Krepšininkams savaitgalis buvo sėkmingas

Užtikrintai savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje žaidė reprezentacinė Mažeikių krepšinio komanda, kuri pelnė dvi pergales, vieną jų – prieš pirmenybių lyderius.

PARKLUPDYTI VIENI IŠ LYDERIŲ
Paskutinėse pirmojo Nacionalinės krepšinio lygos etapo rungtynėse namuose penktadienį mažeikiškiai susitiko su viena iš lyderių, antroje vietoje buvusia Pakruojo „Meresta“.
Rungtynių pradžia mūsų ekipai klostėsi nekaip: po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 17:12. Likus iki antrojo kėlinio pabaigos trims minutėms jie dar buvo priekyje 30:19. Tačiau mažeikiškiai vėliau sukūrė mažą stebuklą: paskutines antrojo kėlinio minutes ir pirmąsias trečiojo kėlinio minutes jie laimėjo „sausu“ rezultatu 21:0. Po šio spurto mūsų ekipa jau nebeleido varžovams priartėti ir iškovojo pergalę dvidešimt dviejų taškų skirtumu – 79:57. Rezultatyvumu išsiskyrė keturi mūsų ekipos žaidėjai: B. Harisonas pelnė 20, J. Warenas –18, M. Šidlauskas – 12, M. Kumpys – 11 taškų.
Kitą dieną svečiuose Kaune „Mažeikiai“ gana lengvai (rezultatas 88:67) palaužė į stipriausių komandų aštuntuką nepatekusią vietos „Erelitą-KTU“. Ir vėl rezultatyviai sužaidė mūsų ekipos legionieriai: B. Harisonas įmetė 20, J. Warenas – 18 taškų.
Po šio turo mažeikiškiai, iškovoję 18 pergalių ir patyrę 9 pralaimėjimus, bet sužaidę vienomis rungtynėmis daugiau, pakilo į antrąją turnyrinės lentelės vietą. Paskutines pirmojo etapo rungtynes jie žais ketvirtadienį Jonavoje su vietos „Triobet“.

VARŽOVAI MAŽEIKIŠKIAMS NEPRILYGO
Sėkmingų savaitgalio rungtynių priežastis, mažeikiškių krepšininkų trenerio Aloyzo Rudžio manymu, – stipriai pagerėjęs žaidimas gynyboje.
„Jeigu anksčiau pagal praleistus taškus buvome tik tryliktoje vietoje tarp penkiolikos ekipų, tai dabar pakilome į septintąją. Tuo ir paaiškinčiau šias pergales: varžovai sunkiai randa kelių prie mūsų krepšio, tuo tarpu po aktyvios gynybos mes greitai užpuolame ir pelnome taškus. Ypač ši taktika buvo matyti rungtynėse su „Meresta“, – pažymėjo treneris.
Pergalės Kaune garantu tapo pirmasis kėlinys, kurį mažeikiškiai laimėjo rezultatu 30:14. Pasak A. Rudžio, aikštės šeimininkus pribloškė pirmosiomis minutėmis vienas po kito pataikyti trys J. Wareno tritaškiai metimai.
„Negalima sakyti, kad kauniečiai sudėjo ginklus iš karto: jie dar bandė mus vytis, kaitaliojo gynybos sistemas, tačiau tądien mes žaidėme kur kas greičiau ir geriau, taškų pelnė visi aikštelėje pabuvę krepšininkai“, – sakė treneris.
Jau po šio turo paaiškėjo pirmosios aštuonios ekipos, kurios vėliau tarpusavyje kovos dviejų ratų varžybose (po susitikimą namuose ir išvykoje). Pasak trenerio, norint kovas atkrintamosiose varžybose pradėti tik nuo ketvirtfinalio etapo, reikia patekti į stipriausiųjų ketveriukę. Tai yra artimiausias ekipos tikslas antrajame etape.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: J. Warenas (balta apranga) tampa vienu rezultatyviausių ekipos žaidėjų: per du savaitgalio mačus jis surinko 35 taškus.