Futbolininkai toliau kovos dėl taurės

Mažeikiškių futbolininkų pergalė prieš Alytaus komandą nutraukė dviejų iš eilės sezonų nesėkmingo pasirodymo tradiciją Lietuvos futbolo federacijos taurės turnyre.
„Mažeikiai“ žengė į aštuntfinalį.

NUGALĖTOJAS PAAIŠKĖJO
PO PRATĘSIMO
Nuo ketvirtojo etapo šiame turnyre dalyvaujantiems „Mažeikių“ futbolininkams burtai buvo nepalankūs: nors turnyre dar dalyvavo ir šalies antrosios, ir pirmosios, ir net Sekmadieninės futbolo lygų komandos, jie lėmė, kad mūsų varžove tapo A lygoje rungtyniaujanti Alytaus „Dainava“. Pastaroji komanda šį sezoną užima penktąją turnyrinės lentelės vietą, tuo tarpu mažeikiškiai – devintąją.
Trečiadienio rungtynės Mažeikių centriniame stadione prasidėjo mūsų ekipos atakomis, viena iš kurių netrukus pasibaigė tiksliu Vadimo Antipovo smūgiu galva.
Džiūgauti dėl pirmojo įvarčio sirgaliams ilgai neteko – jau už dešimties minučių, po pakelto kampinio, alytiškiai smūgiu galva išlygino rezultatą. Vėliau vykusį žaidimą iki pagrindinio laiko pabaigos galima vadinti neišnaudotų progų rungtynėmis: realių progų išsiveržti į priekį abi komandos turėjo net ne po kelias, o po keliolika, ypač įsiminė dvi alytiškių atakos, kai kamuolį mūsų gynėjai išmušė nuo tuščių vartų linijos.
Pagrindiniam laikui pasibaigus buvo lygiosios, tad rungtynės buvo pratęstos. Pratęsimo metu nuvargusius alytiškius (pastarieji turėjo tik vieną keitimą) mūsų ekipa galutinai sugniuždė. Paskutinę pirmojo pratęsimo kėlinio minutę Vilius Lapeikis susikūrė progą išeiti vienas prieš vieną su varžovų vartininku ir jį nuginklavo, antrojo kėlinuko pradžioje, po V. Antipovo perdavimo, Mindaugas Grušauskas krisdamas trečią kartą pasiuntė kamuolį į alytiškių vartus.
Įsismarkavę mažeikiškiai pradėjo varžovų vartų šturmą, o pastarųjų gynėjai baudos aikštelėje pargriovė Vitalijų Polianskį. Vienuolikos metrų baudinį mūsų ekipos vartininkas Martynas Matuzas smūgiavo per silpnai ir jo oponentas kamuolį sulaikė.
Įdomios ir įtemptos rungtynės pasibaigė mažeikiškių pergale rezultatu 3:1.

TIKISI PALANKIŲ BURTŲ
Taurės turnyras įdomus tuo, kad žaidžiamos vienerios rungtynės, kuriose sėkmingiau sužaidusi ekipa keliauja į tolesnį varžybų etapą.
„Nesvarbu, kokioje lygoje rungtyniauja komanda, kiek taškų ji turi, vienerios rungtynės – ir žengi toliau. Tai puikiai įsisąmonino ir mūsų futbolininkai, kurie rungtynėms atidavė visas jėgas, užmiršo visas peripetijas už aikštės ribų ir pademonstravo gerą žaidimą“, – taip pergalę pakomentavo ekipos vadovas Aldaras Pupliauskas.
Mažeikiškiai pateko tarp šešiolikos komandų, kurios tęs kovą dėl šalies futbolo federacijos taurės ir kelialapio į UEFA turnyrą.
Į kitą etapą iškopė vienuolika A lygos ekipų (išskyrus Alytaus „Dainavą“), pirmosios lygos komandos Kėdainių „Nevėžis“ ir „Lifosa“, Vilniaus REO, antroje lygoje rungtyniaujanti Vilniaus „Polonija“ ir Sekmadieninėje lygoje žaidžiantis Klaipėdos „Jambo“.
„Aštuntfinalio burtai bus traukiami spalio šeštąją Kauno futbolo akademijoje, šis etapas taip pat bus žaidžiamas iš vienerių rungtynių. Laukiame pagaliau fortūnos pagalbos: kad suteiktų kuo palankesnę komandą ir kad mūsų kamuoliuką ištrauktų pirmąjį, tik po jo – mūsų varžovus (pirmasis ištrauktas kamuoliukas poroje reiškia, kad rungtynės bus žaidžiamos tos komandos aikštėje). Aštuntfinalis numatytas žaisti spalio 18–19 dienomis. Taurės turnyre rengiamės nužygiuoti kuo toliau“, – informavo ekipos vadovas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: V. Antipovas (kairėje) net tik aktyviai grumiasi su varžovais, kelia jiems daugiausia problemų, bet ir per dvejas pastarąsias rungtynes pelnė įvarčius.