Informacija buvo tik „netiksli“?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kovo 11 d. po šalį pasklido žinia, kad iš Šiaurės Italijos į Mažeikius ir aplinkines vietoves grįžo didelė grupė ten dirbusių mažeikiškės įmonės komandiruotų žmonių. Įvairiose informavimo priemonėse buvo pranešama, jog įmonė neteikia informacijos, o žmonės galbūt nesilaiko karantino ir dėl to galimai kelia grėsmę.
Pirminis informacijos šaltinis – Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Lina Rimkienė, savo socialinių tinklų paskyroje pranešusi žinią apie iš komandiruotės grįžusius darbininkus ir išdėsčiusi abejones dėl mažeikiškių saugumo.
Ketvirtadienio rytą Mažeikių rajono savivaldybėje vyko ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Kol jame dalyvavo „Santarvės“ žurnalistai, po visą šalį išplitusios informacijos patikimumo ir atsakomybės klausimai nebuvo svarstomi.

Informacijos nevaldo

Sujudimas savivaldybėje prasidėjo po to, kai Mero pavaduotoja Lina Rimkienė savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė informaciją apie į Mažeikius iš Italijos grįžusius statybininkus. Savivaldybės administracijos iniciatyva buvo surengtas skubus pasitarimas dėl galimo koronaviruso plitimo. Susitikimo su žiniasklaida, trukusio vos 20 min., metu susirinkusieji tik buvo informuoti, kad nėra tikslios informacijos, kiek yra žmonių, grįžusių iš užkrato zonų į Mažeikius, neaišku, ar jie laikosi karantino rekomendacijų, kiek yra išduota nedarbingumo pažymų bei kokių priemonių galima imtis, jei paaiškėtų, kad grįžusieji iš užsienio nesilaiko karantino sąlygų.

Pranešė po posėdžio

Po kurio laiko svetainėje www.mazeikiai.lt pasirodė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus pranešimas, kuriame teigiama, kad Ekstremalių situacijų komisijos posėdis buvo sušauktas „dėl visuomenei paskleistos netikslios informacijos apie koronavirusą“.
Savivaldybės atstovai mažeikiškius informavo, kad į mūsų rajoną grįžo 11 asmenų, kurie laikosi visų LR Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų reikalavimų, kad į komisijos posėdį atvyko ir įmonės, kurios darbuotojai antradienį grįžo iš Italijos, vadovai.
„Jie geranoriškai bendradarbiauja su Savivaldybe, Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, yra pateikę reikiamą informaciją. Posėdyje dalyvavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė įmonei priekaištų neturėjo“, – sakoma pranešime.

Medikams pagelbėtų tiksli informacija

Kad iš Italijos turi grįžti grupė darbininkų, „Santarvei“ antradienį sakė Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys. Tądien jis kalbėjo, kad neturi tikslios informacijos apie grįžtančiųjų skaičių ir apie grįžimo laiką, bet toks faktas yra žinomas.
„Trečiadienį gauta daugiau informacijos. Darbininkai jau grįžo. Grįžo įvairiais būdais – kas automobiliu, kas kitaip. Dalis jų yra užregistravę grįžimą, nes kitaip nebūtų gavę nedarbingumo pažymų“, – „Santarvei“ kalbėjo S. Kaktys.
Direktoriaus teigimu, ligoninei svarbu gauti duomenis, žinoti tikslų grįžusių žmonių skaičių ir kiek jų laikosi karantino rekomendacijų.
„Turėdami tikslią informaciją, mes žinotume, kaip elgtis, jei kuriam nors grįžusiam iš Italijos pablogėtų sveikata. Duomenys reikalingi, siekiant apsaugoti medicinos personalą ir kitus žmones. Kol kas jų neturime“, – ketvirtadienį prieš pietus „Santarvei“ sakė S. Kaktys.
Ligoninės direktorius informavo ketinantis kreiptis į Nacionalinį visuomenės centrą, kad šis pateiktų papildomas rekomendacijas, kaip elgtis kad ir šiuo konkrečiu atveju: ar ir toliau reikia tikėtis žmonių sąmoningumo, kad jie patys laikysis karantino sąlygų, o galbūt jau yra numatytos griežtesnės priemonės, siekiant apsaugoti kitų asmenų sveikatą.

Kviečia klausytis laidos

Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius pranešė: šiandien, kovo 12 d., 13 val. tiesioginėje radijo stoties „Mažeikių aidas“ laidoje bus kalbama apie situaciją rajone dėl koronaviruso. Joje dalyvaus Savivaldybės administracijos vadovė Laima Nagienė ir Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė.

Plačiau – penktadienio laikraštyje.

13 Atsakymų į “Informacija buvo tik „netiksli“?”

 1. Skaitytoja parašė:

  Labai gerai, kad p. Lina paviešino informaciją. Pačiu laiku arba net jau pavėluotai imamės dabartinių veiksmų – karantino.
  Dabar ką tik grįžęs iš Italijos galimai tos pačios įmonės darbuotojas nesilaiko reikalavimų: lanko draugus, girtauja, „švenčia“. Tik perspėjus šeimos narius, pavyko, kad žmogus pagaliau būtų namuose. Tik ar ilgai..

 2. Susirūpinusi parašė:

  Gal kas nors žinote, kur seimo narys dingo? Juk jis irgi prieš savaitę pietuose poilsiavo.

 3. Nu jo parašė:

  Kai Alytuje buvo gaisras, meras buvo visų priešakyje. Kur dabar Mažeikių neras? Ogi atostogose. Trys mylimos niekaip nesutaria, kuriai daugiau valdžios priklauso. Teisingai pasielgė Rimkinė, kad ėmėsi iniciatyvos. Kažkas juk turėjo pradėti kalbėti apie betvarkę.

 4. Kodel parašė:

  Kodėl priekaištų įmonei neturi? Ar įmonė negalėjo ankščiau gražinti darbuotojų namo? Kodėl jie dar 2 savaites dirbo padidintos rizikos zonoje? Ar įmonė prisiims atsakomybę tų darbuotojų mirties nuo viruso atveju?

 5. Jo parašė:

  Mazeikiai tai isisenejusiu bebru rezervatas.

 6. Mara parašė:

  Na pasako ,,ir aišku gryžo iki 30 ar 28 žmonės ,,bet matyt kažkas nelegaliai . Tik visi yra paperkami ,,o kad Kaktys jau sėdi mažeikiuos tai nėr ko ir kalbėt ..prakalė nafta dabar ir ligoninė bus parkalta .

 7. Brolis parašė:

  Vyriausybė uždaro visas šalies ugdymo įstaigas , o Mažeikiuose tipo nieko rimto , informacija nepasitvirtino .

 8. Upė parašė:

  Santarvė pavėluotai skelbia visas žinias arba jų visai neskelbia…

 9. Jowaigė parašė:

  Pilnatis. Nieko nepadarysi

 10. Heda parašė:

  Prie ko gėda?Teisingai daro,kad viešina.Miezte 12,o į rajono kaimuos kiek nusėdo?Vilnius vienas tik nuo 13 d.uždaro mokyklas,darželius,viešas įstaigas.Latvija visa nuo 15d.Tik Mažeikiai nieko nebijo per tokius kritikus,kaip tu.

 11. ... parašė:

  Šiandien ketvirtadienis, o ne pirmadienis :)

 12. Ajajajjjj parašė:

  Nu va kaip gaunasi – valdžios kritikė, o dabar ir pati valdžia, ponia vice-merė Rimkienė tiek rėkė, tiek putojosi, o pasirodo eilinį kartą ant viso svieto apsidirbo. Ir aišku, ji vėl nėra kalta – kalta aplinka, o kalti visi aplink + durnesni už ją. Rimkiene, nustok malt š, prašau. Kiek galima gėdintis ir gėdinti Mažeikius? :)

 13. Milius parašė:

  Tiksli ar netiksli, atsarga gėdos nedaro. O tas darbdavys smarkiai pačiuožęs, kad tokiu metu skraidintų savo darbuotojus į Italiją. Nors ir darbuotojai ne pirmo protingumo, jei sutinka. Kas užtikrins ir patikrins, kad jie grįžę neužsikretė ir neapsilankė kur nors turguje, parduotuvėj, nepakosėjo ten? Kokių magiškų galių ministerija ar komisija tą patvirtins? Niekas. Darbdavys tik vartosi iš duobės žodis į žodį perpasakodamas SAM rekomendacijas. Gėda dėl tokių žmonių, nuoširdžiai. Nei savo darbuotojais rūpinasi, nei aplinkiniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto