Gamykloje imituotas amoniako nuotėkis

Pratybų metu mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai amoniako garus sodino vandens užtvaromis.
Nuotrauka iš PGT archyvo

Ketvirtadienį surengtose bendrose „Unilever Lietuva ledų gamyba“ ir Mažeikių priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybos (PGT) civilinės saugos pratybose buvo imituojama amoniako nuotėkio avarija.

Tą rytą ledų gamykloje pradėjo kaukti civilinės saugos sirena, į teritoriją atvyko dvi ugniagesių gelbėtojų automobilinės cisternos su tokio pobūdžio avarijoms skirtų likvidavimo priemonių priekaba.

Gamyklos darbuotojai buvo evakuoti pagal sudarytus planus, civilinės saugos grandis išnešė iš patalpų tariamą nukentėjusįjį, o ugniagesiai gelbėtojai pastatė vandens užtvarą, kad nusodintų amoniako garus, atliko žvalgybą gamybinėse patalpose.

Mažeikių PGT viršininkas Audrius Tupikas akcentavo, kad tokios vidinės pratybos, kurios vyksta kartu su įmonių darbuotojais, duoda abipusės naudos.

„Pareigūnai praktiškai susipažįsta su gamykla, jos teritorijoje esančiais įrenginiais, vandens rezervuarais, privažiavimo prie jų keliais ir pan., o darbuotojai pasitikrina savus įgūdžius: reaguoja į sireną, atvyksta į susirinkimo vietą, pasiruošia evakuacijai“, – vardijo pareigūnas.

Šiais metais tokio pobūdžio civilinės saugos pratybos mažeikiškiams ugniagesiams gelbėtojams antros  – vasarą bendros pratybos vyko baldus gaminančioje bendrovėje „Lyra Group“.

Abi bendrovės buvo pasirinktos neatsitiktinai – ledų gamyklos šaldymo įrenginiuose naudojamas nemažas amoniako kiekis, baldų įmonėje – daug medienos, kitų degių medžiagų.

A. Tupikas informavo, kad ankstesniais metais civilinės saugos pratybos kurioje nors rajono įmonėje ar bendrovėje vykdavo kartą per ketvirtį, dabar jas numatyta rengti kartą per metus.

4 Atsakymai į “Gamykloje imituotas amoniako nuotėkis”

 1. mikis parašė:

  saugos darbu spec. ka sugeba pasakyt: uzsidek kauke!

 2. vikis parašė:

  saugos darbu spec. ka sugeba pasakyt: uzsidek kauke!

 3. vikis parašė:

  Parodija jeigu ivyktu istikruju nieks nesuveiktu

  1. Rikis parašė:

   Parodija esi tu mulki…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto