Mažeikiškiai – pasaulio pirmenybių prizininkai

Rumunijos sostinėje Bukarešte vyko dvyliktasis pasaulio Gičin Funakoši (šotokan karatėdo) čempionatas. Lietuvai jame atstovavo penki karatistai iš Mažeikių. Jų treneris, šalies karatė asociacijos prezidentas Vidmantas Butnorius čempionate teisėjavo.
PELNYTI
DU APDOVANOJIMAI
Į šias pirmenybes iš 35-ių pasaulio šalių susirinko beveik 500 sportininkų, kurie kovojo 23-ose grupėse. Atletai rungėsi Sporto rūmuose, kuriuose telpa daugiau kaip septyni tūkstančiai žiūrovų. Lietuvai atstovavo mažeikiškiai Gvidas Kenstavičius, Martynas Jovaišas, Gediminas Vaičkus, Tadas Virkutis bei Petras Ąžuolas Kalpokas. Sportininkus lydėjo treneris Rolandas Volkovas.
Mūsų miesto atstovai pirmenybėse pasirodė sėkmingai: asmeninėse varžybose G. Kenstavičius iškovojo pasaulio vicečempiono titulą, o jaunuolių komanda, kurią sudarė M. Jovaišas, G. Vaičkus ir P.Ą. Kalpokas, pasidabino bronzos medaliais.
Gvidas kata rungtyje kovojo tarp 26 dalyvių 16-20 metų amžiaus grupėje. Stabilus vaikino pasirodymas lėmė, kad antrąją turnyro dieną tik nedidele persvara jį sugebėjo aplenkti trejais metais vyresnis varžovas iš Rumunijos. Anot prezidento, tai, kad pasaulio čempionu tapo rumunas, nieko nenustebino. Ši šalis nuo seno garsėja gimnastikos tradicijomis, judesių plastika ir kompozicijos lėmė, kad ir šiame čempionate rumunai pelnė ne vieną aukščiausią apdovanojimą.
Mažeikiškių sportininkų trejetas varžėsi tarp 35 komandų. Po sėkmingų burtų, įveikę Moldovos sportininkus, mažeikiškiai pateko į lemiamą etapą ir kovojo dėl medalių. Pralaimėjimas prieš rumunus lėmė mūsiškiams trečiąją vietą.

NUSTEBINO PINIGAI
IR EISMAS GATVĖSE
Pasak V. Butnoriaus, į Rumuniją mažeikiškiai vyko neramia širdimi: „Išvažiuojant gąsdino, kad tai čigonų kraštas, kuriame siaučia reketas, didelis nusikalstamumas. Todėl iš pradžių planavę vykti dviem automobiliais, mes pasirinkome kelionę vienu mikroautobusiuku. Tačiau ši šalis mus nustebino: to, apie ką pasakojo, neišvydome, viskas pasikeitę į gera.“
Jokių problemų nekilo nei keliuose, nei muitinėje. Pareigūnai, sužinoję, kad lietuviai vyksta į pasaulio čempionatą, sugaišino tik penkias minutes. Rumunija, besirengianti stoti į Europos Sąjungą, pasirodė beveik niekuo nesiskirianti nuo pravažiuotų Lenkijos, Slovakijos bei Vengrijos.
Mažeikiškius Bukarešte nustebino tik du dalykai: rumuniški pinigai ir eismo kultūra mieste. Vos išsikeitę lietuviškus litus (vienas litas lygus 40 tūkst. lėjų, o popieriniai banknotai tik 10 ir 100 tūkstančių nominalo), pasijuto milijonieriais.
Judėjimas Bukarešte paprastas: kieno signalas garsesnis, to ir pirmenybė. Nenuostabu, kad penkiolika kilometrų Rumunijos sostinėje mažeikiškiams teko važiuoti valandą.
Apie šalies pažangą, V. Butnoriaus teigimu, liudijo ir nakvynės sąlygos: sportininkai gyveno viešbutyje, kuriame jau buvo šildoma, nors temperatūra dar buvo ganėtinai aukšta. Prieš trejus metus, pasak vietos gyventojų, šiame viešbutyje ne visada netgi vandens būdavo.

VARŽOVAMS NENUSILEIDO
Į čempionatą vyko tik stipriausieji atletai, kurie turėjo realų šansą laimėti. Mažeikiškiai prieš šešerius metus yra dalyvavę pasaulio pirmenybėse Anglijoje. Tada čempiono titulą iškovojo mažeikiškis Deivydas Vyniautas.
„Per tokį ilgą laikotarpį kai kurių šalių meistriškumas išaugo, padidėjo konkurencija, tačiau galime pasakyti drąsiai, kad mažeikiškiai nuo kitų sportininkų nėra smarkiai atsilikę, o kai kur net pažengę į priekį“, – sakė V. Butnorius.
Sėkmei turnyre daug įtakos turėjo sunkus bei varginantis darbas per treniruotes. Nors G. Kenstavičius abiturientas, tačiau kiekvieną dieną rado laiko dirbti su treneriu individualiai. V. Butnorius sakė, kad nebuvo šiemet nusiskundimų ir teisėjavimu: finaluose teisėjavo tik aukščiausios klasės teisėjai, kurie objektyviai vertino sportininkų pasirodymą.
Lietuvos karatė asociacijos sportininkų dabar laukia daug tarptautinių varžybų: gauti pakvietimai į turnyrus Taline, Kaliningrade bei Latvijos mieste Tukume.
Sportininkai ir treneriai dėkoja rajono Savivaldybei, kuri skyrė lėšų išvykai į pirmenybes, A. Kekio individualiai įmonei, pagelbėjusiai kuru, ir vieniems iš didžiausių sportininkų rėmėjų – tėveliams.

Nuotr. iš klubo archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto