį rungtynių įvartį ir padėjo „Mažeikių: komandai sezono paskutinėse rungtynėse iškovoti pergalę rezultatu 1:0.
PRITRŪKO TAŠKO
Mažeikiškiai futbolininkai, iškovoję trylika pergalių, vienas rungtynes sužaidę lygiosiomis ir patyrę šešis pralaimėjimus, surinko keturiasdešimt taškų ir liko ketvirti. Jie vienu tašku atsiliko nuo bronzą iškovojusios Kuršėnų „Ventos“ komandos, trimis – nuo antroje vietoje likusios Plikių „Sakuonos“. Zonos nugalėtojais tarp vienuolikos ekipų tapo Šiaulių „Juventos“ futbolininkai, surinkę 49 taškus.
„Planų, kuriuos sau kėlėme prieš sezoną, neįvykdėme: kaip ir pernai, planavome būti tarp prizininkų. Ypač pakenkė pralaimėjimas antrajame rate prieš šiauliečius, kai pirmavome rezultatu 2:0, ir pralaimėjimas paskutinę vietą zonoje užėmusiems salantiškiams“, – sakė komandos vadovas Aldaras Pupliauskas.
Mūsų komanda per sezoną pelnė 57 įvarčius, praleido 26. Po penkiolika įvarčių „Mažeikiams“ įmušė Antanas Bulošas ir Maksimas Alilujevas, kurie zonoje buvo vieni iš rezultatyviausių ir tik vienu įvarčiu nusileido šiauliečiui puolėjui.
Šiuo metu vyksta licencijavimo procesas, ir kitą sezoną „Mažeikių“ ekipa gali pakilti laipteliu aukštyn – žaisti šalies Futbolo federacijos pirmojoje lygoje. Jei komanda pateks į pirmąją lygą, bus bandoma išlaikyti dabartinę sudėtį bei kiek ją sustiprinti.
Jono STRAZDAUSKO nuotr. Varžovą bando apeiti R. Vaineikis (balta apranga).